Художній керівник-головний режисер Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка БАКІРОВ АНДРІЙ РІНАТОВИЧ

Відомого у Чернігові режисера А. Р. Бакірова 14 квітня 2010 року було призначено на посаду художнього  керівника-головного  режисера Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка
Андрій Бакіров прийшов до Чернігівського обласного театру на початку 80-х років минулого сторіччя за призначенням після закінчення акторського  факультету  Київського  інституту  театрального  мистецтва імені І. К. Карпенка-Карого на посаду артиста драми. Через кілька років він перейшов до Чернігівського Молодіжного театру на цю ж посаду, де пізніше спробував себе, як режисер. Там він здійснив постановки вистав «Дванадцята ніч» В. Шекспіра, «Паперовий патефон» І. Червинського та «Служниці» Ж. Жене.
У 1990 році А. Бакіров закінчив режисерські курси при Міністерстві культури СРСР (курс народного артиста Росії Леоніда Хейфіца).
У 1994 році А. Бакіров повертається до Чернігівського обласного театру, де проходить стажування у тодішнього художнього керівника театру, народного артиста України та СРСР Володимира Грипича, і вже у 1995 році дебютував як професійний режисер на сцені цього театру виставою «Живи і пам’ятай» В. Распутіна. Потім на чернігівській сцені він здійснив постановки таких вистав, як «Сон літньої ночі» В. Шекспіра, «Ідентифікація танго» за творами К. Мрожека, І. Йонеску та Ф. Достоєвського, «Історія про щастя і біду та кохання у саду» за творами Ф. Гарсіа Лорки,  «Людина і джентльмен» Едуардо де Філіппо, «Три сестри» А. П. Чехова, «Мертві душі» М. Булгакова за поемою М. В. Гоголя, моно виставу «Кінець сторіччя» за мотивами творів Й. Бродського та «Кохання у стилі бароко» Я. Стельмаха.

За великі творчі досягнення у 2001 році Андрія Бакірова було нагороджено премією «Експеримент» Національної Спілки театральних діячів України.
Під час роботи в Чернігівському обласному театрі імені Т. Г. Шевченка вистави «Сон літньої ночі», «Історія про щастя і біду та кохання у саду», а також «Мертві душі» у постановці А. Бакірова були учасниками і лауреатами Всеукраїнських та Міжнародних театральних фестивалів у таких містах: Гданськ (Польща), Каїр (Єгипет), Москва і Брянськ (Росія), Брест і Гомель (Білорусь), Київ, Одеса, Тернопіль, Львів та Севастополь (Україна).
У 2002 році А. Р. Бакірова було запрошено до Донецького обласного академічного театру на посаду заступника директора з творчих питань та режисера-постановника, де він працював до 2005-го року.
У 2005 році режисера Андрія Бакірова було нагороджено срібною медаллю Академії Мистецтв України за вагомий внесок у розвиток українського національного театрального мистецтва.
Продовжуючи удосконалювати свою професійну майстерність, у період з 2005 по 2007 роки А. Бакіров проходив стажування у «Школі драматичного мистецтва» відомого російського режисера А. Васильєва (Москва).
З 2007 по 2010 роки А. Бакіров обіймав посаду режисера-постановника у Харківському державному академічному драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка.
Серед постановок Андрія Бакірова у минулі п’ять років були такі вистави, як «Жаби» Аристофана  у  Гомельському  молодіжному театрі, «Дамський кравець» Ж. Фейдо та «Гірко!» за творами А. Чехова, В. Маяковського та Ільфа і Петрова в Одеському академічному музично-драматичному театрі імені В. Василька, «Голубка» («Коломба») Жана Ануя в Київському академічному Молодому театрі, «Закон» В. Винниченка, «Проста історія» Марії Ладо та «Сон літньої ночі» В. Шекспіра у Харківському академічному театрі імені Т. Г. Шевченка, «Медовий місяць у Венеції» С. Моема у Севастопольському академічному російському драматичному театрі імені А. Луначарського, «Казка про Моніку» І. Шамякіна та «Смерть Тарелкіна» О. Сухово-Кобиліна у Заслуженому колективі Республіки Білорусь Гомельському обласному театрі драми, «Ревізор» М. Гоголя у Брестському академічному театрі імені Ленінського Комсомолу. У 2008 році на сцені Чернігівського Молодіжного театру він поставив виставу «АРТ» за п’єсою француженки Ясмини Реза.

Повернувшись до Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка уже як художній керівник-головний режисер театру, Андрій Бакіров до відкриття нового, 85-го театрального сезону здійснив постановку вистави «Дуже старий сеньйор з великими крилами» Андрія Курейчика за мотивами оповідання Габріеля Гарсіа Маркеса. Незабаром чернігівці побачать нову прем’єру у його постановці –  комедію «Безумний день, або Весілля Фігаро» за п’єсою П’єра Огюстена Карона Бомарше.

Ольга Зеленська, театрознавець.

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація