Валентин Судак

Закінчив театральну студію при Київському державному театрі оперети та Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого (2011 р.). В театрі працює з 1971 року. Заслужений артист України (1996 р.). Народний артист України (2013 р.).

Серед кращих ролей у минулі роки варто згадати такі, як Панасик – «Циганка Аза» та Левко – «Майська ніч» М. Старицького, Парис – «Ромео і Джульєтта» та Оберон – «Сон літньої ночі» В. Шекспіра, Тур – «Енеїда» І. Котляревського, Чебутикін – «Три сестри» А. Чехова, Андрій – «Живи і пам’ятай» В. Распутіна, Перлімплін – «Історія про щастя і біду та кохання у саду» за творами Ф. Гарсіа Лорки, Платонов – «Яма» («Женя») за О. Купріним, Маркіз де Орсіньї – «Мольєр» М. Булгакова.

Закінчила Херсонське культосвітнє училище та театральну студію при Київському державному театрі оперети. Працює в театрі з 1973 року.
Заслужена артистка України (2001р.).

Серед зіграних ролей:
Варка – «Безталанна» І. Тобілевича, Наталка та Терпелиха – «Наталка Полтавка» І. Котляревського, Сона – «Витівки Хануми» А. Цагарелі, Одарка – «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, Мати – опера «Катерина» М. Аркаса за поемою Т. Г. Шевченка (у концертному виконанні), Хівря – «Сорочинський ярмарок» М. Старицького, Марта – «Мати-наймичка» за Т. Г. Шевченко, Іваниха Дубиха – «У неділю рано зілля копала» за О. Кобилянською, Бабуся – «Червона шапочка» Є. Шварца, Мати – опера М. Аркаса «Катерина» за Т.Г. Шевченком, Івдя – «Страсті за Гускою» М. Куліша.

В театрі працює з 1988 року. Має вищу освіту – у 2011 році закінчила Київський університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.

Провідний майстер сцени. Заслужена артистка України (2016)

На чернігівській сцені створила такі образи, як Елла Делей – «Тітка Чарлея» за п’єсою Брандона Томаса, Сюзон – «Вісім люблячих жінок» Робера Тома, Лаура Карльє – «Заручини по-французьки» Клода Маньє, Пеппі – «Пеппі Довгапанчоха» за Астрід Ліндгрен, Маріанна – «Золушка» Є. Шварца, Садівниця – «Новорічна примха принцеси» С. Ципіна.

У 1984 році закінчила акторський факультет Київського інституту театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого і за призначенням прийшла на посаду артистки драми до Чернігівського театру імені Т. Г. Шевченка.

Провідний майстер сцени. Заслужена артистка України (2016)

У минулі роки зіграла такі ролі: Уляна – «Іваном звуть його» за О. Довженком,  Люся – «Операція «Багатоженець» А. Делендика, Джульєтта – «Ромео і Джульєтта» В. Шекспіра, Галя – «Циганка Аза» М. Старицького, Ярина – «На Івана Купала» М. Стельмаха, Титанія – «Сон літньої ночі» В. Шекспіра, Женя – «Яма» («Женя») за О. Купріним, Бічі – «Людина і джентльмен» Едуардо де Філіппо, Маша – «Три сестри» А. Чехова. У 2002 році О. Гребенюк пішла до Донецького обласного театру, а восени 2010-го повернулася до Чернігівського. Знову дебютувала на чернігівській сцені у ролі Жаклін в комедії «Французька вечеря» Марка Камолетті.

 

РЕПЕРТУАРНИЙ ЛИСТ

Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка (1984-1990 роки):

Уляна – «Іваном звуть його» за О.Довженком

Джульєтта – «Ромео і Джульєтта» В.Шекспіра;

Галя – «Майська ніч» М.Старицького за М.Гоголем;

Ярина –  «На Івана купала» М.Стельмаха;

Галя – «Циганка Аза» М.Старицького

Княгиня – «Любов – книга золота» О.Толстого

Секретарка – «Операція «Багатоженець» А.Делендика

Дівчинка з бородою – казка «Дівчинка з бородою»

 

Чернігівський Молодіжний театр (1990 – 1996 роки):

Юм-Юм – «Реггеді Енн» У. Гбсона

Вона – «Цинкові хлопчики» С.Алексієвича

Лисиця Амалія – «Іохим Лис – детектив з дипломом» за твором І.Ф’єля

Одарка – «Зачароване коло» І. Корнілевича за М.Гоголем

Лаура Уінгфілд – «Скляний звіринець» Т.Уільямса

Мірандоліна – «Трактирниця» К.Гольдоні

Вона – «Наш Декамерон» Е.Радзінського

Секлита Лимариха – «За двома зайцями» М.Старицького

Берта Пламмер – «Цвіркун на запічку» Ч.Діккенса

Клер – «Служниці» Ж.Жене

Олівія та Марія – «Дванадцята ніч, або Як вам подобається?» В.Шекспіра

Донна Анна – «Камінний господар» Лесі Українки

 

Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченк (1996-2002 роки):

Титанія – «Сон літньої ночі» В.Шекспіра

Женя – «Яма» («Женя») за О.Купріним

Біче – «Людина і джентльмен» Е. деФіліппо

Жінка – моновистава «Кінець століття» за творами Й.Бродського і М.Таривердієва

Маша – «Три сестри» А.Чехова

Ярися – «Кохання у стилі бароко» Я.Стельмаха

Тінь – «Мертві душі» М.Булгакова за М.Гоголем

Служниця – «Ідентифікація танго» («Урок») Е.Йонеска

 

Донецький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Артема (2002-2010 роки):

Дідона – «Енеїда» І.Котляревського

Вона – «9ночей… 9 життів» М.Вішнєка

Марго – «Милий друг» за Гі деМопассаном

Габі – «Вісім люблячих жінок» Р.Тома

Ярися – «Кохання у стилі бароко» Я.Стельмаха;

Химка – «За двома зайцями» М.Старицького

Снігова королева – «Снігова королева» за Г.-К.Андерсеном

Дубиха – «У неділю рано зілля копала…» за О.Кобилянською

 

Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка (2010-теперішній час):

Жаклін – «Французька вечеря» М.Камолетті

Графиня – «Безумний день, або Весілля Фігаро» П.-О.Бомарше

Місіс Уебб – «Наше містечко» Т.Уайлдера

Маргарита – «Нельська вежа» О.Дюма

Барбара Сміт – «Тато в павутинні» Р.Куні

Вона – моновистава «Целофанове щастя» К.Ходікян

Айлін – «Каліка з острова Інішмаан» М.МакДонаха

Фелісата Кукушкіна – «ЖадOFF» за п’єсою О.Островського «Доходне місце»

Куртизанка – «Комедія помилок» В.Шекспіра

Міріам – «Одержима» Лесі Українки

Солоха – «Ніч перед Різдвом» за М.Гоголем

Бетті Джонсон – «Смішні гроші» Р.Куні

Барбара Сміт – «Тато в павутинні» Р.Куні

Середня баба Сонька, 1-а жінка – «Вій.Докудрама» Н.Ворожбит за М.Гоголем

Ведуча – «Балада про Крути» А.Покришеня

В Чернігівському обласному театрі працюєз 1996 року. Має середню спеціальну освіту – у 1987 роцізакінчив Дніпропетровське театральне училище, після чого працював у Чернігівському молодіжному театрі.

Провідний майстер сцени. Заслужений артист України (2016)

За час роботи на сцені обласного театру зіграв такі ролі, як Деметрій – «Сон літньої ночі» В. Шекспіра, Тузенбах – «Три сестри» А. Чехова, Манілов – «Мертві душі» М. Булгакова за поемою М. Гоголя, Кароль – «Ідентифікація танго» («Кароль») С. Мрожека, Мольєр – «Мольєр» М. Булгакова, Дон Жуан – «Камінний господар» Лесі Українки.

В театрі працює з 1978 року.  Лауреат премії Національної спілки театральних діячів України імені Марії Заньковецької (2010 рік).

На чернігівській сцені у минулі роки грала такі ролі, як Юнона – «Енеїда» І. Котляревського, Анна – «101-й кілометр» О. Галіна, Шанель – «Вісім люблячих жінок» Р. Тома, Одарка – «Фараони» О. Коломійця, Коробочка – «Мертві душі» М. Булгакова за поемою М. Гоголя.

У 2010 р. була удостоєна мистецької премії імені Марії Заньковецької Національної Спілки театральних діячів України.

 

РЕПЕРТУАРНИЙ ЛИСТ

Оленка – «Голубі олені» О.Коломійця

Любка Шевцова – «Молода гвардія» за О.Фадєєвим

Харитина – «Наймичка» І.Тобілевича

Варка – «Безталанна» І. Тобілевича

Катря і Ганна – «Мати-наймичка» І.Тогобочного (за Т.Шевченком)

Дарина – «Дай серцю волю, заведе в неволю» М.Старицького

Наталя – «Лимерівна» І.Тобілевича

Валька – «Іркутська історія» О.Арбузова

Настка – «Дністрові кручі» О.Корнійчука

Катерина – «Катерина» за мотивами поеми Т.Шевченка

Уляна – «Полум’яні літа» за О.Довженком

Марина – «Восьмий гріх» Л.Сергєєвої

Степанида – «Не судилось» М.Старицького

Аннушка – «Не судилось» М.Старицького

Явдоха – «Суєта» І.Тобілевича

Даша – «Святий і грішний» М.Варфоломеєва

Анна – «101-й кілометр» О.Галіна

Корнєєва – «Ми прийшли» О.Єрнєва

Інна – «Східна трибуна» О.Галіна

Інна – «Мурлін Мурло» М.Коляди

Юнона – «Енеїда» І.Котляревського

Гордиля – «Циганка Аза» М.Старицького

Кума Секлити Лимерихи «За двома зайцями» М.Старицького

Беліса – «Хитромудра закохана» Лопе де Веги

Василиса – «Живи і пам’ятай» В.Распутіна

Флоренче – «Людина і джентльмен» Е.деФіліппо

Зелда – «О’кей, Мойшо!» Шолом-Алейхема

Молявчиха – «Чернігівка» за О.Костомаровим

Палажка – «Паливода» І.Карпенка-Карого

Одарка – «Фараони» О.Коломійця

Комариха – «Весілля в Малинівці» О.Рябова

Емма Едуардівна – «Яма» («Женя») за О.Купріним

Фенна Степанівна – «Шельменко-денщик» за Г.Квіткою-Основ’яненком

Василина – «Виходили бабки заміж» Ф.Булякова

Тетяна – «Рожеве павутиння» Я.Мамонтова

Терпелиха – «Наталка Полтавка» І.Котляревського

Шанель – «Вісім люблячих жінок» Р.Тома

Палажка – «Жіночі пристрасті» за І.Нечуєм-Левицьким

Коробочка – «Мертві душі» М.Булгакова (за М. Гоголем)

Морська відьма – «Сестра моя русалонька» Л.Розумовської

Зіна – «Коли відкриєш очі…» М.Коляди

Бригадирка – «Кумир душі моєї» (за п’єсою Д.Фонвізіна)

Васюта – «Двадцять хвилин з янголом» О.Вампілова

Секлита Лимериха – «За двома зайцями» за М.Старицьким

Орина Галчиха – «Без вини винуваті» О.Островського

Секлета Семенівна – «Страсті за Гускою» М.Куліша

Отаманша – «Снігова королева» Є.Шварца за казкою Г.-К.Андерсена

Бабуся – «Червона шапочка» Є.Шварца

Мавра – «У неділю рано зілля копала» за О.Кобилянською

Баба пліткарка – «Миргород» за М.Гоголем

Баба Палажка – «Кайдашева сім’я» за І.Нечуєм-Левицьким

Аграфена Семенівна – «Шельменко-денщик» за Г.Квіткою-Основ’яненком

Жінка – «Дуже старий сеньйор з великими крилами» А.Курейчика

Місіс Сомс, Місіс Фостер – «Наше містечко» Т.Уайлдера

Мамуля – «Каліка з острова Інішмаан» М.МакДонаха

Секлета Семенівна – «Страсті за Гускою» М.Куліша

Баба з фіолетовим носом – «Ніч перед Різдвом» за М.Гоголем

Баба Сонька – «Вій. Докудрама» Н.Ворожбит за мотивами М.Гоголя

Закінчив Ніжинське культосвітнє училище. Артист-вокаліст.

В театрі працює з 1992 року.

 

 

АРХІВ РОЛЕЙ |відкрити|

Гаррі – «Моя прекрасна леді» Ф.Лоу

Рамзес – «Яма» («Женя») за О. Купріним

Юрко Матюшенко – «Рожеве павутиння» Я.Мамонтова

Джек Чесней – «Тітка Чарлея» В.Полякова

Дудукін – «Без вини винуваті» О.Островського

Іван Іванович – «Миргород» за М.Гоголем

Ямаєць – «Дуже старий сеньйор з великими крилами» А.Курейчика

Той, що в скалі сидить – «Лісова пісня» Лесі Українки

Раду – «У неділю рано зілля копала» за О.Кобилянською

Ворон – «Снігова королева» Є.Шварца

Молодий вождь – «Білосніжка та семеро гномів» О.Табакова і Л.Устинова

Скорик – «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка

Тупиця – «За двома зайцями» Д.Шевцова за п’єсою М.Старицького

Дорош – «Панночка» Н.Садур за повістю М.Гоголя «Вій»

Дід Мороз – «Зимова казка» М.Шуринової

Султан – «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського

Джордж – «Французька вечеря» М.Камолетті

Джон Сміт – «Тато в павутинні» Р.Куні

Констебель Уоррен – «Наше містечко» Т.Уайлдера

Малий Бобі – «Каліка з острова Інішмаан» М.МакДонаха

Степан – дума-опера «Сліпий» за Т.Шевченком

Гнат Карий – «Назар Стодоля» Т.Шевченка

Іван – опера М.Аркаса «Катерина» за Т.Шевченком;

Скворцов – «Шельменко-денщик» за Г.Квіткою-Основ’яненком

Сільвіо – «Слуга двох панів» К. Гольдоні;

Королі – «Принцеси» Є.Журавкіна;

Король – «Нельська вежа» О.Дюма;

Граф Альмавіва – «Безумний день, або Весілля Фігаро» П.-О.Бомарше

Антон – «ЖадOFF» за п’єсою О.Островського «Доходне місце»

Голландець – «Смішні гроші» Р.Куні

Купець – «Комедія помилок» В. Шекспіра

Радник – «Кумир душі моєї» за п’єсою Д.Фонвізіна «Бригадир»

Мухрад – «Чарівна лампа Аладдіна» Саші Лихого

Апраш – «Циганка Аза» М.Старицького

Бровко – музична казка «Неймовірні пригоди Тузика» Ю.Васюка

Голова – «Майська ніч» М.Старицького за М.Гоголем

Пацюк, Запорожець – «Ніч перед Різдвом» за М.Гоголем

Степан Дранко – «Перемудрували» за М.Кропивницьким

 

 

Закінчила театральну студію при Київському державному театрі оперети. Працює в театрі  з 1971 року.

На чернігівській сцені створила багато прекрасних образів, серед яких Соня Гуревич – «А зорі тут тихі» Б. Васильєва, Нела – «І змовкли птахи» І. Шамякіна, Уляна – «Сватання на Гончарівці» Г. Квітки-Основ’яненка, Яринка – «Весілля в Малинівці» О. Рябова, Дімка – «Балада про хлопчаків» А. Гайдара, Пеппі – «Пеппі Довгапанчоха» за А. Ліндгрен, Аксінья – «Леді Макбет Мценського повіту»  М. Лєскова,  Графиня  Мальборо – «Ваш хід, королево!» В. Константинова, Терпелиха – «Наталка Полтавка» І. Котляревського.

 

РЕПЕРТУАРНИЙ ЛИСТ

Соня Гурвич – «А зорі тут тихі» Б.Васильєва

Тоня – «Чужий дім» М.Зарудного

Стелла – «Американська трагедія» Т.Драйзера

Аксінья – «Леді Макбет Мценського повіту» М.Лєскова

Нела – «І змовкли птахи» І.Шамякіна

Пеппі – «Пеппі Довга панчоха» за А.Ліндгрен

Мальвіна – казка «Пригоди Буратіно» за О.Толстим

Герцогиня Мальборо – «Ваш хід, королево!» Е.Скріба

Зося – «Яма» («Женя») за О.Купріним

Терпелиха – «Наталка Полтавка» І.Котляревського

Аріна – «Заручини по-французьки» К.Маньє

Килина – «Лісова пісня» Лесі Українки

Мокрина – «Сорочинський ярмарок» М.Старицького;

Сусідка – «Дуже старий сеньйор з великими крилами» А.Курейчика

Євдокія Пилипівна – «За двома зайцями» за М.Старицьким

Відьма – «Відьма» за творами Т.Шевченка

Одарка – «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка

Жінка Михайла Дончука – «У неділю рано зілля копала» за О.Кобилянською

Марта – «Мати-наймичка» за Т.Шевченком

Королева – казка «Білосніжка та семеро гномів» О.Табакова і Л.Устинова

Бабуся – «Снігова королева» Є.Шварца за казкою Г.-К.Андерсена

Секлета Семенівна – «Страсті за Гускою» М.Куліша

Кайдашиха – «Кайдашева сім’я» за І.Нечуєм-Левицьким

Мати – опера М.Аркаса «Катерина» за поемою Т.Шевченка

Королеви – казка «Принцеси» Є.Журавкіна

Баба Юстина – «Не плачте за мною ніколи…» за оповіданням М.Матіос

Викладач – «Балада про Крути» А.Покришеня

Закінчив акторський факультет Київського інституту театрального мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого. В театрі працює з 1967 року.

У репертуарному списку артиста були такі ролі, як Гатинь – «Вій, вітерець!» Я. Райніса, Панасик – «Циганка Аза» М. Старицького, Стецько – «Сватання на Гончарівці» Г. Квітки-Оснеов’яненка, Микола та Возний – «Наталка Полтавка» І. Котляревського, Каленик – «Майська ніч» та Солопій Черевик – «Сорочинський ярмарок» М. Старицького.

 

РЕПЕРТУАРНИЙ ЛИСТ

Гатинь – «Вій, вітерець!» Я.Райніса

Каленник – «Майська ніч» М.Старицького за М. Гоголем

Терешко – «Суєта» І.Карпенка-Карого

Арсен – «Чужий» А.Никоненка

Панасик – «Циганка Аза» М.Старицького

Солопій Черевик – «Сорочинський ярмарок» М.Старицького

Стецько – «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка

Омелько – «Жіночі пристрасті» за творами І. Нечуя-Левицького

Оверко – «Фараони» О.Коломійця

Савка – «Гроші» («Сто тисяч») І.Карпенка-Карого

Мажуга – «Фата Моргана» Я.Мамонтова за М. Коцюбинським

Возний – «Наталка Полтавка» І.Котляревського

2-й сусіда – «Дуже старий сеньйор з великими крилами» А.Курейчика

Цимбаліст – «У неділю рано зілля копала» за О.Кобилянською

Старий – «Зимова казка» М.Шуринової

Сірко – «За двома зайцями» за п’єсою М. Старицького

Прокіп – «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка

Виконавець королівських бажань – «Білосніжка та семеро гномів»

О.Табакова і Л.Устинова

Їжачок – «Червона шапочка» Є.Шварца

Кайдаш – «Кайдашева сім’я» за І.Нечуєм-Левицьким

Панталоне – «Слуга двох панів» К.Гольдоні

Дід Мороз – «Новорічна країна казок», інтермедія

Король – «Снігова королева» Є.Шварца за казкою Г.-К.Андерсена

Батюшка – «Мати-наймичка» за Т.Шевченком

Водяник – «Лісова пісня» ЛесіУкраїнки

Селіх-Ага – «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського

Сват – «Назар Стодоля» Т.Шевченка

Маріньї – «Нельська вежа» О.Дюма

Брідуазон – «Безумний день, або Весілля Фігаро» П.-О. Бомарше

Священник – дума-опера «Сліпий» за Т.Шевченком

Циган – «Відьма» за творами Т.Шевченка

Мошка – «Циганка Аза» М.Старицького

Каленик – «Майська ніч» М.Старицького за М.Гоголем

Максим Кукса – «Перемудрували» за М.Кропивницьким

Закінчив театральну студію при Чернігівському обласному театрі.

З 1971 по 1992 працював у Чернігівському театрі, з 1992 по 2007 роки – у Ніжинському. Повернувся до театру в лютому 2007 року. На сценах театрів грав такі ролі, як Гатинь – «Вій, вітерець!» Я. Райніса, Бог – «Святий і грішний» В. Ворфоломеєва, Панасик – «Циганка Аза» та Солопій Черевик– «Сорочинський ярмарок»  М. Старицького, Возний – «Наталка Полтавка» І. Котляревського.

Фотогалерея

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація