Спілкування правічною мовою душі («Чернігівське відлуння», день четвертий)

Саме в такій спосіб налагодив діалог з усім світом герой вистави «Новеченто» і переклав це на мову музики. Адже музика – це мова душі, надлюдська і правічна. На перший погляд легкою і необтяжливою видається розповідь корабельного музиканта (у виконанні енергійного і завзятого Станіслава Мельника) про свого друга – надзвичайно талановитого піаніста, все життя якого пройшло на океанському лайнері. Але «не все так просто», як частенько повторює оповідач цієї життєвої історії. У його житті, як і в житті кожної людини, трапляються моменти, коли необхідно приймати відповідальні рішення, робити вибір, від якого залежатиме подальший життєвий шлях або його край.
Бурхливі оплески вдячних глядачів були в нагороду молодому київському акторові за яскраве, емоційне виконання цієї сповненої прекрасних мелодій моновистави, а також вручення диплому учасника XVIII Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння».
І саме цією правічною мовою душі спілкувався з глядачем актор Володимир Банюк – постановник і виконавець глибоко філософської моновистави «Іуда Іскаріот». Сумніви і страждання Іуди, його віддана любов до Ісуса, готовність пожертвувати своїм знеславленим на вікѝ іменем – усі ці порухи душі тонко і чутливо передавалися глядачам, навіть, не словом чи жестом, а сповненим болю поглядом, напружено вібруючим голосом або стишеним до ледь чутного шелестіння шепотом. Тисячі запитань – до Вчителя, до Його учнів, до себе знедоленого, до глядача, відповіді на які можна віднайти, лише відкривши своє серце для спілкування правічною мовою душі. Прониклива, високомайстерна гра актора переконує, що театр – це одне з небагатьох місць на землі, де це можливо.
Вручаючи Володимиру Банюку диплом учасника XVIII Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння», художній керівник театру Андрій Бакіров щиро подякував колишньому колезі по Молодіжному театру за участь у фестивалі та побажав нових творчих робіт у жанрі моновистави.
На завершення ведучі анонсували заключний спектакль останнього фестивального дня та запросили театралів до перегляду моновистави молдавської письменниці Анжеліни Рошка «Могильщик» у виконанні молодого грузинського актора Отара Чікобави, показ якої відбудеться ввечері на великій сцені театру.
Успішного виступу на чернігівській сцені нашому гостю з Грузії, а цінителям театрального мистецтва – нових відкриттів у світі моновистави.
Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної
частини театру
Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація