ПОЛОЖЕННЯ
про Міжнародний фестиваль
«Слов’янські театральні зустрічі»
І. Коротка історична довідка
Міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі» проходить раз на рік у м. Чернігів.
Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка протягом усієї своєї історії завжди жив інтенсивним творчим життям, постійно удосконалюючи не лише свій репертуар, а й роботу з глядачем. З цією метою він проводить різнобічні мистецькі заходи, серед яких особливе місце посідають фестивалі «Слов’янські театральні зустрічі».
Фестиваль започаткований у 1990 році як Міжрегіональний.
У 1992 році фестиваль набув статусу Міждержавного і відтоді отримав назву «Слов’янські театральні зустрічі». У березні 2002 року цей фестиваль увійшов до реєстру щорічних театральних заходів Міністерства культури України і набув статусу Міжнародного.
ІІ. Засновники Міжнародного фестивалю
«Слов’янські театральні зустрічі» у м. Чернігів
Міністерство культури України, Чернігівська обласна Рада, Чернігівська обласна державна адміністрація, Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка.
ІІІ. Організатори фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі».
Організатором проведення фестивалю є Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка відповідно до річних планів роботи Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, за підтримки підприємств і установ різних форм власності, із залученням громадських, благодійних організацій, усіх зацікавлених фізичних та юридичних осіб, які поділяють мету проведення фестивалю та докладають до організації його проведення практичних зусиль (матеріальне, інформаційне, рекламне забезпечення).
ІV. Учасники фестивалю
1. Театри України, Білорусі, країн ближнього і далекого зарубіжжя.
2. Запрошені гості.
V. Мета фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі».
1. Пропаганда театрального мистецтва із залученням до участі у фестивалі кращих театрів України, Білорусі та інших країн.
2. Створення позитивного іміджу Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка в Україні та за її межами, демонстрація прогресивних тенденцій у розвитку українського національного театрального мистецтва і формування демократичного світогляду і патріотизму громадян держави Україна.
3. Культурне і естетичне виховання громадян України на найкращих здобутках українського національного театрального мистецтва, а також інших національних культур.
4. Можливість обміну досвідом директорів театрів, художніх керівників, режисерів, сценографів, артистів, – усіх творчих працівників театрів, обговорення і вирішення проблем розвитку національних театральних мистецтв і їх взаємозбагачення під час творчих зустрічей і проведення прес-конференцій за участю представників державних, культурно-мистецьких організацій і установ та засобів масової інформації.
5. Розширення співпраці з театрами України, Білорусі, країн ближнього і далекого зарубіжжя.
VІ. Термін проведення фестивалю
Міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі» планується проводити щороку у жовтні.
VІІ. Організація і проведення та матеріальне забезпечення.
1. Для організації проведення фестивалю створюється оргкомітет, якому надається право вирішувати всі творчі, організаційні та фінансові питання.
2. Програмою фестивалю передбачається обговорення вистав, тематичні творчі лабораторії, круглі столи, виставки робіт театральних художників.
3. Під час проведення фестивалю організовується робота прес-центру.
4. На фестивалі театри-учасники представляють по одній виставі.
5. Оргкомітет фестивалю проводить роботу щодо матеріального забезпечення фестивалю, передбаченого кошторисом витрат:
– друк рекламної продукції (афіші та банера фестивалю, програмки фестивалю);
– виготовлення дипломів, буклетів, сувенірної продукції, призів, емблем, папок, наклейок;
– послуги по забезпеченню телевізійним обладнанням з фаховим персоналом;
– послуги по організації проведення презентації фестивалю;
– послуги надання розважальних програм для кожного учасника фестивалю та для приймаючої сторони;
– роботи по створенню дизайну з повітряних кульок;
– оренда сценічного обладнання;
– витрати на проїзд колективам;
– оплату добових;
– транспортні витрати;
– послуги по проживанню та харчуванню учасників фестивалю;
– телефонні переговори;
– технічне забезпечення (світильники, лампи і дроселі, прожектори, відеокамера, екран, комп’ютер, монітор, звукопідсилююча та світлова апаратура).
VІІІ. Фінансове забезпечення
Фінансове забезпечення Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі» здійснюється за рахунок коштів державного та обласного бюджету, власних коштів театру, спонсорської, благодійної допомоги та інших джерел надходження, не заборонених чинним законодавством.
Усі надходження акумулюються на розрахунковому рахунку Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка, окрім коштів державного і обласного бюджету, які надходять на рахунок театру в ГУДКСУ у Чернігівській області.
ІХ. Право власності
1. Організатор фестивалю, керуючись чинним законодавством України, всі друковані, аудіо-, відео- матеріали, створені в рамках чи на підставі фестивалю, оголошує власністю Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка.
2. Символіка, найменування, Положення і знак для товарів і послуг фестивалю є власністю Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка і можуть використовуватись третіми особами в комерційних і рекламних цілях тільки з письмового дозволу власника.