Героям слава!

Саме так відгукнулася схвильована глядацька зала на фінальну сцену натхненного сценічного дійства «Балада про Крути», представленого великою творчою групою чернігівських митців – 28 січня на предпрем’єрному показі у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка, а 29 січня, відповідно до урядового рішення, на прем’єрі вистави на сцені Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

З метою вшанування пам’яті про подвиг Героїв Крут, Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка за сприяння Міністерства культури України, Чернігівської обласної державної адміністрації, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації запровадив здійснення мистецького проекту «Балада про Крути».

Художній керівник театру, заслужений артист України Андрій Бакіров зробив сценічну версію драматургічного твору чернігівського літератора Анатолія Покришеня «Балада про Крути». У масштабному театралізованому дійстві задіяно більше 120 осіб творчого і технічного складу обласного академічного театру ім. Т.Г.Шевченка, артистів обласного молодіжного театру, обласного театру ляльок ім. О.Довженка, академічного народного хору обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

«Балада про Крути» у виконанні творчого ансамблю чернігівських акторів – це, з одного боку, документальне відображення буремних історичних подій, що відбувалися в Україні у 1917-1918 роках, а з іншого – натхненний реквієм мужності й самовідданості юних патріотів молодої Української держави, шаноблива данина пам’яті про подвиг Героїв Крут.

У сценічному оформлені вистави використані документальні кадри реальних подій того часу та фотографії загиблих захисників незалежності своєї країни. Прототипом створення декорацій стали об’єкти Меморіального комплексу «Пам’яті героїв Крут». Одяг, зброя, інший реквізит максимально наближені до реально використовуваних у той історичний період.

Розвиток сюжетної лінії супроводжується текстами телеграм, які красномовно свідчать про неухильне прагнення українського уряду до створення незалежної Української держави та непримиренну позицію більшовицької влади щодо нещадного знищення будь-яких проявів національної свідомості українців, аби Російська імперія і надалі годувалася хлібом і важкою працею українських селян.

Глибоко патріотично у цьому хвилюючому театральному дійстві, що в сценічній формі відображає трагічну загибель юних захисників України, прозвучала заключна сцена мітингу, присвяченого 100-річному ювілею подвигу Героїв Крут, яка поєднала ідею боротьби українських патріотів у далекому 1918 році з відвагою і самовідданістю сьогоднішніх захисників територіальної єдності України від підступного агресора.

Після перегляду цього вражаючого своєю історичною достовірністю, глибоко духовного твору з новою силою хочеться вірити, що кожний день, що віддаляє нас у часі від подвигу Героїв Крут, наближає український народ до мети, заради якої юні патріоти України поклали своє життя.

 

Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Балада про Крути. Театральна вистава за драматургічним твором Анатолія Покришня – Urkland. Персональний сайт учителя української мови та л
2021-02-12
[…] Посилання на першоджерело https://teatr.cn.ua/geroyam-slava/ […]
«Балада про Крути»: Вітаємо лауреатів премії імені Богдана Хмельницького! – Чернігівський обласний академічний український музично-др
2019-12-16
[…] театру імені Т.Г.Шевченка за виставу «Балада про Крути» в номінації «Твори театрального мистецтва військової […]
Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація