75 років провідному майстрові сцени Ковальському Анатолію Петровичу!

Колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка щиросердно вітає з нагоди 75-річчя від дня народження провідного майстра сцени Ковальського Анатолія Петровича, який безмаль 50 років свого життя присвятив творчій роботі у нашому театрі.
Анатолій Ковальський народився 25 вересня 1941 року в с. Аполянка Уманського району на Черкащині. Після закінчення у 1964 році акторського факультету Київського інституту театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого розпочав свою професійну роботу у Рівненському обласному театрі. А в 1967 році був запрошений до Чернігівського облмуздрамтеатру, де і розкрилися усі грані його акторського таланту.
За майже півстоліття роботи на чернігівській сцені Анатолій Ковальський зіграв багато різнопланових ролей у різножанрових виставах, серед яких з репертуару минулих років варто відзначити такі, як Гатинь («Вій, вітерець!» Я.Райніса), Панасик («Циганка Аза» М.Старицького), Арсен («Чужий» А.Никоненка), Мажуга («Фата моргана» Я.Мамонтова за М.Коцюбинським) та інші. У творчому доробку артиста розмаїта галерея ролей комедійного характеру, таких як Стецько та Прокіп («Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка), Терешко («Суєта») та Савка («Сто тисяч» І.Карпенка-Карого), Микола та Возний («Наталка Полтавка» І.Котляревського), Солопій Черевик («Сорочинський ярмарок» М.Старицького), Оверко («Фараони» О.Коломійця), Омелько («Жіночі пристрасті») та Кайдаш («Кайдашева сім’я» за творами І.Нечуя-Левицького), Сірко («Дамських справ майстер» за п’єсою М.Старицького «За двома зайцями»), Панталоне («Слуга двох панів» К.Гольдоні), Брідуазон («Безумний день, або Весілля Фігаро» П.-О.Бомарше), Каленик («Майська ніч» М.Старицького за М.Гоголем).
Значне місце у репертуарі Анатолія Ковальського посідають ролі у виставах для дітей, у яких він створив колоритні казкові образи, зокрема, Баби Яги («Два клени» Л.Устинова), Старий («Зимова казка» М.Шуринової), Виконавець королівських бажань («Білосніжка та семеро гномів» О.Табакова), Дід Мороз («Новорічна країна казок») та багато інших.
Невичерпна творча енергія артиста, чудові музичні і танцювальні здібності допомагають йому в створенні достовірних сценічних образів, які запам’ятовуються глядачам, викликають у них симпатію і захоплення талановитою грою актора.
Вітаючи шановного Анатолія Петровича із 75-річним ювілеєм, щиро зичимо йому міцного здоров’я і наснаги, нових цікавих ролей, творчого довголіття на чернігівській сцені.
Колектив театру
Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація