Міжнародний день театру

Всесвітній день театру (англ. World Theatre Day) – інтернаціональне професійне свято всіх працівників театру, що відзначається у всьому світі щороку 27 березня. Цей міжнародний день традиційно проходить під девізом “Театр як засіб взаєморозуміння і зміцнення миру між народами.”

“Всесвітній день театру” встановлений в 1961 році за ініціативою делегатів ІХ конгресу Міжнародного Інституту Театру при ЮНЕСКО.

“День Театру” – професійне свято театральних працівників: акторів, режисерів-постановників, продюсерів, художників по світлу, звукорежисерів, монтувальників, білетерів і гардеробників. Бо, як сказав ще 23 січня 1933 року в своєму листі до цеху гардеробників МХАТу видатний режисер Костянтин Станіславський: “вистава починається з моменту входу до театру. Ви першими зустрічаєте глядачів”. Ця цитата згодом трансформувалася в крилату фразу:Театр починається з вішалки. Тобто немає в театральному цеху другорядних професій. Для шанувальників театрального мистецтва День Театру також є справжнім святом, адже в цей день відбуваються різноманітні театральні фестивалі, а деякі театри представляють прем’єри вистав.

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація