Прем’єри 95-го сезону

Вперше після закінчення 25 січня 2021 року чергового локдауну, пов’язаного з поширенням в Україні захворюваності на коронавірус, керівництво Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка зустрілося з представниками мас-медіа Чернігівщини, щоб розповісти про особливості роботи протягом такого непростого 95-го театрального сезону, поінформувати громадськість про те, що колективу театру вдалося за цей період зробити та ознайомити усіх шанувальників театрального мистецтва про найближчі плани роботи.

Однією з тем прес-конференції, яка проходила у форматі вільного спілкування з журналістами, були особливі умови забезпечення діяльності закладу, дотримання санітарних норм під час проведення культурно-мистецьких заходів на період дії карантину. У своєму виступі директор театру Сергій Мойсієнко акцентував увагу на запобіжних заходах, які наразі вживаються працівниками закладу з метою недопущення поширення коронавірусної інфекції в будівлі театру, а саме: регулярне проведення дезінфекції внутрішніх приміщень, обов’язкова вимога перебувати в масках, забезпечення дотримання санітарної дистанції при розташування глядацьких місць у театральній залі в шаховому порядку, інші профілактичні заходи. Як зазначив директор, керівництву театру вдалося максимально зберегти колектив, подякував глядачам, які повернулися до театру щойно він відкрив двері після карантинних обмежень.

Також він повідомив, що на початку наступного театрального сезону планується проведення ювілейного заходу та святкового концерту, присвяченого 95-й річниці від дня утворення театру. Передбачається повернутися до традиції проведення на базі театру фестивальних форумів та участі колективу у Міжнародних фестивалях і конкурсах як в Україні, так і за кордоном, за умови припинення карантинних обмежень при проведення культурно-мистецьких заходів.

Художній керівник театру Андрій Бакіров поінформував, що протягом 95-го театрального сезону відбулися прем’єрні покази ряду вистав: українського фарсу «Приборкання норовливого» за п’єсою Я.Стельмаха у постановці заслуженого артиста України Андрія Бакірова; поновленої вистави «Майська ніч» М.Старицького за повістю М.Гоголя у постановці заслуженого діяча мистецтв України Віри Тимченко; філософської притчі «Саронська квітка, або Інша сторона гріха» за творами Лесі Українки у постановці Дениса Федєшова; вистави «Небезпечні зв’язки» за романом Шодерло де Лакло у постановці заслуженого артиста України Андрія Бакірова. Розповів про творчі плани. Зокрема, 18 березня відбудеться прем’єра вистави «Темна історія» за творами Пітера Шеффера у постановці Анастасії Кузик. За словами режисерки, робота над цим мистецьким проектом тривала рік, адже через карантинні обмеження репетиції доводилося переносити. Ця вистава – третя робота Анастасії в Чернігівському театрі, і перша постановка на великій сцені. «Темна історія» – це комедія, де на глядачів чекають сцени, сповнені британського гумору. Після прем’єри показ вистави відбудеться 19 і 31 березня.

Наразі триває процедура щодо оформлення ліцензії на виставу «Загадкові варіації» за творами Еріка-Емманюеля Шмітта, над постановкою якої працюватиме Денис Федєшов. Також у театрі працюють над поновленням вистав, до яких глядачі виявляють інтерес, зокрема, 14 березня буде представлено виставу «Наше містечко» з оновленим акторським складом.
Керівники театру запевнили, що докладатимуть максимум зусиль, щоб зберегти афішу традиційного Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі», проведення якого вже тричі переносилося через карантинні обмеження і нині планується на жовтень 2021 року. Очікується участь театрів з Києва, Харкова, Ніжина, Варшави та інших.

У заключному слові директор театру Сергій Мойсієнко, говорячи про ювілейні події поточного року, повідомив, що 25 лютого з нагоди вшанування 150-річчя від дня народження Лесі Українки відбувся показ вистави «Саронська квітка, або Інша сторона гріха» за творами поетеси, а також зазначив, що колектив театру вже розпочав підготовку до відзначення 30-ї річниці Незалежності України.

Наприкінці зустрічі керівники театру відповіли на запитання учасників прес-конференції, подякували представникам засобів масової інформації за співпрацю упродовж минулих років та запросили до активного висвітлення мистецьких проектів, що відбуватимуться протягом 95-го і наступного театральних сезонів.

Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Фотогалерея

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація