Фінальні акорди | #НаКрилахМрій

Такі відмінні одна від одної – за жанром, складом виконавців, віковою категорією глядача – три вистави заключного дня фестивалю неначе віддзеркалили ідейну концепцію Першого театрального фестивалю для дітей та молоді «На крилах мрій»: діти – дітям – про дітей; професійні та починаючі молоді актори – про молодіжні проблеми та формування активної громадянської позиції. Так, сучасну казку для дітей «Снігуронька» за мотивами народних казок представляли юні вихованці Народного дитячого театру «Сорванцы» з Харкова; у виставі «Наташа. Хроніка мрії» професійні актори Чернігівського облмуздрамтеатру торкнулися проблеми складних стосунків у підлітковому середовищі; а студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого у спектаклі «Мина Мазайло» за допомогою сатири і сміху намагалися допомогти людям звільнити свою свідомість від пропагандистських штампів, націоналістичних забобонів і обмежень у самовизначенні особистості.

Перед початком ранкової вистави до дитячої глядацької аудиторії звернулась керівник Харківського театру «Сорванцы» Олена Вартанян, яка розповіла про діяльність і здобутки колективу, враження юних харків’ян від перебування на фестивалі, запросила до уважного перегляду вистави та попередила, що в залі знаходяться її помічники, які після закінчення спектаклю будуть пригощати цукерками тих, хто не балакав під час виступу акторів і не заважав сусідам спостерігати за пригодами казкових героїв. Дітлахи радо погодились на такі умови перегляду і пильно слідкували за подіями у зачарованому лісі, дружно відгукувалися на сюжетні перипетії та підтримували Снігуроньку та її захисників від хитрощів злої мачухи. А після завершення вистави гучними оплесками вітали юних акторів з успішним виступом на чернігівській сцені. Вручаючи колективу Диплом Першого театрального фестивалю для дітей та молоді «На крилах мрій», художній керівник Чернігівського облмуздрамтеатру Андрій Бакіров подякував гостям за участь у фестивальній програмі і побажав юним артистам творчих успіхів і високих мистецьких здобутків, а координатор оргкомітету фестивалю Артемій Аніщенко виніс на сцену великий торт з емблемою фестивалю, виготовлений на замовлення для учасників фестивалю.

Під час денної вистави Чернігівського театру «Наташа. Хроніка мрії» за п’єсою Я.Пулінович, яка відбувалася в експериментальному просторі «Білої сцени», дві молоді дівчини, дві Наташі оповідали – кожна свою історію першого кохання, а виходила розповідь про складний шлях дорослішання, не прості обставини, що впливають на формування особистості молодої людини, розповідь, яка змушувала глядачів замислитися над проблемами взаємовідносин та причинами агресивності у підлітковому віці. Глибокі переживання обох героїнь, близькі і зрозумілі кожній людині, знайшли відгук у серцях багатьох глядачів. Щирі оплески і квіти виконавцям були нагородою за натхненне створення виразних і правдивих образів своїх сучасниць, можливість разом з героїнями прожити цілу історію їхнього життя, і через співчуття зрозуміти серцем, що ж відбувається в їхніх вразливих, ще не загартованих життєвими випробуваннями душах.

Завершальним акордом Першого театрального фестивалю для дітей та молоді «На крилах мрій» стала творча робота вихованців акторського курсу народного артиста України Богдана Бенюка Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого, які представили на чернігівській сцені комедію жаху «Мина Мазайло» за твором М.Куліша у постановці режисера Олени Щурської. Мабуть, найбільшим жахом цього сценічного дійства була вражаюча актуальність п’єси, написаної у першій третині минулого століття як сатирична комедія, її приголомшлива злободенність щодо реалій теперішніх часів. Ще 90 років тому талановитий драматург яскраво висвітлив безглуздість як насильницької русифікації, так і примусової українізації, показав, як фанатичне обстоювання крайніх полярних позицій заводить у глухий кут і не залишає шляхів для подальшого розвитку. Як же прикро від того, що й сьогодні людей, які живуть в одній країні, поділяє розбрат, невміння чути й розуміти одне одного, небажання шукати в собі причину наших негараздів. І як добре, що молоде покоління українців, наша талановита театральна молодь звертається до таких серйозних тем, спонукаючи до змін і духовного зростання, через гротеск і сатиричний сміх допомагає суспільству звільнятися від руйнівних помилок. Натхненна, емоційна гра завтрашніх випускників університету справила глибоке враження на переповнену глядацьку залу, яка стоячи, шаленими оваціями вітала молодих акторів з успішним дебютом на чернігівській сцені. Букети квітів й вигуки «Браво!» були заслуженою оцінкою творчої роботи акторського ансамблю. На згадку про виступ на чернігівській сцені творчий колектив цього мистецького проекту отримав Диплом Першого театрального фестивалю для дітей та молоді «На крилах мрій», сувеніри та виготовлений на замовлення великий торт з емблемою фестивалю.

На завершення генеральний директор театру Сергій Мойсієнко подякував киянам за участь у фестивалі і побажав починаючим акторам успішного творчого майбутнього, висловив подяку організаторам й усім учасникам фестивалю, шановним чернігівським глядачам, які своєю присутністю надихали молодих акторів на творчі злети, та урочисто оголосив про закриття Першого театрального фестивалю для дітей та молоді «На крилах мрій».

Будемо сподіватись, що започаткований цьогоріч фестиваль для дітей та молоді матиме успішне продовження в наступні роки і зробить гідний внесок у збагачення мистецького простору театральної Чернігівщини.

 

Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація