Пам’ять, що живе крізь покоління (День сьомий)

(фестиваль, день сьомий)

Цей театральний вечір став нагадуванням усім нині живущим про трагічну сторінку нашої вітчизняної історії, коли на щедрій, родючій українській землі гинули люди від голодної смерті; став вечором пам’яті про усіх невинно убієнних у ті страшні роки минулого століття – роки Голодоморів в Україні. Без надриву і показних емоцій, лаконічною мовою документального кадру зі сцени оповідаються свідчення того, якими жорстокими методами здійснювався геноцид українського народу, як від штучно створеного голоду вимирали сім’ями і цілими селами, як приховувалася правда про масштаби винищення українського селянства.

Вже після закінчення вистави виникає почуття подиву – як вдалося акторам, цим ще зовсім молодим людям, нашим сучасникам, так глибоко проникливо відобразити те жахіття і безвихідь, в яких опинилися мільйони українців – і тих, що пережили лихоліття Голодоморів, і тих, що загинули «через недоїдання». Здається, що пам’ять про померлих від голоду предків закарбована у низці поколінь українців на генетичному рівні.

І дяка Богові, що є в Україні молоді літератори, які не жахаються цієї болючої теми, є режисери, які беруться за сценічне втілення такого складного матеріалу, є талановитий акторський колектив, який з повною самовіддачею, щиро і відверто несе глядачеві гірку правду про історію нашого народу.

Ще духмянішим за коровай, гостинно вручений перед виставою художньому керівнику Дніпропетровського молодіжного театру «Віримо!» Володимиру Петренку, був окрайок житнього хліба, яким наділяли глядачів у залі артисти наприкінці вистави. Вручаючи дніпропетровцям Диплом учасника фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі», голова оргкомітету фестивалю Сергій Мойсієнко сердечно подякував творчому колективу театру за участь у фестивальній програмі та побажав нових творчих здобутків і подальшої успішної співпраці.

Віримо і сподіваємось, що за першим кроком на нашому фестивалі будуть і наступні, і чернігівські театрали ще не раз зустрінуться з мистецьким доробком Дніпропетровського драматичного молодіжного театру «Віримо!»

Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної
частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація