ЛЮДЯНІСТЬ – РИСА ПОЗАНАЦІОНАЛЬНА

10 лютого вперше в цьому театральному сезоні відбулася вистава «Каліка з острова Інішмаан», поставлена художнім керівником нашого театру, заслуженим артистом України Андрієм Бікіровим у 2013 році.
Вистава, створена за п’єсою відомого ірландського драматурга М.МакДонаха, органічно поєднує невимушену комедійність з глибокою трагедійністю як воно, зазвичай, і буває в житті. Це одна з перших україномовних постановок твору надзвичайно популярного у світі драматурга, оскароносного кіносценариста Мартіна МакДонаха. Його називають «божевільним ірландцем», гострословним, найметафоричнішим драматургом двадцять першого століття.
Герої твору – люди, що мешкають на маленькому ірландському острові протяжністю кілька кілометрів та населенням півтори сотні людей. Усі вони і люблять, і ненавидять одночасно один одного, мріючи поїхати з «цієї діри». Це вдається лише сироті й каліці Біллі, котрий втікає з острова на зйомки голлівудського фільму. Але потрапивши до Голлівуду, головний герой врешті-решт повертається до рідних місць, до близьких йому людей.
Нібито невигадливий сюжет насправді наповнений глибокою філософією та психологізмом. Герої п’єси – ззовні непривабливі, не надто чепурні, лайливі – насправді виявляються здатними на добрі й благородні вчинки. За їхньою зовнішньою грубістю, часом безжалісною прямотою криється тонкий світ ледь вловимої ніжності і любові. Тож завдяки мешканцям маленького віддаленого острова, які начебто мріють поїхати з «цієї діри», але не тікають звідти, а переконують себе та інших, що Ірландія – це не діра, ми усвідомлюємо, що саме ця віддаленість від цивілізації дозволяє їм зберегти справжні людські цінності – любов до рідних, дому, своєї землі…
Саме такий простір – глибоко духовної людяності і непоказної турботи – відтворюють для глядача режисер-постановник та ансамбль талановитих акторів, повернувши після восьмимісячної перерви на сцену нашого театру виставу «Каліка з острова Інішмаан». Надзвичайно приємно було побачити, що ця філософська тема цікава для сучасної молоді, яка складала переважну більшість глядацької аудиторії цієї п’ятниці, а дехто прийшов на цю виставу не вперше. Адже людські цінності – дуже важливі для автора-ірландця і чутливо відтворені у виставі творчим ансамблем шевченківців – близькі і не менш значущі для сучасного українського глядача.
Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної
частини театру
Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація