І знову звучатиме «Лісова пісня»

Для Чернігівського театру здавна стало доброю традицією у кожному театральному сезоні представляти глядачеві прем’єрну виставу за творами класиків вітчизняної драматургії. Ось і цьогоріч сьомого грудня на глядача чекає зустріч з одним з найчарівніших творів Лесі Українки – драматичною поемою «Лісова пісня» у постановці режисера, заслуженого діяча мистецтв України Віри Тимченко. Неодноразово ця лірична вистава з успіхом йшла на сцені нашого театру. Втілений режисером-постановником Вірою Тимченко у 1999 році цей драматургічний шедевр більше десяти років користувався успіхом і любов’ю численних глядачів, а зараз як один з кращих класичних мистецьких творів знову повернувся на чернігівську сцену.

Дивовижна казка-феєрія «Лісова пісня», яка стала видатним надбанням української і світової драматургії, яскравою зіркою виділяється серед всієї літературної спадщини Лесі Українки. В ній поєдналася любов поетеси до рідного краю з роздумами про невмирущість духовної краси. Це – поетична драма піднесеної душі, це трагедійна пісня про порив людини до щастя, про складні болісні шляхи до нього, до реалізації високої мрії.

Драма сповнена образами, створеними народною уявою, і реальними особами, втіленими на сцені натхненою грою талановитих акторів. Від світлого, чистого кохання лісової царівни Мавки розквітає та збагачується душа «людського хлопця» Лукаша. Але на перешкоді їхньому щастю стоять буденні людські клопоти, які невблаганно знищують все прекрасне, породжене щирим коханням.

«Найважливіше, – говорить режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України Віра Тимченко, – донести до глядача духовну високість цієї поетичної драми, яка простежує важкий шлях людини до гармонії у її стосунках з природою. Бо якщо гармонія буде порушена, сили природи помстяться людині за бездумне нищення краси і добра. Утвердження в людині кращого, світлого, благородного, тобто перемога в людині Людини – ось головна думка в нашій виставі».

Фольклорні образи та народні мотиви твору зачаровують глядача, повертаючи до глибинних джерел нашої духовної спадщини. У музичному оформленні вистави використана музика відомого українського композитора Олександра Радченка, художнє оформлення вистави здійснив заслужений діяч мистецтв України Андрій Александрович, балетмейстер Анатолій Бєдичев. Над нинішнім відновленням цього твору разом з режисером працювали головний диригент театру Олексій Рощак, хормейстер Світлана Філін, художник по костюмах Ганна Тищенко, балетмейстер Ольга Шпаковська, художник по освітленню В’ячеслав Василенко. У виставі задіяний увесь творчий склад театру.

Ласкаво просимо на прем’єрний показ вистави «Лісова пісня», який відбудеться 7 грудня 2018 року о 18.30 год.

 

Раїса Міненко,  керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація