Родинне життя через призму мистецтва | #МАТИВСЕ

Напередодні прем’єрного показу вистави «Мати все» за однойменним романом сучасної української письменниці Люко Дашвар відбулася зустріч керівництва Чернігівського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка та постановників вистави з представниками мас-медіа Чернігівщини. Темою прес-конференції, яка проходила у форматі вільного спілкування з журналістами, була робота творчого ансамблю запрошених митців разом з акторами театру над постановкою нового спектаклю.

У вступному слові художній керівник театру, заслужений артист України Андрій Бакіров наголосив, що при виборі матеріалу для постановки на чернігівській сцені перевага буда надана твору сучасного автора про сьогочасних людей, та представив присутнім київських митців – режисера-постановника Антона Меженіна і художника-сценографа Алію Байтенову, а також розповів про вагомий внесок в оригінальне пластичне рішення вистави режисера з пластики Наталії Федіної, яка, на жаль, не змогла приїхати з Харкова для участі у прес-конференції.

У своєму виступі режисер-постановник вистави Антон Меженін наголосив, що його вистава буде прийнятною й естетичною для тих, хто уподобає вишукане мистецтво, вона адресована мислячому глядачеві. Це історія про сучасну людину в пошуках себе. Головним завданням інсценізації цього об’ємного літературного опусу було не механічне слідування за його текстом, а прагнення передати глядачеві художнє режисерське бачення твору. Оригінальність постановки полягає в тому, що в ході сценічного дійства ведеться розмова з глядачем різноманітними засобами сучасного мистецтва: символізм сценографії, використання відеозапису, образна передача сюжетної лінії через пластику і танок. Це своєрідне дослідження внутрішнього світу людини, запрошення глядача до роздумів: «Хто ми є?»

Відповідаючи на запитання журналістів, художник зі сценографічного оформлення вистави Алія Байтенова розповіла, як приємно було повернутися до співпраці з колективом театру, з яким вона познайомилася під час роботи над комедією «Скапен», як цікаво було разом з режисером і акторами шукати символічні образи, що допомогли б розкрити глядачеві глибинну суть цієї мелодраматичної, на перший погляд, родинної історії. Своє завдання як художника вбачає «лаконізувати в сценічних образах» події авторського твору, звідси витікає і сценографічне рішення цієї вистави – сучасне, лаконічне, динамічне, що кардинально відрізняється від її попередніх робіт.

Постановники вистави звернули увагу, що їхня творча робота – перше сценічне втілення роману Люко Дащвар «Мати все», і виразили сподівання, що авторка буде присутньою на прем’єрному показі вистави.

Наприкінці зустрічі Андрій Бакіров, висловивши подяку представникам засобів масової інформації за співпрацю, запропонував відвідати передпрем’єрну здачу спектаклю «Мати все», аби відзняти цікаві сюжети для інформування чернігівців про майбутню прем’єру.

Тож запрошуємо усіх шанувальників театрального мистецтва на прем’єрні покази вистави «Мати все» за романом Люко Дашвар, що відбудуться 27 і 28 лютого 2020 року о 18.30 год. на сцені Чернігівського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка.

 

Раїса Міненко,  керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Фотогалерея

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація