І ранок, і вечір життя у сценічному вимірі («Чернігівське відлуння-3», день третій) | #CheVidlunnya

Наскільки ж розмаїта за тематикою творів і життєвими історіями сценічних героїв програма «Чернігівського відлуння», які різні за віком і світоглядом герої моновистав, представлених його учасниками! Третій день фестивалю – наочне тому підтвердження. Адже почуття, які хвилюють героїв обох вистав, близькі і зрозумілі нашим сучасникам, незважаючи на те, що висловлюються різними мовами.

Автобіографічна розповідь маленької Нарінки, покладена в основу моновистави «Моя сім’я у моїй валізі» вірменської актриси Наріне Григорян, занурює глядача в складний і небезпечний світ збройних конфліктів, побачений очима дитини. Надзвичайно зворушлива у своєму дитячому світосприйнятті, вона обертає глядача обличчям до жорстокості і безглуздості війни, змушує відчути страх кожної знедоленої дитини, уболівати за втратами кожної родини, жахатися зруйнованими містами і селами, в яких раніше простим і мирним життям жити люди. Відкрито і довірливо ділячись з глядачем спогадами свого дитинства, актриса торкається найтонших струн душі, аби пробудити в кожному серці почуття людяності і милосердя, які дають надію вірменському, українському, усім іншим народам жити в мирі і злагоді.

Схвильовані глядачі, стоячи, бурхливими оплесками та букетами квітів дякували актрисі за вражаюче правдивістю і напругою емоцій сценічне дійство, а на згадку про виступ на чернігівській сцені їй було вручено диплом учасника Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння–3».

Зовсім іншу драматичну історію талановитого, колись популярного музиканта і куплетиста, а нині непримітного асистента нової сценічної зірки, розповідав чернігівським глядачам народний артист України Володимир Смотритель у виставі «Акомпаніатор». У його спогадах оживають успішні виступи у містах і невеличких містечках Франції, які зробили його знаменитістю, але все в минулому. Проте, талант завжди залишається талантом, і він проявляється за будь-яких обставин.

Музичне і світлове оформлення, промовиста у своїй лаконічності сценографія, пластика та багатогранна акторська майстерність справили на аудиторію глибоке враження. Захопленими оплесками та вигуками «Браво!» нагородили глядачі виконавця, дякуючи йому за талановиту гру, яскраві емоції, неповторні враження.

Вручаючи Володимиру Сморителю диплом учасника Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння–3», директор Чернігівського фестивалю Сергій Мойсієнко висловив побажання щодо участі такого цікавого, неординарного артиста, уподобаного чернігівськими глядачами, в майбутніх фестивальних програмах «Чернігівського відлуння».

Завершуючи фестивальний вечір, ведучі запросили присутніх відвідати моновистави наступного фестивального дня: авторську роботу ізраїльської актриси Тетяни Хазановської «Царські листи», показ якої проходитиме на малій сцені о 17.00 год., та виставу «Контрабас» у виконанні азербайджанського актора Шовгі Гусейнова, що відбудеться о 19.00 год. на великій сцені театру.

Щиро бажаємо успіху та глядацької прихильності учасникам фестивалю «Чернігівське відлуння», а нашим глядачам – яскравих вражень від перегляду запропонованих моновистав.

 

Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Фотогалерея

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація