Очікуючи «Відлуння»

В останній день травня у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка відбулася прес-конференція за участю керівництва театру, присвячена проведенню в Чернігові ХVIII Міжнародного фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння». 
Проте, розпочалася вона з озвучення зовсім іншої теми. У своєму вступному слові генеральний директор театру Сергій Мойсієнко, не гамуючи вируючих емоцій, радісно сповістив про переможні для Чернігівського театру результати Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії», де вистава шевченківців «Комедія помилок» В.Шекспіра отримала Гран-прі.
Крім головного призу фестивалю, творчі здобутки чернігівських митців були відзначені ще у 4 номінаціях: Режисура та Сценографія – у двох номінаціях режисер-постановник, заслужений артист України Андрій Бакіров; Жіноча роль – артистка Світлана Бойко; Чоловіча роль другого плану – артист Дмитро Літашов. Особливо приємно було почути схвальні відгуки присутніх на виставі керівників театрів України, робоча нарада яких проходила в ці дні в Херсоні.
До розмови долучився художній керівник – головний режисер театру Андрій Бакіров, який розповів, що у Херсонському фестивалі взяли участь 30 театрів з різних країн, а 27 травня, крім вистави чернігівців, на різних сценах міста проходило ще 4 вистави інших учасників фестивалю. Отже, рівень представництва був надзвичайно високий. Тим вагоміша одержана перемога, тим цінніше визнання, яке отримала виконавська майстерність чернігівських акторів і у вибагливих херсонських глядачів, і у високопрофесійної Експертної ради фестивалю. Андрій Рінатович з гордістю продемонстрував привезений з Херсону диплом та з почуттям «світлої заздрості» – презентабельний (на 44 стор.), оздоблений яскравими фото буклет фестивалю «Мельпомена Таврії».
До оголошеної теми прес-конференції – проведення фестивалю «Чернігівське відлуння» – керівників театру повернули запитання журналістів. Їх цікавило: чи не заважатиме мовний бар’єр українським глядачам отримати задоволення від сценічної роботи іноземних виконавців; наскільки готовий чернігівський глядач сприймати творчу роботу актора у форматі моновистави; які складності були при вирішенні організаційних питань проведення Міжнародного фестивалю та джерела його фінансування; чи були особливі вимоги до організації своїх виступів у іноземних виконавців та багато інших.
Відповідаючи на поставлені питання, генеральний директор та художній керівник театру, доповнюючи один одного, розповіли про засновників фестивалю «Відлуння» в України, про народження ідеї проведення такого заходу в Чернігові, маючи на меті зробити яскраве завершення 90-го ювілейного театрального сезону, а також урізноманітнити для наших шанувальників палітру театральних заходів, зробити культурне життя Чернігова більш цікавим і привабливим.
Отже, з 19 по 23 червня в рамках XVІІІ Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Відлуння» на сцені Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка буде представлено 8 сценічних робіт талановитих акторів з різних театрів і різних країн. До участі у фестивалі запрошені кращі виконавці з Білорусі, Грузії, Німеччини, США, України, Швеції.
Як зазначено у представленій присутнім афіші фестивалю, п’ять вистав буде показано в експериментальному просторі, тобто на малій сцені, де кількість глядацьких місць не більше ста. Три вистави за згодою виконавців пройдуть на великій сцені театру, й усі бажаючі зможуть їх відвідати. Щодо подолання мовного бар’єру – адже усі вистави виконуватимуться різними мовами, передбачаємо перед початком вистави включити до виступів ведучих стисле лібрето українською мовою для зручності глядачів. Але вважаємо, що збереження мови оригінального твору дасть можливість глядачам отримати більш повне уявлення про національну театральну культуру тієї чи іншої країни, що беруть участь у фестивалі.
Наскільки чернігівський глядач готовий до сприйняття театрального мистецтва у форматі моновистави, покаже сам фестиваль, але на думку художнього керівника театру Андрія Бакірова, увагу глядача, насамперед, має привертати цікавий драматургічний матеріал і висока майстерність виконавця, а не кількість людей і декорацій на сцені. Стосовно особливих вимог іноземних виконавців, головний режисер театру запевнив, що робиться усе можливе для проведення кожної вистави на належному технічному рівні, адже головна мета цього фестивального заходу – просування високої театральної культури, яка духовно збагачує, виховує художній смак.
Торкаючись питань організації та фінансового забезпечення фестивалю, Сергій Мойсієнко зауважив, що високе професійне мистецтво ніколи не було прибутковим, тому є певні ризики щодо окупності фестивальних заходів. Але це – свідомий вибір керівництва театру, яке прагне підвищувати імідж театру, запроваджуючи нові цікаві для наших глядачів форми, даючи можливість і нашим артистам орієнтуватися на міжнародний рівень акторської майстерності.
Користуючись нагодою, генеральний директор звернувся до усіх потенційних спонсорів і меценатів з проханням надати допомогу у прийомі учасників фестивалю, зокрема, поселення, організація харчування, виготовлення сувенірів, безкоштовна реклама тощо.
Присутніх представників ЗМІ проінформували про запровадження європейської системи акредитації на фестивальних заходах, організацію зйомки моновистав та спілкування з виконавцями.
Запрошуємо усіх шанувальників театрального мистецтва завітати на спектаклі ХVIII Міжнародного фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння». Буде надзвичайно цікаво!
Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної
частини театру
Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація