Дві річниці Любові

1 липня цього року провідний майстер сцени Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка Любов Колесникова зустрічає одразу дві знакові у її житті річниці – 65-річчя від дня народження та 45 років творчої діяльності, 38 з яких присвячено роботі в нашому театрі.
Любов Колесникова народилася в с.Острів, що на Житомирщині, у сім’ї селян. Після школи навчалася у Київській естрадно-цирковій студії на розмовному відділі. Її педагогами були відомі театральні діячі, такі як Едуард Митницький – майстерність актора та Олександр Скрипниченко – сценічне слово. Настанови цих та інших педагогів, а також практична робота на сцені театру стали її життєвими і творчими університетами.
До Чернігівського театру Любов Колесникова була запрошена у березні 1978 року з Ніжинського драматичного театру імені М.Коцюбинського, маючи у своєму творчому доробку вже багато центральних ролей у виставах українського класичного і сучасного репертуару. Варто згадати такі, як Варка у «Безталанній» та Харитина у «Наймичці» І.Тобілевича, Любов Шевцова у «Молодій гвардії» за романом О.Фадєєва, Ганна у виставі «Мати-наймичка» за Т.Шевченком, Оленка у «Голубих оленях» О.Коломійця та багато інших.
За період роботи в нашому театрі Любов Степанівна зіграла більше ста різнопланових ролей у різножанрових виставах, створюючи високохудожні, неповторні сценічні образи. Її творча палітра надзвичайно різнобарвна, яка охоплює ролі від гостро характерних до драматичних. Серед її етапних ролей особливе місце посідають такі, як Юнона – «Енеїда» І.Котляревського, Анна – «101-й кілометр» О.Галіна, Шанель – «Вісім люблячих жінок» Р.Тома, Коробочка – «Мертві душі» за М.Гоголем, Секлита – «За двома зайцями» М.Старицького, Бригадирка – «Кумир душі моєї» за п’єсою Д.Фонвізіна «Бригадир», Орина Галчиха – «Без вини винуваті» О.Островського, Баба Палажка – «Кайдашева сім’я» за І.Нечуєм-Левицьким, Мавра – «У неділю рано зілля копала» за О.Кобилянською, Баба-пліткарка – «Миргород» за М.Гоголем, Аграфена Семенівна – «Шельменко-денщик» Г.Квітки-Основ’яненка, Мамуля – «Каліка з острова Інішмаан» М.МакДонаха, Гордиля – «Циганка Аза» М.Старицького та багато інших, які користуються великим успіхом у глядачів.
Багато цікавих сценічних образів створила артистка у виставах для дітей, зокрема, Отаманша – «Снігова королева» та Бабуся – «Червона шапочка» за п’єсами Є.Шварца, Морська відьма – «Сестра моя Русалонька» Л.Розумовської та інші.
Виходячи на сцену, Любов Колесникова підкоряє глядача своєю щирістю виконання ролей, іскрометним талантом і запальним темпераментом. Яскрава, колоритна, завжди правдива на сцені, вона у будь-якій ролі привертає до себе увагу глибоким проникненням у суть сценічних образів.
За високі творчі досягнення актриса Любов Колесникова у 2010 році стала лауреатом театральної премії імені Марії Заньковецької Національної Спілки театральних діячів України, відзначена Почесними грамотами та подяками Департаменту культури облдержадміністрації, керівництва театру.
Вітаючи шановну Любов Степанівну із 65-річчям від дня народження та 45-ою річницею творчої діяльності, увесь колектив театру бажає їй міцного здоров’я,
довгих років активного сценічного життя, яскравих ролей та бурхливих оплесків вдячних глядачів!
Колектив театру
Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація