Кожна вистава – про нас теперішніх #SLOVFEST, день четвертий

Цього вечора глядачі, що прийшли на виставу «Експериментаріум» за мотивами книги «Баба Пріся» Павла Ар’є, були глибоко вражені картиною існування сільської родини у тридцятикілометровій зоні відчуження біля Чорнобильської АЕС, яку на межі найвищої емоційної напруги відтворили актори Ніжинського драмтеатру ім. М.Коцюбинського. Адже проблеми постраждалих від чорнобильської катастрофи – і відселених, і тих, що не покинули рідних домівок – дуже близькі жителям Чернігівщини.

Глядачі, схвильовані такою чуттєвою, самовідданою грою ніжинських акторів, щиро дякували виконавцям бурхливими оплесками. Вручаючи традиційний коровай та Диплом учасника фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі» генеральному директору Ніжинського академічного українського драматичного театру Юрію Муквичу (який правдиво і образно зіграв одну з головних ролей – Баби Прісі), голова оргкомітету фестивалю Сергій Мойсієнко привітав творчий колектив з успішним виступом на чернігівській сцені та запросив ніжинських акторів як постійних учасників нашого фестивалю до подальшої співпраці.

Щира вдячність нашим ніжинським гостям за талановите сценічне втілення такої емоційно напруженої вистави, як «Експериментаріум», побажання наснаги і невпинних творчих пошуків, нових здобутків на мистецькій ниві, прихильності глядачів.

А за півгодини по тому чернігівські шанувальники театрального мистецтва мали змогу познайомитися з новою творчої роботою акторів Варшавського театру «Друга зона» («Teatr Druga Strefa») – одного з традиційних учасників «Слов’янських театральних зустрічей», які представляли на фестивалі перфоманс «FIN DE…». Приємним сюрпризом для чернігівських глядачів було дізнатися, що автор і режисер-постановник цього твору Сильвестр Бирага спеціально для участі в нашому фестивалі зробив переклад. Тож між виконавцями і глядачами не існувало ні мовних бар’єрів, ніяких інших перешкод для розуміння і чуттєвого сприйняття динамічного сценічного дійства польських акторів. Вистава, у якій йшлося про нас сьогоднішніх, про загрозу мілітаризму всьому світові, про особисту відповідальність кожного за своє місце в житті, – не могла залишити байдужими глядачів, що прийшли на її перегляд.

Отже, чергова зустріч чернігівців з творчістю польських майстрів сцени видалася надзвичайно цікавою та неодмінно сприятиме зближенню і взаємозбагаченню наших культур. Про це сказав заступник голови оргкомітету фестивалю, заслужений артист України Андрій Бакіров під час вручення традиційного чернігівського короваю та Диплому учасника Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі» директору і художньому керівнику Варшавського театру Сильвестру Биразі.
Дякуючи нашим польським друзям за участь у фестивалі та натхненну акторську гру, бажаємо їм успішних творчих пошуків, цікавих сценічних робіт та нових зустрічей на сцені Чернігівського театру!

Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Фотогалерея

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація