«Мати все». Запрошуємо на прем’єру

27 лютого 2020 року на сцені Чернігівського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка відбудеться анонсований на початку театрального сезону прем’єрний показ вистави «Мати все», поставленої за романом Люко Дашвар.

Люко Дашвар – літературний псевдонім сучасної української письменниці Ірини Чернової, лауреата літературної премії Коронація слова у 2007 році за роман «Село не люди», дипломанта конкурсу 2008 року за роман «Молоко з кров’ю» та 2009 року за роман «Рай. Центр». У 2010 році вийшов з друку її четвертий роман «Мати все», передмову до якого написала Ольга Герасимюк.

Назва «Мати все», як і назви усіх книжок Дашвар, що побудовані на грі слів, мають особливу властивість з винятковою точністю передавати захований у сюжетні лінії зміст. В основу роману письменниця поклала реальну життєву історію, в якій, на її переконання, багато людей побачать своє власне невигадане життя. Історія професорської доньки у якої було все: турботлива мама, коханий чоловік, гарна квартира, вдосталь грошей – ідеальне життя. Але власного щастя Ліда зречеться сама…

Інсценізацію цієї інтригуючої історії та її постановку на чернігівській сцені здійснив відомий український режисер Антон Меженін. Після закінчення акторського факультету Харківського національного університету культури ім. І.Котляревського та режисерського факультету Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпанка-Карого ставив спектаклі в багатьох українських театрах у якості вільного режисера. Є лауреатом Міжнародних фестивалів і конкурсів, зокрема Міжнародного фестивалю Українського театру в Кракові «Схід – Захід» (Польща, 2019). До участі у постановчій роботі були залучені художник-сценограф Алія Байтенова (яка здійснила художнє оформлення комедії «Скапен» за Мольєром у постановці режисера Андрія Бакірова) та режисер з пластики Наталія Федіна.

Над оригінальним втіленням авторського твору в театральному дійстві, створенням виразних сценічних образів разом з режисером наполегливо працювала творча група артистів театру, задіяних у виставі. Наскільки вдалим вийшов цей мистецький проект – судити глядачеві.

Запрошуємо на виставу «Мати все», прем’єрний показ якої відбудеться 27 і 28 лютого 2020 року о 18.30 год. у приміщенні Чернігівського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка.

 

Раїса Міненко,  керівник літературно-драматургічної частини театр

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація