Міжнародний день театру

Всесвітній день театру (англ. World Theatre Day) – інтернаціональне професійне свято всіх працівників театру, що відзначається у всьому світі щороку 27 березня. Цей міжнародний день традиційно проходить під девізом “Театр як засіб взаєморозуміння і зміцнення миру між народами.”

“Всесвітній день театру” встановлений в 1961 році за ініціативою делегатів ІХ конгресу Міжнародного Інституту Театру при ЮНЕСКО.

“День Театру” – професійне свято театральних працівників: акторів, режисерів-постановників, продюсерів, художників по світлу, звукорежисерів, монтувальників, білетерів і гардеробників. Бо, як сказав ще 23 січня 1933 року в своєму листі до цеху гардеробників МХАТу видатний режисер Костянтин Станіславський: “вистава починається з моменту входу до театру. Ви першими зустрічаєте глядачів”. Ця цитата згодом трансформувалася в крилату фразу:Театр починається з вішалки. Тобто немає в театральному цеху другорядних професій. Для шанувальників театрального мистецтва День Театру також є справжнім святом, адже в цей день відбуваються різноманітні театральні фестивалі, а деякі театри представляють прем’єри вистав.

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація