СОЛОВЕЙКО ЧЕРНІГІВСЬКОЇ СЦЕНИ

Про таких людей говорять у народі – наділений талантом від Бога. Мабуть сама прекрасна українська природа Черкащини, де він народився і виріс, сприяла розвитку у нього чудового співучого голосу, яскравого артистичного обдаровання, не кажучи вже про виразну сценічну зовнішність.

Сімнадцять років самовіддано служить улюбленій справі у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка артист-вокаліст вищої категорії Альберт Лукашов. Він прийшов до театру на запрошення дирекції через два роки після закінчення Київського інституту культури, два роки до того за призначенням попрацювавши у Черкаському обласному театрі, і відразу ж увійшов у діючий репертуар нашого театру, особливо у музичні вистави.

Творчий діапазон Альберта Лукашова досить різнобічний. Чернігівські глядачі бачили і добре пам’ятають його у багатьох ролях, у різножанрових виставах, як вокальних, так і суто драматичних. Він блискуче виконував такі вокальні партії, як Андрій з опери М. Аркаса «Катерина» за поемою Т. Г. Шевченка та Петро з народної опери «Наталка Полтавка» І. Котляревського (музика М. Лисенка), а також створював зовсім протилежні образи, такі як Федотик у драмі «Три сестри» А. Чехова, Отець Варфоломій у драмі «Мольєр» М. Булгакова, Панько і Опанас Іванович у музичній комедії «Сорочинський ярмарок» М. Старицького (за М. Гоголем) та Петя Миловзоров у мелодрамі «Без вини винуваті» О. Островського. Це були ролі з репертуару артиста минулих років.

Зараз Альберт Лукашов також грає ролі соціальних героїв, де він демонструє свою вокальну майстерність. Це такі, як Андрій у комічній опері «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, Степан у музичній комедії «Дамських справ майстер» за п’єсою М. Старицького «За двома зайцями», Олексій у народній музичної комедії «Сватання на Гончарівці» Г. Квітки-Основ’яненка, а також характерні ролі, такі як Лопуцьковський в комедії «Насильно милим не будеш!» М. Ножкіна за п’єсою «Шельменко-денщик» цього ж автора, Лаврін в комедії «Кайдашева сім’я» за І. Нечуєм-Левицьким, Доктор Ломбарді в комедії «Слуга двох панів» Карло Гольдоні, Судовий пристав у комедії «Безумний день, або Весілля Фігаро» П.-О. Бомарше, Саймон Стімсон у виставі «Наше містечко» Торнтона Уайлдера. Він з великим задоволенням і з насолодою грає ролі казкових героїв у виставах для дітей. Це такі, як Ворон – «Снігова королева» Є. Шварца, Старий – «Зимова казка» М. Шуринової, Неділя – «Білосніжка та семеро гномів» О. Табакова і Л. Устинова та інші.

Нещодавно в театрі відбулася прем’єра вистави «Назар Стодоля» за п’єсою Т. Г. Шевченка, де Альберт Лукашов грає роль Кобзаря і виконує тенорове соло «По синьому морю…» у «Вечорницях» П. Ніщинського, і це стало справжньою прикрасою цього музичного номеру, як і всієї вистави.

Окрім виконання ролей у виставах, А. Лукашов, професійно володіючи хорошими вокальними даними, бере участь у концертних програмах театру та культурно-мистецьких заходах на рівні міста Чернігова і Чернігівської області, де виконує класичні вокальні твори, народні та сучасні пісні. Його виступи завжди користуються великим успіхом у глядача, а його чистий ліричний тенор глибоко хвилює і западає в серця слухачів.

Наступного, 2013 року, Альберт Лукашов відзначатиме свій піввіковий ювілей, а також двадцятиріччя сценічної діяльності. Будемо сподіватися, що за цей перед ювілейний термін він іще не раз порадує глядача своїми хорошими сценічними роботами у нових виставах театру. Тож побажаємо Альберту Валентиновичу творчого натхнення і подальших переконливих успіхів у самовідданому служінні театральному мистецтву!

Ольга Зеленська, театрознавець.

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація