Про нові мистецькі проєкти в театрі

Суворі реалії воєнного часу в Україні такі, що найближчим часом, допоки в регіоні існує загроза ракетних ударів агресора, на превеликий жаль, неможливо розпочати повноцінну роботу закладів культури області з репертуарними афішами, анонсами вистав і концертів, пресконференціями напередодніпрем’єрних показів тощо. Адаптуючись до роботи театру в умовах частково обмеженого доступу глядачів до відвідування закладу, шевченківці ведуть постійний пошук нових можливостей для реалізації свого творчого потенціалу, залучення глядачів до ознайомлення з новими мистецькими проєктами, що реалізуються на «малій сцені» театру.

Протягом квітня-червня поточного року в рамках діючого на базі Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г. Шевченка мистецького проєкту #CheDram відбулася низка культурномистецьких заходів: демонстрація українських кінострічок для військових, бійцівів тероборони та волонтерів;  прем’єрні показидля дітей казкової вистави «Подорож до країни Мрій, або Велосипед з червоними колесами» за твором австралійської письменниці Рут Парк.  З виставою «Загадкові варіяції» за п’єсою Е.. Шмітта взяли участь у Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії», який щороку відбувався у Херсоні, та цьогоріч через захоплення міста російськими загарбниками його проведення перенесли до Львова, а українські театри грали вистави у себе вдома і організовували заходи на підтримку жителів окупованого Херсона.

А цього недільного вечора для шанувальників театру було запропоновано два нові мистецькі проєкти, спрямовані на задоволення різноманітних культурних потреб чернігівців. Спочатку глядачам представили свою нову концертну програму, складену з українських народних та авторських пісень, заслужений артист України Едуард Брагіда і соліст театру Альберт Лукашов, музичний супровід якої здійснила концертмейстер Наталія Волкова. Упродовж години насцені театру лунала чарівна українська пісня задумлива, лірична, душевна. А потім присутні стали учасниками художнього читання п’єси «До-дієз шостої октави» сучасного українського драматурга Ігоря Юзюка, роботу над постановкою якої збирається розпочати режисер Анастасія Кузик. Рольове акторське читання п’єси проводили артисти театру Микола Лемешко, Наталія Ребенок, Олексій Трішкін. Після завершення читки глядачі взяли участь в обговоренні тематики твору, що увійшов до збірки сучасної актуальної драми «На часі», присвяченої подіям війни в Україні.

Прагнучі зробити свій посильний внесок у відновлення культурного життя регіону, шевченківці продовжуватимуть роботу над втіленням у театрі різноманітних мистецьких проєктів, аби зацікавити своїх шанувальників новими творчими пошуками, сприяти поверненню містян до розмаїття і багатогранностімирного життя.

Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Фотогалерея

Коментарі

三五笑话
2023-01-24
不知道说啥,开心快乐每一天吧!
Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація