Мабуть, закономірно, що наше життя – таке багатогранне і різнобарвне –знаходить відображення в розмаїтті творчих робіт і мистецьких проєктів, що реалізуються в театру.
В театральному просторі, як і в нашому житті, співіснують комічне і трагічне, тут у різних сценічних іпостасях втілюються сміх і смуток, але кожне з вражень і переживань, отриманих в театрі, збагачує нас духовно, додає міцності і сил торувати свій життєвий шлях у майбутнє. Отже, першою березневою виставою, представленою у четвер шевченківцями чернігівському глядачеві, стала музична комедія «За двома зайцями» за п’єсою славнозвісного класика української літератури Михайла Старицького. І попри те, що під час антракту пролунала повітряна тривога і відвідувачі мусили певний час перечекати в укритті, талановитому акторському ансамблю вдалося створити веселий настійдля глядачів, які отримали задоволення від яскравого сценічного дійства і щирими оплесками дякували виконавцям і артистам оркестру, що супроводжував вокальні і танцювальні номери спектаклю.
А четвертого березня театральний простір був наданий команді «The Reckoning Project», що збирає свідчення воєнних злочинів аби формувати справи в суді спільно з міжнародними юристами та готує серію великих медіа-проєктів для українських й іноземних ЗМІ.
Учасники цього суспільного прєкту приурочили презентацію в Чернігові чотирьох документальних фільмів-свідчень про злочини російської армії в Чернігові, Ягідному, Краматорську і Маріуполі до роковин, що минули з дня авіабомбардування житлових кварталів по вулицях Чорновола і Богуна, внаслідок яких було зруйновано декілька дев’ятиповерхівок і загинули десятки містян. На початку заходу українська журналістка Віра Курико, яка здійснює координацію реалізації проєкту в Чернігівському регіоні, поінформувалаприсутніх про журналістсько-юридичну ініціативу зі збирання доказів воєнних злочинів російської армії в Україні, щоб оприлюднити історії потерпілих у судах громадської думки, та розповіла про трагічні історії, покладені в основу сюжетівцих документальних стрічок. Серед присутніх на перегляді були запрошені чернігівці, що вижили після авіанальоту у березні минулого року, та жителі села Ягідне, яких російські окупанти протягом місяця утримували в шкільному підвалі в якості «живого щита». Пам’ять про ці трагічні події назавжди закарбована в серцях українців та спонукатиме до боротьби за свободу.
Недільного вечора чернігівці вкотре прийшли на зустріч з дійовими особамиреалістичної вистави «ВПО» за п’єсою Ірини Феофанової, прем’єра якої відбулася на початку цього театрального сезону. І знову разом з героями вистави переживали події тих тривожних перших місяців війни, від початку якої минувся вже рік. І знову разом з виконавцями подумки стверджували: «Разом все здолаємо! Разом переможемо!» і щирими аплодисментами дякували артистам за натхненнупереконливу гру.
Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру
Фото з вистави «ВПО»