Полісяни – буковинцям

Цими днями у Чернівцях відкрився Х фестиваль комедії «Золоті оплески Буковини», участь в якому взяли і актори Чернігівського муздрамтеатру. 26 жовтня на сцені Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. О.Кобилянської шевченківці представили класичну шекспірівську «Комедію помилок», поставлену на початку цього року художнім керівником – головним режисером нашого театру, заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим, який також здійснив художнє та музичне оформлення вистави.

Інтригуюча, енергійна, життєрадісна комедійна вистава, на думку режисера-постановника, наразі якнайбільше відповідає потребі пересічного українця відпочити душею від скрутностей сьогодення, посміхнутися перипетіям долі, укріпитися у вірі, що все буде добре. Свій вибір саме цієї постанови для участі у буковинському театральному фестивалі комедії Андрій Рінатович мотивує прагненням донести до глядача життєстверджуюче ренесансне звучання твору геніального драматурга, переконати, що той, хто власноруч, не зважаючи на перешкоди, вибудовує своє щастя, обов’язково його здобуде.

– Як же сприйняла фестивальна аудиторія Буковини надану чернігівськими акторами можливість доторкнутися до вишуканої драматургії неперевершеного Вільяма Шекспіра? З таким запитанням звертаємось до режисера-постановника, заслуженого артиста України Андрія Бакірова, який щойно повернувся з Чернівців.

– Дуже приємно було побачити і відчути, як захоплено сприймали в іншому місті, в іншій, відмінній від чернігівської, театральній залі, виставу нашого театру.

Виступ шевченківців на сцені Чернівецького театру пройшов з великим успіхом, як засвідчили оцінки членів головного і альтернативного (громадсько-журналістського) журі.

У рамках фестивалю було запроваджено проведення після показу кожної вистави зустрічей творчої групи виконавців з представниками обох складів журі, пресою, глядачами. Протягом майже годинного спілкування наших акторів з мас-медіа, зацікавленими глядачами було висловлено багато захоплених відгуків про майстерну гру акторів, лаконічне і, водночас, виразне сценічне оформлення – візуальні проекції замість громіздких декорацій. Окремого схвалення театральних критиків здобуло винахідливе режисерське рішення щодо застосування відеопроекції для отримання ефекту одночасної присутності на сцені двох Антіфолів (арт. Євген Бондар) та двох Дроміо (арт. Дмитро Літашов) – театрально, вражаюче і просто до геніальності. (додаткову інформацію можна знайти на сайті Чернівецького облмуздрамтеатру   http://dramtheater.cv.ua/).

Основним лейтмотивом глядацьких відгуків на виставу Чернігівського муздрамтеатру була вдячність за отриману насолоду і позитивні емоції, а також запрошення полісян частіше гостювати на буковинській сцені з новими яскравими постановами.

Тож привітаємо творчу групу нашого театру, яка гідно представляла Чернігівщину на фестивалі комедії «Золоті оплески Буковини», і побажаємо цікавої творчої роботи, нових яскравих вистав, захопленої глядацької аудиторії у різних регіонах України та за її межами.

 

Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної
частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація