Художній керівник-головний режисер Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка БАКІРОВ АНДРІЙ РІНАТОВИЧ

Відомого у Чернігові режисера А. Р. Бакірова 14 квітня 2010 року було призначено на посаду художнього  керівника-головного  режисера Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка
Андрій Бакіров прийшов до Чернігівського обласного театру на початку 80-х років минулого сторіччя за призначенням після закінчення акторського  факультету  Київського  інституту  театрального  мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого на посаду артиста драми. Через кілька років він перейшов до Чернігівського Молодіжного театру на цю ж посаду, де пізніше спробував себе, як режисер. Там він здійснив постановки вистав «Дванадцята ніч» В. Шекспіра, «Паперовий патефон» І. Червинського та «Служниці» Ж. Жене.
У 1990 році А. Бакіров закінчив режисерські курси при Міністерстві культури СРСР (курс народного артиста Росії Леоніда Хейфіца).
У 1994 році А. Бакіров повертається до Чернігівського обласного театру, де проходить стажування у тодішнього художнього керівника театру, народного артиста України та СРСР Володимира Грипича, і вже у 1995 році дебютував як професійний режисер на сцені цього театру виставою «Живи і пам’ятай» В. Распутіна. Потім на чернігівській сцені він здійснив постановки таких вистав, як «Сон літньої ночі» В. Шекспіра, «Ідентифікація танго» за творами К. Мрожека, І. Йонеску та Ф. Достоєвського, «Історія про щастя і біду та кохання у саду» за творами Ф. Гарсіа Лорки,  «Людина і джентльмен» Едуардо де Філіппо, «Три сестри» А. П. Чехова, «Мертві душі» М. Булгакова за поемою М. В. Гоголя, моно виставу «Кінець сторіччя» за мотивами творів Й. Бродського та «Кохання у стилі бароко» Я. Стельмаха.

За великі творчі досягнення у 2001 році Андрія Бакірова було нагороджено премією «Експеримент» Національної Спілки театральних діячів України.
Під час роботи в Чернігівському обласному театрі імені Т. Г. Шевченка вистави «Сон літньої ночі», «Історія про щастя і біду та кохання у саду», а також «Мертві душі» у постановці А. Бакірова були учасниками і лауреатами Всеукраїнських та Міжнародних театральних фестивалів у таких містах: Гданськ (Польща), Каїр (Єгипет), Москва і Брянськ (Росія), Брест і Гомель (Білорусь), Київ, Одеса, Тернопіль, Львів та Севастополь (Україна).
У 2002 році А. Р. Бакірова було запрошено до Донецького обласного академічного театру на посаду заступника директора з творчих питань та режисера-постановника, де він працював до 2005-го року.
У 2005 році режисера Андрія Бакірова було нагороджено срібною медаллю Академії Мистецтв України за вагомий внесок у розвиток українського національного театрального мистецтва.
Продовжуючи удосконалювати свою професійну майстерність, у період з 2005 по 2007 роки А. Бакіров проходив стажування у «Школі драматичного мистецтва» відомого російського режисера А. Васильєва (Москва).
З 2007 по 2010 роки А. Бакіров обіймав посаду режисера-постановника у Харківському державному академічному драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка.
Серед постановок Андрія Бакірова у минулі п’ять років були такі вистави, як «Жаби» Аристофана  у  Гомельському  молодіжному театрі, «Дамський кравець» Ж. Фейдо та «Гірко!» за творами А. Чехова, В. Маяковського та Ільфа і Петрова в Одеському академічному музично-драматичному театрі імені В. Василька, «Голубка» («Коломба») Жана Ануя в Київському академічному Молодому театрі, «Закон» В. Винниченка, «Проста історія» Марії Ладо та «Сон літньої ночі» В. Шекспіра у Харківському академічному театрі імені Т. Г. Шевченка, «Медовий місяць у Венеції» С. Моема у Севастопольському академічному російському драматичному театрі імені А. Луначарського, «Казка про Моніку» І. Шамякіна та «Смерть Тарелкіна» О. Сухово-Кобиліна у Заслуженому колективі Республіки Білорусь Гомельському обласному театрі драми, «Ревізор» М. Гоголя у Брестському академічному театрі імені Ленінського Комсомолу. У 2008 році на сцені Чернігівського Молодіжного театру він поставив виставу «АРТ» за п’єсою француженки Ясмини Реза.

Повернувшись до Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка уже як художній керівник-головний режисер театру, Андрій Бакіров до відкриття нового, 85-го театрального сезону здійснив постановку вистави «Дуже старий сеньйор з великими крилами» Андрія Курейчика за мотивами оповідання Габріеля Гарсіа Маркеса. Незабаром чернігівці побачать нову прем’єру у його постановці –  комедію «Безумний день, або Весілля Фігаро» за п’єсою П’єра Огюстена Карона Бомарше.

Ольга Зеленська, театрознавець.

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація