Коли в лютому-березні цього року на території Чернігово-Сіверщини точилися запеклі бої з російськими нападниками, Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т.Г.Шевченка, як і всі заклади культури області, змушений був припинити свою роботу, а значна кількість його працівники виїхали – хто у західні регіони України, хто за кордон. Після звільнення регіону від «рашистських» загарбників шевченківці – й ті, що залишалися в Чернігові під час блокади, й ті, що повернулися за першої ж можливості – почали відроджувати життя рідного театру, вишукувати можливості щодо відновлення його творчої діяльності, працювати над реалізацією креативних мистецьких проектів.
На жаль, ще не всі працівники театру наразі змогли повернутися додому – у декого немає можливості повернутися в зруйновану квартиру, комусь на заваді стан здоров’я, що погіршився внаслідок пережитих обстрілів, а дехто за час перебування в інших країнах продовжив свою професійну діяльність, спрямовуючи її на підтримку України.
Днями надійшла звістка від артистки Чернігівського драмтеатру Ольги Коновал, яка в ці буремні часи опинилася у Сполучених Штатах Америки та, гуртуючись з представниками творчої молоді з інших регіонів України, взяла активну участь в організації і проведенні патріотичного концерту «Ukraine: Songs of Freedom» (програма).
23 липня цього року, молоді талановиті митці, знаходячись далеко від рідного дому, провели благодійний концерт, присвячений 31-й річниці Незалежності України, програма якого складалася з українських народних пісень та класичних творів українських авторів. Концерт пройшов з великим успіхом при аншлаговому заповненні залу публічної бібліотеки. Кошти від благодійних внесків були відправлені на допомогу жителям Запорізької, Київської і Чернігівської областей.
Побажаємо успіхів ініціаторам таких чудових мистецьких проєктів, які несуть надбання української культури по всьому світу, залучають жителів різних країн до підтримки українського народу у боротьбі з жорстоким ворогом, надають допомогу рідній країни.
Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної частини театру