Любов, що дає сили вижити («Чернігівське відлуння», день четвертий)

Кожна історія про кохання не схожа на інші, а надто якщо вона оповідається зі сцени, висвітлюючи найтонші порухи душі, торкаючись найболючіших спогадів. Такими несхожими за сюжетом, але однаковою мірою проникливими й одухотвореними були розповіді героїнь обох вистав, показаних у цей день, про зустріч зі своїм Коханням, яке переінакшило все їхнє життя.

Емоційно-вибуховою, нестримно-поривчастою і відвертою була вірменська актриса Сусанна Багдасарян-Фліс у своїх спогадах про світлу зустріч зі своїм коханням, про складні стосунки між двома люблячими людьми, про незагоєну роками пекучу рану в душі, полишену розривом зі своїм коханим. Але героїня її вистави «Я жити хочу» виявляє достатньо сили і стійкості, щоб не просто вижити вдалині від рідної країни, рідної мови, рідних людей, а зберегти свою особистість, залишитися вірною собі і своїй любові до високого мистецтва театру.

Бурхливі оплески захоплених глядачів були в нагороду обдарованій вірменській актрисі за яскраве, чуттєве виконання цієї схожої на сповідь моновистави, а також вручення диплому учасника Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння-2».

А ввечері на великій сцені театру потужна у своїй внутрішній стриманості і водночас промовисто-хвилююча гра білоруської актриси Олени Дудич буквально приголомшила глядацьку залу оповіданням про жахливі картини вірменських погромів у Баку в 1990 році. Розповідь героїні вистави Маргарити про свою чисту любов до азербайджанського хлопця Абульфаза вражала моторошними контрастами з оточуючими подіями, які зруйнували і віру в людяність, і мрії про щасливе сімейне життя… І тільки велика сила любові дала змогу вижити в тих нелюдських обставинах, дати життя дитині і не зрадити своєму світлому коханню.

Моновистава білоруського лауреата Нобелевської премії Світлани Алексієвич у творчому прочитанні і талановитому виконанні Олени Дудич справила глибоке враження на чернігівських глядачів. Букети квітів і невщухаючі овації зворушених до глибини душі шанувальників були красномовним додатком до врученого їй диплому учасника Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння-2».

На завершення ведучі анонсували спектаклі останнього фестивального дня та запросили театралів до перегляду моновистав «Квіти для Елджернона» у виконанні молдавського актора Олексія Штирбула та «Я чекаю на тебе, коханий» у виконанні литовської артистки Іоланти Пуоденайте, показ яких відбудеться відповідно о 16.00 та 19.00 годині.

Успішного виступу на чернігівській сцені нашим гостям з Молдови і Литви, а цінителям театрального мистецтва – нових відкриттів у світі моновистави.

 

Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Фотогалерея

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація