Світлої пам’яті Алли Абелєвої

Сьогодні, якби Господь дав їй довших років життя, ми б вітали з поважним ювілеєм народну артистку України Аллу Абелєву. І хоча через помилку в метриках скрізь – і в офіційних документах, і в Інтернеті – занотована дата народження 15 травня 1938 року, родина і близькі друзі пам’ятають, що саме 28 грудня 2017 року їй виповнилося б 80 років.

Народилась Алла Василівна Мацуєва у Челябінську, де і закінчила у 1961 році хореографічне училище. А з 1963 року вона – артистка Чернігівського облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка. За час роботи на чернігівській сцені Алла Абелєва створила більше шестидесяти яскравих жіночих образів у різножанрових виставах театрального репертуару – від дебютної ролі танцівниці кабаре Аманди у виставі «День народження Терези» Г.Мдівані до величної королеви Анни у виставі «Ваш хід, королево!» Е.Скріба та колоритної Сосі в комедії «О’кей, Мойшо!» за творами Шолом-Алейхема. Найбільш яскравими в її різнобарвній акторській палітрі були такі ролі, як Феся («Циганка Аза» М.Старицького), Ніна Леонідівна («Пізня серенада» В.Ільїна і Ю.Рибчинського), Роберта Олден («Американська трагедія» за Т.Драйзером), Еліза Дулітл («Моя чарівна леді» Ф.Шоу) та багато інших.

За великі творчі досягнення і високу професійну майстерність у 1976 році А.В.Абелєвій було присвоєне почесне звання Заслуженої артистки УРСР, а в 2001 році вона була удостоєна звання Народної артистки України.

Колектив шевченківців завжди шануватиме пам’ять незабутньої, талановитої актриси Алли Абелєвої, яка все своє життя віддала служінню високому мистецтву Театру!

 

Колектив Чернігівського обласного академічного українського
музично-
драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація