Сучасні здобутки театру

Здобутки театру за 2015 — 2019 рр.

2015 рік
Жовтень, м.ЧернівціХ фестиваль комедії «Золоті оплески Буковини». За результатами фестивалю перше місце у номінації «кращий режисерський задум та втілення» присуджено «Комедії помилок» В.Шекспіра у постановці художнього керівника, заслуженого артиста України Андрія Бакірова.
У номінації «краща чоловіча роль другого плану» переможцем став артист театру Дмитро Літашов за роль Дроміо та спецільну відзнаку «Майбутнє української сцени» отримав артист театру Євген Бондар за роль Антіфола. За версією альтернативного (журналістського) журі «Комедію помилок» В.Шекспіра Чернігівського облмуздрамтеатру визнано кращою виставою.

Листопад, м.Ніжин Чернігівської області, XII Міжнародний фестиваль жіночої творчості імені М.К.Заньковецької. Згідно з рішенням журі фестивалю за високу індивідуальну майстерність нагороджені дипломами в номінації «За кращий жіночій комедійний дует» артистки театру Наталія Максименко за виконання ролі Джейн та Вікторія Пеняєва за виконаня ролі Бетті у виставі «Смішні гроші» Рея Куні.

2016 рік
Квітень, м.Полтава, VІІІ Відкритий регіональний фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя». Вистава «Ніч перед Різдвом» за повістю М.Гоголя у постановці художнього керівника – головного режисера театру, заслуженого артиста України Андрія Бакірова відкривала фестивальну програму.

Травень, м.Херсон, XVIII Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії». Згідно з рішенням Експертної ради фестивалю Гран-прі фестивалю присуджено Чернігівському академічному облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка за виставу «Комедія помилок» В.Шекспіра.  Також відзначено серед найкращих у двох номінаціях «Режисура» та «Сценографія» – режисер-постановник, заслужений артист України Андрій Бакіров; у номінації «Жіноча роль» – артистка Світлана Бойко; у номінації «Чоловіча роль другого плану» – артист Дмитро Літашов.

Вересень, м.Брест (Білорусь), Міжнародний театральний фестиваль «Біла вежа». За підсумками найпрестижнішого театрального фестивалю Білорусі «Біла вежа» творчий колектив Чернігівського облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка визнано «Кращим акторським ансамблем» за виставу «Ніч перед Різдвом» за повістю М.Гоголя у постановці художнього керівника, заслуженого артиста України Андрія Бакірова.

Жовтень, м.Чернівці, ХІ фестиваль комедії «Золоті оплески Буковини». За результатами фестивалю шевченківці визнані переможцями за виставу «Ніч перед Різдвом» за повістю М.Гоголя у номінаціях «кращий режисерський задум та втілення» і «краще музичне вирішення вистави» (режисер-постановник, заслужений артист України Андрій Бакіров), а також у номінації «краще пластичне вирішення» (балетмейстер Катерина Гриськова).

Листопад, м.Ніжин Чернігівської області, Міжнародний фестиваль жіночої творчості імені М.К.Заньковецької. Згідно з рішенням журі фестивалю за високу індивідуальну майстерність визнано лауреатом фестивалю і нагороджено дипломом у номінації «Краща жіноча роль другого плану» актрису Ірину Лозовську за виконання ролі Люціани у виставі «Комедія помилок» В.Шекспіра (режисер-постановник, заслужений артист України Андрій Бакіров).

Листопад, м.Чернігів-Київ, Оргкомітет Національного бізнес-рейтингу в Україні. У листопаді було завершено загальнодержавний фінансово-економічний аналіз діяльності суб’єктів господарювання України, за результатами якого заклад здобув у номінації «Результативність та рентабельність»: Золото рейтингу серед суб’єктів господарювання України та Золото рейтингу серед суб’єктів господарювання Чернігівської області. За повідомленням голови Оргкомітету Національного бізнес-рейтингу в Україні закладу і за досягнення високих результатів господарювання було присвоєно статус «Державне підприємство року 2016».

2017 рік
Березень, м.Чернігів-Київ, участь у конкурсі «Taking the Stage», запровадженому Британською радою в Україні. За рішенням журі конкурсу з-поміж сорока заявок, поданих від різних театрів, грант на постановку отримали десятеро, серед них і Чернігівський театр – на постановку вистави «Як боги впадуть – безпечно не буде» сучасного англійського драматурга Сельми Дімітрієвич (режисер-постановник Вікторія Філончук, художник-сценограф Ольга Філончук), прем’єра якої відбулася 11 березня.

Квітень, м.Краків (Польща), ІV Міжнародний Фестиваль Українського Театру в Кракові «Схід – Захід»-2017. Вистава шевченківців «Комедія помилок» В.Шекспіра була відзначена у двох номінаціях фестивалю: Дипломом лауреата фестивалю серед кращих вистав у категорії професійних театрів та Дипломом фестивалю за кращу режисерську роботу нагороджено заслуженого артиста України Андрія Бакірова.

Травень, м.Гомель (Білорусь), ХІІІ Міжнародний фестиваль театрального мистецтва «Слов’янські театральні зустрічі». Творчий колектив Чернігівського облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка став переможцем цього традиційного фестивалю з виставою «Комедія про… сенс існування» за п’єсою В.Рудова у постановці режисера театру Тетяни Шумейко.

Червень, м.Томашов Любельський (Польща), участь оркестру Чернігівського облмуздрамтеатру ім. Т.Г Шевченка у Першому Міжнародному Літньому Фестивалі музичного мистецтва.

Липень, м.Львів, ІІІ Міжнародний фестиваль театрів ляльок «І люди, і ляльки». Успішним був виступ шевченківців з виставою «Комедія помилок» В.Шекспіра на сцені Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки, котрим випала честь закривати фестивальну програму.

Жовтень, м.Чернівці, ХІІ фестиваль комедії «Золоті оплески Буковини».  Згідно з рішенням журі фестивалю чернігівці визнані переможцями у трьох номінаціях: за краще пластичне вирішення вистави; за кращу головну чоловічу роль – арт. Дмитро Літашов за виконання ролі Єврея і арт. Євген Бондар за виконання ролі Петра; – за кращу головну жіночу роль – арт. Микола Лемешко за виконання ролі Мелашки у виставі «Комедія про нещасливого селянина, його жінку Мелашку, єврея Давида і чорта, який втратив сенс існування» за п’єсою В.Рудова у постановці режисера Тетяни Шумейко.

Листопад, м.Ніжин Чернігівської області, XIII Міжнародний фестиваль жіночої творчості імені М.К.Заньковецької. Рішенням журі фестивалю за високу індивідуальну майстерність нагороджені дипломом у номінації «За кращий жіночий акторський дует» заслужена артистка України Наталія Максименко та артистка Тетяна Шумейко за виконання ролей Матері та Доньки у виставі «Як боги впадуть – безпечно не буде» С.Дімітрієвіч, поставлену молодим режисером Вікторією Філончук в рамках мистецького проекту, запровадженого Британською радою в Україні.

2018 рік
Січень, м.Київ, урядовий захід з вшанування пам’яті про подвиг Героїв Крут. З метою вшанування пам’яті про подвиг Героїв Крут художній керівник театру, заслужений артист України Андрій Бакіров зробив сценічну версію драматургічного твору А.Покришеня «Балада про Крути». За сприяння Міністерства культури України презентація мистецького проекту «Балада про Крути» відбулася 29 січня на сцені Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка під час урочистого урядового заходу, присвяченого 100-річюю подвигу Героїв Крут.

Лютий, м.Київ, Міністерство культури України, Премія імені Леся Курбаса. Згідно з рішенням Комітету з присудження премії імені Леся Курбаса у 2018 році запроваджену Міністерством культури України щорічну Премію імені Леся Курбаса присуджено заслуженому артисту України Андрію Рінатовичу Бакірову за постановку вистави «Вій. Докудрама» Н.Ворожбит за мотивами повісті М.Гоголя в Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка.

Квітень, м.Краків (Польща), V Міжнародний Фестиваль Українського Театру в Кракові «Схід – Захід». Згідно з рішенням журі фестивалю Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка удостоєний Гран-прі фестивалю за музичну комедію «Ніч перед Різдвом» за повістю М.Гоголя, поставлену режисером, заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим. Крім того, диплом лауреата Фестивалю за кращу роль другого плану здобув артист Сергій Пунтус за виконання ролі Чорта.

Травень, м.Херсон, XХ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії». У зв’язку з рішенням організаторів не призначати нагород учасникам фестивалю, вистава «Вій. Докудрама» Н.Ворожбит у постановці режисера, заслуженого артиста України Андрія Бакірова – за визначенням театрознавців і відомих театральних критиків України – була визнана «родзинкою» фестивальної програми.

Вересень, м.Сєвєродонецьк Луганської області, Перший Всеукраїнський театральний фестиваль «СвітОгляд». Блискучий виступ на фестивалі з музичною комедією «Ніч перед Різдвом», створеної за мотивами повісті М.Гоголя режисером-постановником, заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим.

Жовтень, м.Чернігів-Київ, Оргкомітет Національного бізнес-рейтингу в Україні. За підсумками загальнодержавного комплексного ранжування юридичних осіб на основі аналізу фінансово-економічних показників було визначено найбільш успішних представників національної економіки. Чернігівський театр завдяки ефективності обраної стратегії розвитку зайняв високі позиції в рейтингу і був номінований на відзнаку «Лідер року 2018»: «Золото рейтингу» (2 місце у числі 9 номінантів) серед суб’єктів господарювання України за показником «Тривалість фінансового циклу» та «Золото» (1 місце) серед суб’єктів господарювання Чернігівської області за показником «Чистий дохід від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг». Звання лідера підтверджується Національним сертифікатом і медаллю «Лідер року 2018».

Листопад, м.Ніжин Чернігівської області, XIV Міжнародний фестиваль жіночої творчості імені М.К.Заньковецької. Рішенням журі фестивалю за високу індивідуальну майстерність нагороджено дипломом у номінації «За кращу жіночу роль другого плану» заслужену артистку України Любов Колесникову за виконання ролі Баби Палажки у виставі «Кайдашева сім’я» за твором І.Нечуя-Левицького у постановці режисера, заслуженого діяча мистецтва України Віри Тимченко.

Листопад, м.Київ, Перший Всеукраїнський театральний фестиваль-премія «ГРА». 30 листопада відбулася урочиста церемонія закриття Фестивалю та вручення Національних театральних Премій за кожною номінацією. Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка став переможцем у номінації «За найкращу драматичну виставу» та отримав Національну театральну Премію Першого Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА» за виставу «Вій. Докудрама» Н.Ворожбит у постановці постановці режисера, заслуженого артиста України Андрія Бакірова.

2019 рік
Лютий, м.Київ, Міністерство культури України.
Наприкінці лютого на засіданні Експертної комісії Міністерства культури України прийнято рішення підтримати трьох претендентів на одержання Гранту Президента України для створення і реалізації творчих проектів у галузі театрального мистецтва у 2019 р., серед яких режисер Анастасія Кузик, на постановку вистави «Наймичка» за однойменною п’єсою І.Карпенка-Карого на базі Чернігівського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка.

Березень – диплом лауреата за участь у І Всеукраїнському театральному фестивалі малих форм «Майстерія» у місті Ніжині.

Квітень, м.Чернігів. 13 квітня на сцені облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка в рамках Міжнародного мистецького проекту відбулась презентація вистави «Французька вечеря» М.Камолетті, в якій вперше грали разом українські й білоруські актори. Автор проекту – заслужений артист України Андрій Бакіров, який здійснив постановку цієї вистави у 2011 році в Чернігівському, а в 2019 році – у Гомельському театрі.

Травень, м.Херсон. XХІ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії».
Творча робота шевченіківців була названа серед кращих у чотирьох із восьми номінацій ХХІ-го Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії»:
— у номінації «Вистава великої сцени» – вистава «Скапен» за Мольєром Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка;
— у номінації «Режисура» – заслужений артист України Андрій Бакіров, режисер-постановник вистави «Скапен»;
— у номінації «Сценографія» – Алія Байтенова, художник по сценографії та костюмах вистави «Скапен»;
— у номінації «Акторська майстерність» – актор Сергій Лефор, виконавець ролі Скапена у виставі «Скапен».

Вересень, м.Сєвєроденоцьк Луганської обл., ІІ Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «СвітОгляд». Перемога в номінації «Найкраще режисерське рішення» за виставу «Комедія помилок» В.Шекспіра у постановці заслуженого артиста України Андрія Бакірова.

Жовтень – участь у театральному фестивалі «Феєрія Дніпра» у м. Дніпрі з виставою «Французька вечеря» М.Камолетті.

Унікальні заходи:
– проведення на базі театру 26-ти Міжнародних фестивалів «Слов’янські театральні зустрічі» (1990-2018 рр.);
– проведення на базі театру 3-х Міжнародних театральних фестивалів моновистав «Чернігівське відлуння» (2016-2018 рр.);
– проведення на базі театру Першого театрального фестивалю для дітей та молоді «На крилах мрій» (квітень 2018 р.).

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація