«Наймичка». Суто українська вистава

Напередодні прем’єрного показу драматичної історії «Наймичка» за п’єсою класика вітчизняної драматургії І.Карпенка-Карого відбулася зустріч керівництва Чернігівського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка та режисера-постановника вистави з представниками мас-медіа Чернігівщини. Темою прес-конференції, яка проходила у форматі вільного спілкування з журналістами, була робота над постановкою молодого режисера Анастасії Кузик, яка в цьому році стала володарем гранту Президента України в сфері театрального мистецтва.

У вступному слові художній керівник театру, заслужений артист України Андрій Бакіров наголосив, що театр вперше за історію діяльності отримав грант Президента України для реалізації молодим митцем свого творчого проекту. Повідомив, що наразі триває завершальна стадія творчого процесу щодо створення спектаклю, здача якого запланована на 5 грудня цього року. Стосовно характерних особливостей постановки він зазначив, що це суто українська вистава про «ментальні українські речі», в якій режисер через образне втілення спілкується з глядачем на глибоко філософські теми: моральність, порядність, людська гідність, спокута за кривду.

У своєму виступі режисер-постановник вистави Анастасія Кузик розповіла про першоджерела задуму роботи над українською класикою, про співпрацю з художником-сценографом Максимом Лапком, разом з яким навчалися на режисерському відділенні Київського Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого і успішно дебютували на сцені Чернігівського театру з виставою «Невчасно» Лани Ра у листопаді минулого року.

Відповідаючи на численні запитання журналістів щодо мотивації опанування професії режисера, перспективи ставити вистави і грати в них, новацій в осучасненому прочитанні класичної п’єси, авторства ідеї афіші, особливостей постановки спектаклю в обмеженому експериментальному просторі тощо, Анастасія Кузик розповіла про те, як протягом десяти місяців поетапно тривала робота над виставою (розробка концепції, підбір артистів, створення декорацій і костюмів, читання з акторами, репетиції спочатку в класах, а згодом на сцені). Означила, що гра акторів на «малій сцені» у безпосередньому наближенні до глядача відрізняється певною специфікою, але й має свої переваги – дає можливість донести глядачеві внутрішні переживання героїв, зробити його співучасником сценічного дійства. Повідала, що отримання гранту Президента України разом з радістю перемоги і відчуттям відповідальності додало впевненості у своїх силах і віри в успішну реалізацію задуманого мистецького проекту. Проте, головним в режисерській роботі Анастасія Кузик вбачає набуття професійного досвіду через практичну роботу на сцені, пошук свого власного почерку і нових форм спілкування, зрозумілих сучасному глядачеві.

Наприкінці зустрічі Андрій Бакіров поінформував присутніх про участь творчої групи театру в Гомельському фестивалі «Слов’янські театральні зустрічі», напружений графік гастрольних виступів протягом грудня у Києві, Мінську, Львові та інших містах. Висловивши подяку представникам засобів масової інформації за співпрацю, запропонував відвідати передпрем’єрну здачу спектаклю «Наймичка» молодого режисера Анастасії Кузик.

Тож запрошуємо усіх шанувальників театрального мистецтва на прем’єрні покази драматичної історії «Наймичка» за п’єсою І.Карпенка-Карого, що відбудуться 06 і 07 грудня 2019 року о 18.30 год. на сцені Чернігівського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка

 

Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація