Прощання з народним артистом України Вадимом Васильєвим

Із сумом сповіщаємо, що 25 серпня 2017 року, пішов з життя Вадим Васильєв – народний артист України, який майже сорок років пропрацював у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка.

Васильєв Вадим Васильович народився 29 листопада 1933 року у м.Червоноград Харківської області в акторській сім’ї. У 1953 році закінчив Олександрійський культурно-освітній технікум на Кіровоградщині (нині Кропивницької області). З 1957 по 1967 рік грав у Кіровоградському та Закарпатському обласних театрах. З 1967 до 2005 року Васильєв В.В. працював на посаді артиста драми Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка.

За час роботи в театрах України Вадим Васильєв зіграв близько двохсот різнопланових ролей у різножанрових виставах, створивши цілу галерею яскравих сценічних образів. Творчий діапазон В.Васильєва широкий і багатогранний. Йому були під силу ролі від глибокого драматично-трагедійного звучання до комедійно-гротескового.

Серед знакових ролей, зіграних артистом В.Васильєвим на чернігівській сцені, такі як Антоніо – «Вуличний бродяга» Р.Вівіані, Труффальдіно – «Слуга двох панів» К.Гольдоні, Бонні – «Сільва» та Зупан – «Маріца» І.Кальмана, Попандопуло – «Весілля в Малинівці» О.Рябова, Келін – «Святая святих» Й.Друце, Кінсел – «Американська трагедія» Т.Драйзера, Боруля – «Мартин Боруля» І.Карпенка-Карого, Голохвостий – «За двома зайцями» М.Старицького, Хлестаков – «Ревізор» М.Гоголя, Кобзар – «Сліпий» Т.Шевченка, Чоглоков – «Чернігівка» за М.Костомаровим, Віталій Примаков – «Сповідь на вершині» І.Муратова, Афанасій Іванович і Солопій Черевик – «Сорочинський ярмарок» М.Старицького (за М. Гоголем), Ревунов-Караулов – «Весілля з генералом» за творами А.Чехова, Альфред Дулітл – «Моя чарівна леді» Ф.Лоу, Лісовик – «Лісова пісня» Лесі Українки, Возний – «Наталка Полтавка» І.Котляревського та багато інших.

Протягом усього творчого життя  Вадим Васильєв брав активну участь у громадському і культурно-мистецькому житті театру, міста та області. Був нагороджений нагрудними знаками «Відмінник культурного шефства над селом» та «Відмінник культурного шефства над Збройними Силами», медаллю «Ветеран праці». За великі творчі досягнення у професійній діяльності Васильєву В.В. у 1974 році було присвоєно почесне звання «Заслужений артист УРСР». У 1976 році за багаторічну плодотворну роботу по розвитку театрального мистецтва та активну громадську діяльність був нагороджений Грамотою Президії Верховної Ради УРСР. За великий особистий внесок у розвиток українського національного театрального мистецтва та високу виконавську майстерність В.В.Васильєву у 1993 році було присвоєно почесне звання «Народний артист України». У 2001 році він був нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, а в 2003 – на честь 70-річного ювілею – Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом» та Почесною відзнакою Міністерства культури і мистецтв України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв».

Колектив театру висловлює співчуття рідним і близьким Вадима Васильовича у зв’язку з трагічною втратою.

Світла пам’ять про талановитого актора – народного артиста України Вадима Васильєва залишиться у серцях вдячних шанувальників театрального мистецтва.

Колектив театру

Враховуючи волю померлого щоб траурний захід не відбувався у театрі, прощання з Васильєвим Вадимом Васильовичем відбудеться 29 серпня 2017 року з 09.15 до 10.00 у ритуальній залі за адресою: по вул. Пирогова, 16.

 

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація