Тема вічного гріха у сценічному вимірі #SLOVFEST, день сьомий

У передостанній фестивальний вечір на чернігівській сцені була представлена містична трагедія «Страшна помста», поставлена режисером Сергієм Павлюком за однойменним твором класика української літератури Микола Гоголя. Вистава Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя розпочалася появою на сцені самого автора твору. А разом з Миколою Гоголем оживали його герої і заворожували глядачів колоритом українських звичаїв, автентичного співу і обрядів, історією свого життя, багато в чому схожого на наше сьогодення.
Навколо великого білого човна – метафоричного образу центру світобудови – у загальному колі кружляли і мертві, і живі герої, які кохали і зраджували, гуляли і вбивали, били поклони Господу і… продовжували грішити. Як же віднайти те, що зможе врятувати їхні душі від багатовікового бажання помсти?

У цій містичній виставі, що відтворює весь цикл життя – народження, одруження і створення родинного гнізда, боротьба зі страхами та осмислення гріхів, пошук спокути – все дійство сприймалося глядачами більш на емоційному рівні, ніж розумом. Алегорія творців вистави про вічний гріх, що мають спокутувати наступні покоління, змушує замислитися, чи не є найбільшим гріхом оця сама мстивість. І хочеться вірити, що такі змістовні світоглядні твори допомагатимуть людям відректися від прагнення помсти і, натомість, шукати шляхи до очищення душі через прощення заради наступних поколінь наших нащадків.

Гарячими оплесками, стоячи вшановували вдячні глядачі полтавських акторів за представлену фантастичну виставу «Страшна помста», яка нікого в залі не залишила байдужим, а також запрошеного на сцену режисера-постановника цього вражаючого сценічного дійства Сергія Павлюка.

Вітаючи творчий колектив «гоголівців» з успішним виступом на чернігівській сцені, заступник голови оргкомітету фестивалю Андрій Бакіров вручив директору Полтавського театру, заслуженому працівнику культури України Олексію Андрієнку Диплом учасника фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі», побажав полтавським друзям нових творчих злетів і завірив, що вони завжди є бажаними гостями на чернігівській сцені.

Тож щиро дякуємо нашим полтавським гостям за натхненну акторську гру, за пережиті разом хвилюючі моменти сценічної творчості і зичимо успішних виступів на наступних фестивальних форумах.

Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Фотогалерея

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація