Двічі відмінник

Щиро й сердечно вітає у третій день липня колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка свого «духовного гуру» Бакірова Андрія Рінатовича з нагоди його 55-річчя. Дві п’ятірки за пройдену частину життєвого шляху отримав знаний і шанований у вітчизняному театральному середовищі режисер, заслужений артист України Андрій Бакіров, який вже шість років здійснює художнє керівництво творчим складом Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка.
33 роки минуло відтоді, коли молодий актор (якому виповнилося 22 роки), випускник акторського факультету Київського інституту театрального мистецтва імені І.Карпенка-Карого ступив на чернігівську сцену. Пізніше в його творчій біографії було служіння Мельпомені й на інших підмостках – режисерські постановки у Чернігівському молодіжному, Донецькому, Гомельському, Київському, Одеському, Севастопольському, Брестському, Харківському театрах. Та Чернігів повсякчас притягував до себе цю невгамовну творчу натуру своєю потужною духовною енергетикою. Як зізнався Андрій Рінатович в одному зі своїх інтерв’ю, «мені взагалі в Чернігові якось «климатить», я почуваюся тут комфортно».
Отже, у 1990 році було його перше повернення до Чернігівського драмтеатру, де проходив стажування у народного артиста України та СРСР Володимира Грипича, і вже у 1995 році дебютував як професійний режисер з виставою «Живи і пам’ятай» В.Распутіна. Знову повернувшись у 2010 році до Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка – уже в якості художнього керівника-головного режисера театру – Андрій Бакіров визначив своє професійне кредо: «Будемо створювати духовний театр». До відкриття нового, 85-го театрального сезону він здійснив постановку вистави «Дуже старий сеньйор з великими крилами» А.Курейчика за мотивами оповідання Г.Маркеса та розпочав кропітку роботу щодо кардинального «перезавантаження» підходів до формування репертуарної політики закладу. Згодом на чернігівській сцені були представлені вистава в експериментальному сценічному просторі «Наше містечко» Т.Уайлдера, моновистава «Целофанове щастя» К.Ходікян, трагікомедія для дорослих «Каліка з острова Інішмаан» М.МакДонаха та інші. Як відзначали глядачі, театральні критики, преса, з його приходом в театрі стало знову відчуватися життя, дух творчості та мистецтва. З’явилися і комедійні постановки, зокрема, «Французька вечеря» М.Камолетті, «Безумний день, або Весілля Фігаро» П.-О. Бомарше,  «Тато в павутинні» та «Смішні Гроші» Р.Куні, «Комедія помилок» В.Шекспіра та «Ніч перед Різдвом» за повістю М.Гоголя. Багато з них стали переможцями і лауреатами престижних театрально-мистецьких конкурсів і фестивалів, а шекспірівська «Комедія помилок» цього року отримала Гран-прі на престижному Міжнародному фестивалі «Мельпомена Таврії», ще й на додачу принесла режисеру-постановнику перемогу у двох номінаціях – Режисура та Сценографія. Тобто оцінку «відмінно» Андрію Бакірову як режисеру поставила поважна експертна рада міжнародного театрального форуму.
Проте, є ще один напрямок творчої діяльності Андрія Бакірова як художнього керівника, де він також отримує відмінні оцінки на міжнародному рівні. Мова йдеться про театральні фестивалі, які проводяться на базі Чернігівського театру. Це, насамперед, вже традиційний Міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі» та проведений цьогоріч вперше Міжнародний театральний фестиваль моновистав «Чернігівське відлуння». Багатонаціональний склад їх учасників та розмаїття жанрів представлених вистав красномовно свідчать про авторитетність і високий організаційний рівень цих фестивальних заходів, які отримали схвальну оцінку як високопрофесійних експертів, так і широкої глядацької аудиторії.
От і виходить, що дві п’ятірки – це не тільки чергова річниця на життєвім шляху, а високі бали, що відзначають його професійну діяльність, творчі досягнення і здобутки, які він не відокремлює від життя рідного Чернігівського театру.
Шевченківці всім гуртом радо вітають вельмишановного Андрія Рінатовича з днем народження та бажають міцного-преміцного здоров’я на довгі роки його невгамовних пошуків, несподіваних мистецьких знахідок і високих творчих здобутків на славу театрального мистецтва нашої Чернігівщини й усієї України!
Колектив театру
Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація