Святкували ювілей

День перерви у фестивальній програмі «Слов’янських театральних зустрічей» був святковим – Міжнародний день театру. Але, окрім цього видатного для усіх театралів дня, Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка відзначав свій 90-річний ювілей.

Глядацька зала не могла вмістити усіх бажаючих взяти участь в урочистостях – сиділи на приставних канапах і стільцях не тільки у партері, але і в ложах. А творчому колективу театру місця знайшлися лише на сцені – у першій частині програми вони всім складом разом з керівництвом розташувалися на подіумі та приймали поздоровлення і почесні відзнаки, а в другому відділенні усі булі зайняті в концертних номерах.

Привітати ювілярів прийшли представники місцевих органів влади та громадськості. Голова облдержадміністрації Валерій Куліч тепло привітав ювілярів та передав у подарунок сертифікат на 200 тисяч гривень для проведення ремонту приміщень театру. Він також вручив низку державних нагород та відзнак облдержадміністрації і обласної ради, зокрема, посвідчення про присвоєння почесного звання «Заслужена артистка України» отримали Оксана Гребенюк і Наталія Максименко. Також було оголошено Указ Президента України № 117/2016 від 26 березня п.р., згідно з яким «за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і театрального мистецтва, значні творчі здобутки, високу професійну майстерність та з нагоди Міжнародного дня театру» почесне звання «Заслужений артист України» було присвоєно Олександру Куковєрову. У зв’язку з ювілеєм високими державними нагородами булі відзначені: колектив Чернігівського театру – Грамотою Верховної Ради України та художній керівник-головний режисер театру, заслужений артист України Андрій Бакіров – Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України. Грамотами та подяками облдержадміністрації і облради були нагороджені кращі працівники театру як творчого, так і адміністративно-організаційного та постановчо-виробничого складу театру.

З найкращими побажаннями звернулися до ювілярів Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та член громадської ради при Міністерстві культури України, заслужений діяч мистецтв України Василь Неволов. Була оголошена вітальна адреса з нагоди ювілею від Віце-прем’єр-міністра України – Міністра культури України В’ячеслава Кириленка. Сердечно вітали ювілярів в.о.директора Департаменту культури Олександр Левочко, в.о.голови НСТД України, народна артистка України Раїса Недашківська, голова обкому профспілки працівників культури Іван Буренко. З особистим привітанням звернувся до колективу театру народний депутат України Василь Амельченко.

Яскраві художні привітання з ювілеєм підготували культурно мистецькі заклади Чернігівщини: Молодіжний і ляльковий театри, історичній і художній музеї, обласна бібліотека і музичне училище, обласний філармоній центр та колеги з Волинського академічного театру.

На завершення офіційної частини ювілейного заходу молоді артисти вшанували запрошених ветеранів театру, що знаходились у залі, та вручили їм у подарунок видану до 90-річчя театру книгу про його історію і сьогодення.

Але ювіляри не тільки приймали вітання і подарунки цього святкового вечора, а й подарували гостям щасливі хвилини захоплення яскравими – почасти вишуканими, а іноді вигадливо-іронічними, але без винятку талановитими концертними номерами. У подарунок своїм вірним шанувальниками творчий колектив театру підготував святкову театралізовану програму «Нам – 90», в якій знайшлося місце і вокальним, і хореографічним композиціям. Задушевно і зворушливо прозвучало посвячення пам’яті працівникам театру минулих років, що вже пішли з цього життя, яке глядацька зала сприймала стоячи, вшановуючи заслуги тих, хто зробив неоцінений внесок у становлення і розвиток Чернігівського театру.

Не зважаючи на пізній час (а урочистості тривали майже до пів на одинадцяту), глядачі довго не відпускали своїх улюбленців, купаючи їх у хвилях бурхливих овацій.

Завершальним акордом цього святкового вечора стала винесена на сцену розкішна корзина з квітами від голів Чернігівської облдержадміністрації та Чернігівської облради, Чернігівського міського голови для колективу-ювіляра.

Тож, приєднуючись до усіх теплих і доброзичливих вітань з ювілеєм, побажаємо нашому улюбленому театру довгих років поступального розвитку і творчого життя, насиченого знаковими мистецькими подіями, яскравими прем’єрами, видатними ювілейними датами.

Колектив Чернігівського обласного
академічного музично-драматичного
театру імені Т.Г.Шевченка

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація