Про таких людей говорять у народі – наділений талантом від Бога. Мабуть сама прекрасна українська природа Черкащини, де він народився і виріс, сприяла розвитку у нього чудового співучого голосу, яскравого артистичного обдаровання, не кажучи вже про виразну сценічну зовнішність.
Сімнадцять років самовіддано служить улюбленій справі у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка артист-вокаліст вищої категорії Альберт Лукашов. Він прийшов до театру на запрошення дирекції через два роки після закінчення Київського інституту культури, два роки до того за призначенням попрацювавши у Черкаському обласному театрі, і відразу ж увійшов у діючий репертуар нашого театру, особливо у музичні вистави.
Творчий діапазон Альберта Лукашова досить різнобічний. Чернігівські глядачі бачили і добре пам’ятають його у багатьох ролях, у різножанрових виставах, як вокальних, так і суто драматичних. Він блискуче виконував такі вокальні партії, як Андрій з опери М. Аркаса «Катерина» за поемою Т. Г. Шевченка та Петро з народної опери «Наталка Полтавка» І. Котляревського (музика М. Лисенка), а також створював зовсім протилежні образи, такі як Федотик у драмі «Три сестри» А. Чехова, Отець Варфоломій у драмі «Мольєр» М. Булгакова, Панько і Опанас Іванович у музичній комедії «Сорочинський ярмарок» М. Старицького (за М. Гоголем) та Петя Миловзоров у мелодрамі «Без вини винуваті» О. Островського. Це були ролі з репертуару артиста минулих років.
Зараз Альберт Лукашов також грає ролі соціальних героїв, де він демонструє свою вокальну майстерність. Це такі, як Андрій у комічній опері «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, Степан у музичній комедії «Дамських справ майстер» за п’єсою М. Старицького «За двома зайцями», Олексій у народній музичної комедії «Сватання на Гончарівці» Г. Квітки-Основ’яненка, а також характерні ролі, такі як Лопуцьковський в комедії «Насильно милим не будеш!» М. Ножкіна за п’єсою «Шельменко-денщик» цього ж автора, Лаврін в комедії «Кайдашева сім’я» за І. Нечуєм-Левицьким, Доктор Ломбарді в комедії «Слуга двох панів» Карло Гольдоні, Судовий пристав у комедії «Безумний день, або Весілля Фігаро» П.-О. Бомарше, Саймон Стімсон у виставі «Наше містечко» Торнтона Уайлдера. Він з великим задоволенням і з насолодою грає ролі казкових героїв у виставах для дітей. Це такі, як Ворон – «Снігова королева» Є. Шварца, Старий – «Зимова казка» М. Шуринової, Неділя – «Білосніжка та семеро гномів» О. Табакова і Л. Устинова та інші.
Нещодавно в театрі відбулася прем’єра вистави «Назар Стодоля» за п’єсою Т. Г. Шевченка, де Альберт Лукашов грає роль Кобзаря і виконує тенорове соло «По синьому морю…» у «Вечорницях» П. Ніщинського, і це стало справжньою прикрасою цього музичного номеру, як і всієї вистави.
Окрім виконання ролей у виставах, А. Лукашов, професійно володіючи хорошими вокальними даними, бере участь у концертних програмах театру та культурно-мистецьких заходах на рівні міста Чернігова і Чернігівської області, де виконує класичні вокальні твори, народні та сучасні пісні. Його виступи завжди користуються великим успіхом у глядача, а його чистий ліричний тенор глибоко хвилює і западає в серця слухачів.
Наступного, 2013 року, Альберт Лукашов відзначатиме свій піввіковий ювілей, а також двадцятиріччя сценічної діяльності. Будемо сподіватися, що за цей перед ювілейний термін він іще не раз порадує глядача своїми хорошими сценічними роботами у нових виставах театру. Тож побажаємо Альберту Валентиновичу творчого натхнення і подальших переконливих успіхів у самовідданому служінні театральному мистецтву!
Ольга Зеленська, театрознавець.