Вшановуємо пам'ять актриси Марії Бебешко

20 січня 2021 р. виповнюється сто років від дня народження яскравої, талановитої актриси Марії Бебешко, яка понад двадцять років натхненно й самовіддано грала на сцені Чернігівського драмтеатру.

Бебешко Марія Іванівна народилась у с.Линовиця Прилуцького району на Чернігівщині. Протягом свого творчого життя працювала в українських музично-драматичних театрах: спочатку в Орининському пересувному музично-драматичному театрі Кам’янець-Подільської області (1938–1940 рр.), потім у Прилуцькому музично-драматичному театрі (1943–1948 рр.), а з 1948 до 1969 року – у Чернігівському обласному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка.

Марія Бебешко

Творчий шлях актриси Марії Бебешко був позначений цікавими ролями, яскравими образами, створеними на театральній сцені. Почавши з епізодичних ролей, вона згодом зіграла Наталку в «Наталці-Полтавці» І.Котляревського, Уляну у «Сватанні на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка, Галю в «Майській ночі» М.Гоголя, Софію в «Безталанній» І.Карпенка-Карого, Хотину в «Сорочинському ярмарку» М.Старицького. Упродовж роботи в Чернігівському театрі артистка створила цілу галерею жіночих образів: Маруся («Маруся Богуславка» М.Старицького), Аза («Циганка Аза» М.Старицького), Галя («Назар Стодоля» Т.Шевченка), Оксана та Одарка («Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського, Катерина (опера «Катерина» М.Аркаса), Уляна («Потомки запорожців» О.Довженка), Тетяна («Розлом» Б.Лавреньова) та багато інших. Серед творчих робіт актриси була і роль Зої Жмут у виставі «Вовчиха» О.Кобилянської, з якою вона приїздила в рідне село у 60-х роках минулого століття.

Особливість акторського обдарування Марії Іванівні полягала у багатогранній розмаїтості творчої палітри. Ії сценічним роботам були притаманні емоційна сила та психологічна глибина розкриття характерів своїх героїнь, талановите втілення на сцені режисерського задуму, що завжди знаходило схвальний відгук у серцях глядачів.

За високі творчі досягнення та значний особистий внесок у скарбницю українського національного театрального мистецтва М.І.Бебешко у 1966 р. була удостоєна почесного звання «Заслужена артистка Української РСР».

17 листопада 2019 р. пішла з життя високообдарована, творча людина – заслужена артистки України Марії Бебешко. Колектив театру, вшановуючи 100-річчя від дня її народження, завжди зберігатиме світлу пам’ять про талановиту актрису Марію Бебешко.

Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація