Магія високого мистецтва

Саме таке пояснення приходить на думку, коли задаєшся питанням – у чому ж секрет невмирущості упродовж століть високого художнього слова класиків вітчизняної літератури, довголітнього життя на театральних сценах вистав за п’єсами видатних українських драматургів, емоційного сприйняття сучасним глядачем творчих робіт, що ґрунтуються на традиціях корифеїв національного театру. Якого ж дбайливого ставлення до збереження цих традицій, якої ж копіткої уваги до авторських першоджерел і, водночас, тонкого відчуття режисером-постановником запитів сучасного глядача потребують вистави, в основу яких покладено найкращі зразки світової і вітчизняної драматургічної класики. Якої самовідданої роботи акторів потребує створення яскравих, переконливих образів своїх героїв, здатних захопити глядацьку залу хвилею емоцій, сколихнути її у єдиному пориві рукоплескати з вдячністю за подаровані миті прекрасного.
Тож маємо усі підстави пишатися високим рівнем професійної майстерності режисерів і артистів нашого Чернігівського театру, які, простуючи дорогами України від однієї сцени до наступної, несуть жителям великих обласних центрів і невеличких містечок естетичну насолоду від зустрічі з вишуканим літературним словом, радість спілкування з високим театральним мистецтвом. Адже однаково гаряче аплодували чернігівським акторам вибагливі театрали Луцька (13 вересня), Житомира (22 вересня), Львова (24 вересня), вражені магічним сценічним дійством «Ночі перед Різдвом» за однойменною повістю Миколи Гоголя, і захоплені шанувальники театрального мистецтва Мени (16 вересня), Бахмача (20 вересня), Городні (29 вересня), які відвідали вистави «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка та «Кайдашева сім’я» за І.Нечуєм-Левицьким.
Бурхливі овації вдячних глядачів, що супроводжували усі без винятку виступи чернігівців упродовж вересневих гастролей цього року, стали найвищим визнанням як високопрофесійної майстерності режисерів-постановників, так і талановитого акторського складу театру, що має потужний творчий потенціал, який, будемо очікувати, розкриватиметься протягом 91-го й усіх наступних театральних сезонів.
Нехай магія високого мистецтва і надалі поєднує творчі пошуки шевченківців з успіхом і заслуженим визнанням якнайширшою глядацькою аудиторією в Україні та за її меєами!
Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної
частини театру
Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація