...

Віра Тимченко

Режисер-постановник

Заслужений діяч мистецтв України

У 1967 р. закінчила акторський факультет Харківського інституту мистецтв ім. І.Котляревського, а в 1976 р. – режисерський факультет цього ж інституту. З 1967 по 1971 р. працювала на посаді артистки драми у Кіровоградському облмуздрамтеатрі ім. М.Кропивницького, потім дванадцять років працювала режисером–постановником у Запорізькому театрі ім. В.Магара. У 1988 р. була запрошена на посаду режисера-постановника до Чернігівського облмуздрамтеатру ім. Т.Шевченка.

За час роботи в Чернігівському театрі здійснила постановку багатьох різножанрових вистав сучасного та класичного репертуару. У 1994 р. за постановку вистави «Закон» В.Винниченка на чернігівській сцені режисеру В.Тимченко було присуджено обласну літературно-мистецьку премію імені М.Коцюбинського. Однією зі сторінок творчої діяльності В.Тимченко є робота над створенням сценаріїв та постановкою театралізованих концертних і урочистих програм, присвячених визначним датам, а також тематичних вечорів.

У 2009 р. за великі творчі досягнення та вагомий особистий внесок у розвиток українського національного театрального мистецтва режисеру-постановнику В.Тимченко було присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України». У 2015 р. її мистецькі здобутки були відзначені у розділі «Духовність та культура – праведна душа народу» третього тому видання «Почесні імена України – еліта держави».

З 1989 р. В.А.Тимченко очолює первинний осередок Національної Спілки театральних діячів України при Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка.

Придбати квиток

Авторизація