Напевне, маючи в душі віру, що людям потрібні тільки ті дороги, які ведуть до Храму добра, правди і краси, керівництво Чернігівського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка протягом трьох останніх років крок за кроком долає нелегку дорогу перетворення театрального приміщення на справжній Храм мистецтва.
Безперечно, театр, передусім, має бути територією, де створюються високохудожні зразки сценічного мистецтва, де панує атмосфера творчих пошуків, а професійна майстерність акторів викликає захоплення глядачів. Але й оздоблення інтер’єру, стан театральних меблів, вигляд допоміжних і службових приміщень, справляючи позитивні чи негативні враження, також впливають на бажання чи небажання людей відвідувати театр. Прагнучи, щоб обласний театр сприймався не занедбаною з часів минулого століття будівлею, яка нещадно руйнується невблаганним часом, а як дім, доглянутий дбайливим господарем, дім, яким опікуються і радо готуються до зустрічі бажаних гостей, нинішнє керівництво театру докладає чималі зусилля щодо поліпшення стану театральних приміщень, їх оновлення і облаштування.
Протягом 2015-2016 років театр за власні кошти здійснив поточні ремонти ряду своїх приміщень, проведення яких продовжилося і в наступні роки. Виконано ремонт першого, другого і третього поверхів, відремонтовані сходові марші, кулуари на другому і третьому поверхах, репетиційні зали та інші службові приміщення. Здійснено художнє оформлення портретної галереї артистів театру в кулуарах першого поверху та розташовано музейні експозиції з історії театру на другому поверсі.
Великі обсяги робіт були проведені у 2017 році щодо оновлення інтер’єру глядацької зали та реставрації театральних крісел і банкеток, здійснених власними силами. Не припиняючи планової роботи з обслуговування глядачів, проведено ряд поточних ремонтів приміщень, зокрема і заміну килимового покриття, що надало ошатного вигляду всьому глядацькому комплексу. Масштабні ремонтні роботи були пов’язані з облаштуванням додаткового сценічного майданчика – «Білої сцени», завдяки чому створено нові можливості для реалізації сучасних творчих проектів в експериментальному просторі.
У театрі постійно вживаються заходи щодо збереження тепла, утеплюються двері і вікна, встановлено повітряні теплові бар’єри, зроблено промивку системи опалення із застосуванням технології гідроудару.
В результаті проведеного енергоаудиту приміщення дійшли висновку, що без комплексного підходу до впровадження заходів енергозбереження із застосуванням заходів теплореновації покращити температурний режим в театрі неможливо. З цією метою було розроблено енергозберігаючу програму будівлі, яка складається з трьох етапів. Перший етап: заміна вікон і вхідних дверей на металопластикові (ПКД виготовлена і пройшла експертизу), що забезпечить захист приміщень від атмосферного впливу, покращить зовнішній вигляд будівлі, а головне – зменшить втрати тепла, поліпшить енергоефективність приміщень. Другий етап: проведення реконструкції будівлі театру із застосуванням заходів теплореновації та заміною покрівлі даху (ПКД виготовлена і пройшла експертизу). Третій етап: заміна існуючих радіаторів на сталеві із встановленням радіаторних відбивачів, що має відчутно підвищити теплозабезпечення приміщень. Усі три етапи, за умови фінансового забезпечення, можна виконати у період до 2020 року.
Як відомо, Чернігівський академічний облмуздрамтеатр ім. Т.Г.Шевченка, який у 2016 році відзначив своє 90-річчя, у стаціонарній будівлі театру працює з 1959 року. Більше півстоліття на головній сцені області, крім постановки власних спектаклів та проведення гастрольних концертів, відбуваються урочисті заходи регіонального та державного рівнів. За цей період покриття сцени зазнало значних пошкоджень внаслідок інтенсивної експлуатації, багаторазового розміщення та закріплення декорацій тощо. Проте, упродовж 59 років використання не проводився капітальний ремонт дерев’яного покриття (планшету) сцени.
Навесні 2018 року було проведене відповідне обстеження, яке підтвердило, що технічний стан планшету сцени фактично знаходиться в аварійному стані і потребує капітального відновлення. За попередніми розрахунками фахівців потреба коштів, необхідних для капітального поновлення планшету сцени театру, складає близько 1500 тис.грн. (у тому числі: придбання матеріалів, проведення капітального ремонту та одночасний ремонт поворотного механізму кола сцени). Наразі, завдяки допомозі керівництва області та Департаменту культури, кошти віднайдено, і вперше за весь час використання будівлі театру проводяться фундаментальні роботи щодо суцільного відновлення планшету сцени та капітального ремонту поворотного механізму кола сцени. З нетерпінням очікуємо, що шевченківці матимуть змогу урочисто відкрити новий 93-й театральний сезон на оновленій головній сцені області.
Від щирого серця бажаємо, щоб купуючи в театральній касі квиток, наші шановні глядачі були упевнені, що потраплять у справжній Храм мистецтва, де їм даруватимуть свою творчість вірні служителі Мельпомени.
Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру