Вітаємо з ювілеєм актрису Олену Бондаренко!

Колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка щиросердно вітає з ювілеєм провідного майстра сцени Олену Бондаренко, якій цьогоріч 21 жовтня виповнюється 70 років.

Олена Бондаренко народилася 21 жовтня у с.Миронівка Шосткінського району Сумської області. Після закінчення школи навчалася в театральної студії при Київському державному театрі оперети, працювала у Рівненському обласному музично-драматичному театрі. У 1971 році Олена Григорівна була запрошена до трупи Чернігівського облмуздрамтеатру, і за 46 років роботи в нашому театрі зіграла цілу низку різнопланових ролей у виставах як для дорослих, так і для дітей.

На початку свого творчого шляху вона з успіхом грала ролі молодих героїнь, таких як Тоня – «Чужий дім» М.Зарудного, Стелла – «Американська трагедія» Т.Драйзера, Нела – «І змовкли птахи» І.Шамякіна, Соня Гурвич – «А зорі тут тихі» Б.Васильєва, Уляна – «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ´яненка, Яринка – «Весілля в Малинівці» О.Рябова, Аксінья – «Леді Макбет Мценського повіту» М.Лєскова, а також у виставах для дітей: Дімка – «Балада про хлопчаків» за А.Гайдаром, Пеппі – «Пеппі Довгапанчоха» за А.Ліндгрен, Гофмейстриня – «Примха принцеси» С.Ципіна, Королева – «Білосніжка та семеро гномів» О.Табакова і Л.Устинова за казкою Братів Грімм.

Творчий доробок артистки Олени Бондаренко яскраво характеризують такі різнохарактерні ролі, як Герцогиня Мальборо – «Ваш хід, королево!» Е.Скріба, Мокрина – «Сорочинський ярмарок» М.Старицького за М.Гоголем, Марта – «Мати-наймичка» за Т.Шевченком, Килина – «Лісова пісня» Лесі Українки, Терпелиха – «Наталка Полтавка» І.Котляревського, Одарка – «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ´яненка, Євдокія Пилипівна – «Дамських справ майстер» за п’єсою М.Старицького «За двома зайцями», Дружина Михайла Дончука – «У неділю рано зілля копала» за О.Кобилянською, Кайдашиха – «Кайдашева сім’я» за І.Нечуєм-Левицьким, Мати – опера М.Аркаса «Катерина» за твором Т.Шевченка..

Особливе місце у багатій палітрі актриси посідає образ Відьми у театральній фантазії «Відьма» за творами Т.Шевченка, створений на високому професійному рівні. Тут вона продемонструвала весь яскравий спектр свого багатогранного таланту – глибоке розуміння шевченкового слова, поєднання його з українською народною піснею і молитвою. Роль Відьми у виконанні Олени Бондаренко відзначалася як краща жіноча роль на театральних фестивалях різних рівнів.

Привернула до себе увагу глядачів творча робота актриси у 90-му театральному сезоні – головна роль баби Юстини у виставі «Не плачте за мною ніколи…» за новелою Марії Матіос. Олена Бондаренко натурно і проникливо втілює образ старої Юстини, яка з мудрістю, властивою людям, що здолали довгий і важкий життєвий шлях, веде неспішну «бабину бесіду», надаючи їй то буденності родинного спілкування, то відчуття присутності вищих потойбічних сил.

Виходячи на сцену, Олена Бондаренко підкоряє глядача своєю щирістю і правдивістю виконання ролей, глибоким проникненням у суть сценічних образів. За високі творчі досягнення актриса неодноразово відзначалася Почесними грамотами та подяками Департаменту культури облдержадміністрації, керівництва театру.

Вітаючи колегу з ювілейною датою, маємо нагоду запросити широкий глядацький загал на бенефіс, що дається на честь шановної Олени Григорівни за її безпосередньою участю у вистави «Не плачте за мною ніколи…», який відбудеться 31 жовтня п.р. о 19.00 годині.

Вітаючи шановну Олену Григорівну із 70-річчям від дня народження, увесь колектив театру бажає їй міцного здоров’я, довгих років активного сценічного життя, яскравих ролей та бурхливих оплесків вдячних глядачів!

 

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Фотогалерея

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація