Театр – як дзеркало життя

​Мабуть, закономірно, що наше життя – таке багатогранне і різнобарвне –знаходить відображення в розмаїтті творчих робіт і мистецьких проєктів, що реалізуються в театру.

В театральному просторі, як і в нашому житті, співіснують комічне і трагічне, тут у різних сценічних іпостасях втілюються сміх і смуток, але кожне з вражень і переживань, отриманих в театрі, збагачує нас духовно, додає міцності і сил торувати свій життєвий шлях у майбутнє. Отже, першою березневою виставою, представленою у четвер шевченківцями чернігівському глядачеві, стала музична комедія «За двома зайцями» за п’єсою славнозвісного класика української літератури Михайла Старицького. І попри те, що під час антракту пролунала повітряна тривога і відвідувачі мусили певний час перечекати в укритті, талановитому акторському ансамблю вдалося створити веселий настійдля глядачів, які отримали задоволення від яскравого сценічного дійства і щирими оплесками дякували виконавцям і артистам оркестру, що супроводжував вокальні і танцювальні номери спектаклю.

​А четвертого березня театральний простір був наданий команді «The Reckoning Project», що збирає свідчення воєнних злочинів аби формувати справи в суді спільно з міжнародними юристами та готує серію великих медіа-проєктів для українських й іноземних ЗМІ.

Учасники цього суспільного прєкту приурочили презентацію в Чернігові чотирьох документальних фільмів-свідчень про злочини російської армії в Чернігові, Ягідному, Краматорську і Маріуполі до роковин, що минули з дня авіабомбардування житлових кварталів по вулицях Чорновола і Богуна, внаслідок яких було зруйновано декілька дев’ятиповерхівок і загинули десятки містян. На початку заходу українська журналістка Віра Курико, яка здійснює координацію реалізації проєкту в Чернігівському регіоні, поінформувалаприсутніх про журналістсько-юридичну ініціативу зі збирання доказів воєнних злочинів російської армії в Україні, щоб оприлюднити історії потерпілих у судах громадської думки, та розповіла про трагічні історії, покладені в основу сюжетівцих документальних стрічок. Серед присутніх на перегляді були запрошені чернігівці, що вижили після авіанальоту у березні минулого року, та жителі села Ягідне, яких російські окупанти протягом місяця утримували в шкільному підвалі в якості «живого щита». Пам’ять про ці трагічні події назавжди закарбована в серцях українців та спонукатиме до боротьби за свободу.

​Недільного вечора чернігівці вкотре прийшли на зустріч з дійовими особамиреалістичної вистави «ВПО» за п’єсою Ірини Феофанової, прем’єра якої відбулася на початку цього театрального сезону. І знову разом з героями вистави переживали події тих тривожних перших місяців війни, від початку якої минувся вже рік. І знову разом з виконавцями подумки стверджували: «Разом все здолаємо! Разом переможемо!» і щирими аплодисментами дякували артистам за натхненнупереконливу гру.

Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру

Фото з вистави «ВПО»

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація