Святкували ювілей

День перерви у фестивальній програмі «Слов’янських театральних зустрічей» був святковим – Міжнародний день театру. Але, окрім цього видатного для усіх театралів дня, Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка відзначав свій 90-річний ювілей.

Глядацька зала не могла вмістити усіх бажаючих взяти участь в урочистостях – сиділи на приставних канапах і стільцях не тільки у партері, але і в ложах. А творчому колективу театру місця знайшлися лише на сцені – у першій частині програми вони всім складом разом з керівництвом розташувалися на подіумі та приймали поздоровлення і почесні відзнаки, а в другому відділенні усі булі зайняті в концертних номерах.

Привітати ювілярів прийшли представники місцевих органів влади та громадськості. Голова облдержадміністрації Валерій Куліч тепло привітав ювілярів та передав у подарунок сертифікат на 200 тисяч гривень для проведення ремонту приміщень театру. Він також вручив низку державних нагород та відзнак облдержадміністрації і обласної ради, зокрема, посвідчення про присвоєння почесного звання «Заслужена артистка України» отримали Оксана Гребенюк і Наталія Максименко. Також було оголошено Указ Президента України № 117/2016 від 26 березня п.р., згідно з яким «за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і театрального мистецтва, значні творчі здобутки, високу професійну майстерність та з нагоди Міжнародного дня театру» почесне звання «Заслужений артист України» було присвоєно Олександру Куковєрову. У зв’язку з ювілеєм високими державними нагородами булі відзначені: колектив Чернігівського театру – Грамотою Верховної Ради України та художній керівник-головний режисер театру, заслужений артист України Андрій Бакіров – Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України. Грамотами та подяками облдержадміністрації і облради були нагороджені кращі працівники театру як творчого, так і адміністративно-організаційного та постановчо-виробничого складу театру.

З найкращими побажаннями звернулися до ювілярів Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та член громадської ради при Міністерстві культури України, заслужений діяч мистецтв України Василь Неволов. Була оголошена вітальна адреса з нагоди ювілею від Віце-прем’єр-міністра України – Міністра культури України В’ячеслава Кириленка. Сердечно вітали ювілярів в.о.директора Департаменту культури Олександр Левочко, в.о.голови НСТД України, народна артистка України Раїса Недашківська, голова обкому профспілки працівників культури Іван Буренко. З особистим привітанням звернувся до колективу театру народний депутат України Василь Амельченко.

Яскраві художні привітання з ювілеєм підготували культурно мистецькі заклади Чернігівщини: Молодіжний і ляльковий театри, історичній і художній музеї, обласна бібліотека і музичне училище, обласний філармоній центр та колеги з Волинського академічного театру.

На завершення офіційної частини ювілейного заходу молоді артисти вшанували запрошених ветеранів театру, що знаходились у залі, та вручили їм у подарунок видану до 90-річчя театру книгу про його історію і сьогодення.

Але ювіляри не тільки приймали вітання і подарунки цього святкового вечора, а й подарували гостям щасливі хвилини захоплення яскравими – почасти вишуканими, а іноді вигадливо-іронічними, але без винятку талановитими концертними номерами. У подарунок своїм вірним шанувальниками творчий колектив театру підготував святкову театралізовану програму «Нам – 90», в якій знайшлося місце і вокальним, і хореографічним композиціям. Задушевно і зворушливо прозвучало посвячення пам’яті працівникам театру минулих років, що вже пішли з цього життя, яке глядацька зала сприймала стоячи, вшановуючи заслуги тих, хто зробив неоцінений внесок у становлення і розвиток Чернігівського театру.

Не зважаючи на пізній час (а урочистості тривали майже до пів на одинадцяту), глядачі довго не відпускали своїх улюбленців, купаючи їх у хвилях бурхливих овацій.

Завершальним акордом цього святкового вечора стала винесена на сцену розкішна корзина з квітами від голів Чернігівської облдержадміністрації та Чернігівської облради, Чернігівського міського голови для колективу-ювіляра.

Тож, приєднуючись до усіх теплих і доброзичливих вітань з ювілеєм, побажаємо нашому улюбленому театру довгих років поступального розвитку і творчого життя, насиченого знаковими мистецькими подіями, яскравими прем’єрами, видатними ювілейними датами.

Колектив Чернігівського обласного
академічного музично-драматичного
театру імені Т.Г.Шевченка

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація