Інтернаціональний мікс «Відлуння» («Чернігівське відлуння», день п’ятий)

Остання вистава на «Чернігівському відлунні» стала своєрідною квінтесенцією міжнародної програми фестивалю – на український сцені актор з Грузії представляв виставу молдавської письменниці. Отакий крутий «тричі-національний коктейль» було запропоновано чернігівським театралам на завершення фестивальної програми. А якщо взяти до уваги, що темою п’єси була постановка шекспірівського «Гамлета», то залишається тільки вражатися позанаціональному і понадкордонному безмежжю театрального світу, який дарує нам можливість доторкнутися до високодуховної творчості незалежно від національності, мови, країни.
Глибокі внутрішні переживання героя вистави зал відчував завдяки виразній, емоційно насиченій грі талановитого грузинського артиста Отара Чікобави. І попри те, що свої проникливі монологи актор промовляв грузинською, глядачі глибоко співпереживали його герою, гаряче відгукувалися на промовисту жестикуляцію, пластичну мову тіла, потужну енергетику, якою віяло від нього. Невщухаючими оплесками дякували захоплені глядачі актору за надзвичайно яскраве й образне відтворення на сцені душевних страждань героя, його сумнівів і відчаю від неспроможності реалізувати свій творчий потенціал.
Вітаючи грузинських колег з успішним виступом на чернігівській сцені, художній керівник театру Андрій Бакіров вручив актору Отару Чікобаві і режисеру-постановнику вистави Ревазу Шатакішвілі дипломи учасника XVIII Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння» та побажав цьому творчому тандему нових цікавих постановок, успішних виступів на сценах багатьох театрів.
На завершення фестивалю своїми враженнями від проведення «Чернігівського відлуння» поділилися фундатори фестивального руху моновистав в Україні: Президент–художній керівник фестивалю «Відлуння» Ніна Мазур та мистецтвознавець, заслужений діяч мистецтв України Василь Неволов. Вони зауважили, що Чернігів достойно прийняв від Хмельницького естафету «Відлуння», утворивши «вольтову дугу» неймовірної мистецької напруги, відзначили високий рівень виконавської майстерності учасників фестивалю та організаційного забезпечення, окреслили перспективи подальшої співпраці з Чернігівським театром та запевнили: «Чернігівському відлунню-2017» – Б У Т И ! ! !
Зі словами вдячності на адресу керівництва області та міста за сприяння у проведенні фестивалю звернувся генеральний директор театру Сергій Мойсієнко, а головний режисер театру Андрій Бакіров подякував організаторам і учасникам фестивалю, які відгукнулися на запрошення і приїхали до Чернігова, а також шановним чернігівським глядачам – за відданість театральному мистецтву, прихильне сприйняття творчих робіт
виконавців моновистав, зацікавлене ставлення до експериментальних проектів театру та підтримку нового мистецького проекту під назвою «Чернігівське відлуння».
Будемо усі разом сподіватися, що започаткований цього року фестиваль моновистав посяде гідне місце у репертуарному календарі нашого театру і стане невід’ємною складовою барвистої мистецької палітри Чернігівського краю.
Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної
частини театру
Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація