ДО ЗАКРИТТЯ 87-ГО ТЕАТРАЛЬНОГО СЕЗОНУ

Наближається надзвичайно хвилююча і відповідальна подія у творчому житті Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка – закриття 87-го театрального сезону , яке відбудеться 26-го червня 2013 року і буде відзначене великою театралізованою концертною програмою у постановці художнього керівника-головного режисера театру, заслуженого артиста України Андрія Бакірова.

Але повернемося до творчих подій тепер уже минулого театрального сезону 2012-2013 років. Відкриття цього сезону відбулося 5 жовтня 2012 року виставою «Назар Стодоля» за п’єсою Т. Г. Шевченка у постановці режисера театру, заслуженого діяча мистецтв України Віри Тимченко. У цій виставі був зайнятий весь творчий склад театру.

Наступну виставу «Пісочниця» за п’єсою молодого болгарського драматурга Михайла Вальчака поставила запрошена з Києва молодий режисер Вікторія Філончук. Вистава поставлена для малої сцени, де грають  лише двоє молодих акторів.

Режисером театру Тетяною Шумейко була капітально поновлена вистава для показу дітям «Чарівна лампа Аладдіна» Саші Лихого. Для дітей протягом десяти днів у січні місяці проводилися Новорічні ранки біля ялинки у фойє театру, після чого на сцені показувались вистави для дітей.

З лютого місяця по квітень спеціально для дітей та молоді в театрі проводився захід під назвою «День школяра». Вистави розпочиналися о 17-й годині, і кожного разу перед виставою відбувалися ввідні виступи про автора  і про сам твір для кращого сприйняття молодим глядачем самої вистави.

Протягом вісімдесят сьомого театрального сезону відбулися іще три прем’єри: комедія «Тато в павутинні» Рея Куні та моновистава у виконанні провідного майстра сцени театру Оксани Гребенюк «Целофанове щастя» за п’єсою Каріне Ходікян у постановці Андрія Бакірова. Моновистава іде на малій сцені. Сатиричну комедію «Страсті за Гускою» за п’єсою Миколи Куліша «Ось так загинув Гуска» постановила режисер Тетяни Шумейко.

Окрім основної роботи театру – постановки і випуску вистав, у нас відбуваються, також, театралізовані концертні програми. За звичаєм, до Новорічних і Різдвяних свят була створена велика концертна програма у постановці Андрія Бакірова. 30-го січня відбувся великий концерт-звіт театрального оркестру під керуванням головного диригента оркестру, заслуженого діяча мистецтв України Анатолія Ткачука. Були також створені і показані великі театралізовані концертні програми у лютому для молоді – до Дня Святого Валентина, а також дві у березні – до Міжнародного Дня 8-го Березня та до Міжнародного Дня театру, який відзначається 27 березня.

У цьому театральному сезоні театр своїми виставами взяв участь у двох театральних фестивалях: 7-го жовтня 2012 року у місті Коломия Івано-Франківської області у ІУ-му Всеукраїнському театральному фестивалі «Коломийські представлення» була показана театральна фантазія «Відьма» за творами Т. Г. Шевченка, а 23 березня 2013-го року – «Наше містечко» Торнтона Уайлдера у Могильовському фестивалі «Март-контакт-2013» (Білорусь). Обидві вистави на цих фестивалях пройшли з великим успіхом у глядачів і мали схвальну оцінку критиків.

Протягом усього творчого сезону колектив театру не залишав поза своєю увагою і глядачів Чернігівської області. Показувалися вистави як для дорослих, так і для малечі у районних центрах і селищах міського типу, де є пристосовані для цього приміщення і обладнання сцени.

Приємною подією у житті театру у минулому сезоні було те, що творчий колектив поповнився молодими акторами, випускниками вищих і середніх театральних учбових закладів. Деякі з них відразу увійшли у діючий репертуар театру, успішно зігравши свої дебютні ролі, решта їх готують.

Зараз в репетиційному режимі театру знаходиться опера «Катерина» Миколи Аркаса за поемою Великого Кобзаря у постановці Віри Тимченко. Цією виставою театр буде відкривати восени цього року наступний, вісімдесят восьмий театральний сезон. Оперу «Катерина» колектив театру присвячує 200-річчю від дня народження великого сина України Т. Г. Шевченка, яке буде відзначатися у березні наступного, 2014-го року.

Наступними прем’єрами на початку нового театрального сезону будуть такі вистави: драма Мартіна Макдонаха «Каліка з Інішмаану» і музична комедія Ігоря Афанасьєва «Із життя театральних привидів» – для дорослих та казка Ніни Гернеті «Пригоди гусеняти» – для дітей.

Колектив театру щиро сподівається, що зустріч зі своїми глядачами у наступному, 88-му театральному сезоні принесе і артистам, і їхнім прихильникам велике творче і естетичне задоволення.

До зустрічі у новому, 88-му театральному сезоні, шановні наші глядачі!
З нетерпінням і з великим задоволенням будемо чекати на цю зустріч!

Ольга Зеленська,
керівник літературно-драматургічної
частини театру, театрознавець.

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація