В. А. Тимченко на посаді режисера-постановника працює майже 38 років.
Має дві вищі освіти: у 1967-му році закінчила акторський факультет Харківського інституту мистецтв імені І. П. Котляревського, а у 1976-му – режисерський факультет цього ж учбового закладу.
З 1967 по 1971-й роки за призначенням інституту працювала на посаді артистки драми у Кіровоградському обласному музично-драматичному театрі імені М. Л. Кропивницького.
До приходу на роботу в Чернігівський театр дванадцять років працювала на посаді режисера – постановника у Запорізькому театрі імені М. Щорса (нині – театр імені В. Магара).
Свою дипломну роботу (“Прощання у червні” О.Вампілова) В.Тимченко здійснила на сцені Запорізького обласного музично-драматичного театру імені М.Щорса, після чого її було запрошено на посаду режисера-постановника цього театру. За час роботи в Запорізькому театрі В.Тимченко здійснила постановки багатьох вистав. У 1982 році вона стала лауреатом республіканського конкурсу кращих режисерських робіт у м. Києві за постановку вистави “Минулого літа в Чулимську” О.Вампілова.
У 1978 році В. Тимченко проходила стажування у Всесоюзному інституті підвищення кваліфікації працівників культури у групі режисерів драматичних театрів (м. Москва).
З 1983 по 1985-й роки В. А. Тимченко, удосконалюючи свою професійну майстерність, перебувала на стажуванні в Московському академічному театрі Сатири під керуванням народного артиста СРСР Валентина Плучека за спеціальністю режисура драми.
У 1988 році художній керівник Чернігівського обласного театру імені Т. Г. Шевченка, народний артист України та СРСР Володимир Грипич, з яким Віра Тимченко працювала у Запорізькому театрі, запросив її на посаду режисера-постановника до Чернігівського театру.
У 1994 році за постановку вистави «Закон» В. Винниченка на чернігівській сцені режисеру Вірі Тимченко було присуджено обласну літературно-мистецьку премію імені М. М. Коцюбинського.
За час роботи в Чернігівському театрі ім. Т. Г. Шевченка В. А. Тимченко здійснила цілий ряд постановок різножанрових вистав сучасного та класичного репертуару, серед яких «Весілля з генералом» за творами А. П. Чехова, «Моя чарівна леді» Ф. Лоу, «Тітка Чарлея» В. Полякова, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака – Артемовського, «Лісова пісня» Лесі Українки, «Сорочинський ярмарок» М. Старицького за творами М. В. Гоголя, «Вас запрошує оперета» за сторінками класичних оперет (за власним сценарієм), «У неділю рано зілля копала» В. Василька за повістю О. Кобилянської, «Дамських справ майстер» Д. Шевцова за мотивами п’єси М. Старицького «За двома зайцями», «Сватання на Гончарівці» Г. Квітки-Основ’яненка, «Кайдашева сім’я» за повістю І. Нечуя-Левицького, «Насильно милим не будеш» М. Ножкіна за п’єсою «Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка, «Слуга двох панів» Карло Гольдоні, «Назар Стодоля» Т.Г.Шевченка, опера «Катерина» за поемою Т.Г.Шевченка.
Однією з сторінок творчості режисера В. А. Тимченко є її робота над створенням сценаріїв та постановкою театралізованих концертних і урочистих програм, присвячених визначним датам, а також тематичних вечорів, таких як вечір-реквієм «Твій біль, Україно!», присвячений 75-річчю пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні та вечір, присвячений відзначенню 300-річчя Батуринської оборони «Нескорена столиця нескореного народу».
З 1989 року по сьогоднішній день В. А. Тимченко є головою первинного осередку Національної Спілки театральних діячів (НСТД) України при Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка, яка об’єднує більше сорока її членів, і проводить велику роботу по популяризації українського театрального мистецтва.
З 2000 по 2010 В. А. Тимченко по сумісництву працювала викладачем акторської майстерності та культури мови у Чернігівському музичному училищі імені Левка Ревуцького.
За великі творчі досягнення та високу професійну майстерність В. А. Тимченко неодноразово нагороджувалась Почесними грамотами Міністерства культури України, Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради, управління культури обласної державної адміністрації та дирекції театру.
У 2010-му році за великі творчі досягнення та вагомий особистий внесок у розвиток українського національного театрального мистецтва режисеру-постановнику Вірі Андріївні Тимченко було присвоєно високе почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».