Казкове свято у сценічному вимірі

Начебто зовсім недавно був урочисто відкритий 90-й ювілейний сезон Чернігівського облмуздрамтеатру, а вже й постукав у двері Святий Миколай зі святковими подарунками для дітей, і на часі й дорослим готуватися до зустрічі Новорічних та Різдвяних свят. Наслідуючи добрі традиції українського народу готувати до свята подарунки, наш театр також підготував святковий подарунок усім шанувальникам театрального мистецтва – і дорослим, і підростаючим – чудову Різдвяну казку.

Отже, два дні поспіль 23 і 24 грудня цього року на сцені нашого театру відбувався прем’єрний показ вистави «Ніч перед Різдвом» за повістю неповторного оповідача і фольклориста Миколи Гоголя. Яке ж казкове свято виспівувало і буяло усіма кольорами й гранями української музики, обрядових пісень, народних танців упродовж усієї вистави! Скільки гумору і жартів подарували захопленому глядачеві виконавці характерних ролей цього яскравого комедійного дійства!

У багаторівневому сценічному просторі театру творилися справжні дива – такі, які можна лише уявити загадкової, таємничої Різдвяної ночі. Тут і відьмацькі польоти зоряним небом, і містичні витівки нечистої сили, і неймовірні пригоди Солошиних залицяльників, і дивовижні мандри коваля Вакули верхи на чорті аж до самого Петербурга. Неймовірно дивним і, разом з тим, надзвичайно гостро сатиричним на тлі реалій сьогодення, сприймається прийом царицею делегації запорожців, з особливим розумінням сприймається освіченим глядачем, який з вітчизняної історії знає, чим все це обернулося…

Талановито і яскраво справився акторський ансамбль виконавців як провідних, так і ролей другого плану, зі складним завданням режисера-постановника цього спектаклю, заслуженого артиста України Андрія Бакірова – відтворити у сценічному дійстві казкову, таємничо-містичну атмосферу цієї чарівної Різдвяної ночі. Кожен з гоголівських героїв – що Оксана (арт. Наталія Пунтус, Ірина Юсухно) з Вакулою (арт. Євген Бондар), що два куми-друзяки Чуб (нар.арт.Укр. Валентин Судак) і Панас (арт. Петро Великий, Олександр Куковєров), що Солоха (арт. Оксана Гребенюк, Наталія Максименко) зі своїми поважними гостями: Головою (арт. Микола Мироненко) та непримиренними антиподами чортом (арт. Дмитро Літашов, Сергій Пунтус) і дяком (арт. Сергій Носенок, Олексій Щевельов) – виконуючи на сцені особистісну роль, водночас тісно і злагоджено взаємодіє з іншими учасниками цього калейдоскопічного видовища, разом створюючи довершену картину чарівної Різдвяної казки.

Колоритною окрасою динамічного сценічного дійства стали пісні та жартівливі витівки гурту колядників, які, відтворюючи традиційні українські обряди і фольклорні мотиви та образи безсмертного гоголівського твору,

стали чи не найголовнішою складовою цілісної мозаїчної картини народних святок у ніч перед Різдвом.

Захоплююче враження від яскравої талановитої гри акторів, високопрофесійної злагодженої взаємодії всього творчого складу виплеснулося бурхливими оваціями наприкінці вистави. Зал стоячи аплодував акторам та запрошеним на сцену постановникам цього яскравого феєричного дійства.

Приєднуючись до радісних, позитивних емоцій глядачів, побажаємо новій виставі Чернігівського театру «Ніч перед Різдвом» довгого сценічного життя, а її творцям й усім шанувальникам театру гарних Новорічних і Різдвяних свят.

Миру і злагоди, добра і благополуччя у Новому 2016 році!

 

Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної
частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація