Театр і музика неподільні («Чернігівське відлуння-3», день четвертий) | #CheVidlunnya

Так збіглося у програмі «Чернігівського відлуння», що обидві вистави четвертого фестивального дня пов’язані зі світом музики. У денній виставі «Царські листи» захоплюючу історію прекрасної цариці ізраїльська актриса Тетяна Хазановська натхненно оповідає мовою танцю, пластики, музики. У вечірній же виставі «Контрабас» у виконанні азербайджанського актора Шовгі Гусейнова музичний інструмент має власне звучання і багатоманітні форми існування: це планида героя, розуміючий друг, джерело натхнення і надійний притулок душі.

«Царські листи» – авторський проект та режисерська робота Тетяни Хазановської, поставлений у жанрі музично-пластичного театру. Актрисі голосом, інтонацією, пластикою вдалося образно передати різні риси характеру героїв драми. Молода іудейська дівчина, чарівна перська цариця, відважна й рішуча жінка – такою різною і доступною для розуміння сучасним глядачем постає героїня вистави у творчому прочитанні Тетяни Хазановської. А наповнення сценічного дійства виразною, не потребуючою перекладу мовою пластики, танцю, музики робить його цілісним й органічним, справляє емоційне враження на глядача.

Квіти і аплодисменти глядацької аудиторії були виразним додатком до врученого ізраїльській актрисі диплому учасника Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння–3».

А у вечірній виставі «Контрабас» поруч з її героєм – Музикантом невидимо присутні персонажі його внутрішнього монологу-діалогу – Вагнер, Моцарт, Бетховен, диригент, перша скрипка оркестру. Закоханий в оперну примадонну, він не наважується навіть заговорити до неї і тільки у своїй кімнаті веде пристрасні діалоги з її чарівним голосом, що виконує оперну арію. «Діалоги» з коханою перемежовуються діалогами з його контрабасом, який у виставі має свій «живий» голос. Найтонші зміни психологічного стану, глибокі внутрішні переживання героя зал відчував завдяки виразній, багатій пластичними і мімічними нюансами грі талановитого артиста Шовгі Гусейнова.

Нагородою акторові були бурхливі оплески захоплених яскравою, артистичною грою глядачів, квіти та диплом учасника Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння–3».

Завершуючи фестивальний вечір, ведучі запросили присутніх до участі у закритті фестивалю «Чернігівського відлуння–3» та відвідати моновиставу «Контрабас» у виконанні білоруського актора Івана Труса.

Успішного виступу на чернігівській сцені нашому гостю з Білорусі, а цінителям театрального мистецтва – нових відкриттів у світі мономистецтва.

 

Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Фотогалерея

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація