«Чарлі Гордон – ідіот». Квітнева прем’єра

Постановка нового спектаклю – завжди відповідальна і хвилююча подія в театрі, пов’язана з вирішенням величезної кількості завдань. Стократ вона ускладнюється в нинішній час, коли в країні точиться жорстока війна, декілька разів на день лунають повітряні тривоги, перериваючи репетиційний процес, вкрай обмежене фінансове забезпечення постановочного процесу змушує економити на виготовленні сценічних костюмів, декорацій, реквізиту. Але творчий склад театру консолідовано докладає максимум зусиль аби відновити повноцінну діяльність закладу, і підготовка нової вистави, прем’єра якої відбулася 13 квітня цього року – переконливе тому свідчення.

За задумом режисера-постановника Анастасії Кузик сценічне дійство вистави «Чарлі Гордон – ідіот», створеної за мотивами оповідання американського письменника Деніела Кіза «Квіти для Елджернона», відбувається в експериментальному просторі «сцена на сцені», коли актори знаходяться у безпосередній близькості до глядацького загалу. Глядач чує кожне слово довірливої розмови головного героя вистави Чарлі Гордона (арт. Сергій Пунтус) з вчителькою вечірньої школи міс Кенніан (арт. Наталія Рибенок), уловлює найтонші інтонації професійного діалогу доктора Штраус (арт. Світлана Бойко) і доктора Немюра (арт. Микола Бичук), відчуває доброзичливе ставлення місіс Флін (арт. Вікторія Пеняєва), у якої Чарлі орендує кімнату. Гостро контрастують з відвертими монологами-звітами Чарлі Гордона гамірливі сцени його спілкування з молодіжною компанією нібито друзів: насмішкуватих молодиків Джо (арт. Олександр Манастирський) і Френка (арт. Павло Дубовий) та «незакомплексованих» дівчат Елін (арт. Ганна Колеснікова) і Джессі (арт. Альона Броницька). На створення відповідного настрою у кожній мізансцені впливає оригінальне музичне оформлення спектаклю, автором якого є звукорежисер-оранжувальник Віктор Кравченко. Надзвичайного ліричного забарвлення надавав зустрічі шкільної вчительки зі своїм найздібнішим учнем музичний супровід у виконанні Олександра Мовчана (труба) і Артура Атрощенка (гітара).

На думку режисерки Анастасії Кузик, нова творча робота, яка розповідає історію про молодого чоловіка з розумовою неповносправністю, що став добровільним учасником експерименту з покращання інтелекту, адресована, насамперед, молодіжній аудиторії та має на меті привернути увагу до пріоритетів гуманізму і людськості в суворих реаліях нашого сьогодення. Вона про присутність в нашому житті людяності, бажання дарувати свою любов тим, хто поруч, співчувати та допомагати тим, хто потребує нашої допомоги.

Після завершення вистави зворушені глядачі, стоячи, бурхливими оплесками дякували артистам за цікаву творчу роботу, яскраві сценічні образи та натхненну гру. Щиро вітали з успішною прем’єрою запрошену на сцену режисерку Анастасію Кузик, яка зі словами подяки за плідну співпрацю звернулася до майстрів з освітлення В’ячеслава Василенка і Сергія Никонюка, звукорежисера Анатолія Дубровіна, помічниці режисера Ганни Сороки.

Приєднуючись до глядацьких вітань, побажаємо новим сценічним постановкам шевченківців успіху, а шанувальників театрального мистецтва запрошуємо на прем’єрні покази, що відбуватимуться в Чернігівському драмтеатрі ім. Т.Г.Шевченка протягом поточного театрального сезону.

Раїса Міненко,  керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація