Сергій Мойсієнко

Закінчив Харківський інститут мистецтв ім. І.П.Котляревського (1994); Національну академію державного управління при Президентові України (2011). Працює в галузі культури понад 30 років. З 2007 року очолював Управління, Головне управління, Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації.

З травня 2015 – генеральний директор Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка.

За висновками Оргкомітету Національного бізнес-рейтингу в Україні Чернігівському театру за досягнення високих результатів господарювання присвоєно статус «Державне підприємство року 2016», що демонструє клієнтам та інвесторам надійність і перспективність закладу.

У 1983 р. закінчив акторський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І.К.Карпенка-Карого, після закінчення якого працював у Чернігівському облмуздрамтеатрі артистом драми. З 1989 по 1996 рр – у Чернігівському облтеатрі для дітей та молоді.

З 1996 по 2002 р. працював режисером-постановником Чернігівського театру ім. Т.Г.Шевченка. З 2010 р. Бакіров А.Р. призначений на посаду художнього керівника – головного режисера Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка.

Успішна участь його вистав у Всесоюзному фестивалі класичної драматургії у Москві (Росія, 1990), Міжнародному театральному фестиваль «Херсонеські ігри» у Севастополі (1997), Міжнародному фестивалі експериментальних театрів у Каїрі (Єгипет, 1997), Міжнародному Шекспірівському фестивалі у Гданську (Польща, 1997), Міжнародному театральному фестивалі, присвяченому 100-річчю від дня народження Федеріко Гарсіа Лорки у Москві (Росія, 1997), фестивалі «Міжнародна Академія Мистецтв» в Одесі (1998) та багатьох інших.

За великі творчі досягнення, значний внесок у розвиток українського національного театрального мистецтва  А.Бакірова у 2001 р. було нагороджено премією «Експеримент» Спілки театральних діячів України, у 2005 р. – срібною медаллю Академії Мистецтв України, у 2012 р. присвоєно почесне звання «Заслужений артист України».

Вистава “Комедія помилок” (В.Шекспіра) у його постановці була відзначена серед кращих на фестивалі «Золоті оплески Буковини»-2015, а на XVIII Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії» (Херсон, 2016) здобула Гран-прі фестивалю.

У 2016 р. поставлена ним вистава «Ніч перед Різдвом» за повістю М.Гоголя на фестивалі комедії «Золоті оплески Буковини» (Чернівці) стала переможцем у номінаціях «кращий режисерський задум та втілення» і «краще музичне вирішення вистави», а також «Кращий акторський ансамбль» на Міжнародному театральному фестивалі «Біла вежа» (Брест, Білорусь).

За високі творчі досягнення Бакіров А.Р. у 2016 р. був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, а в 2017 р. – орденом «За заслуги» ІІІ ст.

У 2018 році найпрестижнішу театральну відзнаку Міністерством культури України – щорічну Премію імені Леся Курбаса присуджено заслуженому артисту України А.Р.Бакірову за постановку вистави «Вій. Докудрама» Н.Ворожбит за мотивами повісті М.Гоголя.

У 1967 р. закінчила акторський факультет Харківського інституту мистецтв ім. І.Котляревського, а в 1976 р. – режисерський факультет цього ж інституту. З 1967 по 1971 р. працювала на посаді артистки драми у Кіровоградському облмуздрамтеатрі ім. М.Кропивницького, потім дванадцять років працювала режисером–постановником у Запорізькому театрі ім. В.Магара. У 1988 р. була запрошена на посаду режисера-постановника до Чернігівського облмуздрамтеатру ім. Т.Шевченка.

За час роботи в Чернігівському театрі здійснила постановку багатьох різножанрових вистав сучасного та класичного репертуару. У 1994 р. за постановку вистави «Закон» В.Винниченка на чернігівській сцені режисеру В.Тимченко було присуджено обласну літературно-мистецьку премію імені М.Коцюбинського. Однією зі сторінок творчої діяльності В.Тимченко є робота над створенням сценаріїв та постановкою театралізованих концертних і урочистих програм, присвячених визначним датам, а також тематичних вечорів.

У 2009 р. за великі творчі досягнення та вагомий особистий внесок у розвиток українського національного театрального мистецтва режисеру-постановнику В.Тимченко було присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України». У 2015 р. її мистецькі здобутки були відзначені у розділі «Духовність та культура – праведна душа народу» третього тому видання «Почесні імена України – еліта держави».

З 1989 р. В.А.Тимченко очолює первинний осередок Національної Спілки театральних діячів України при Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка.

Закінчила Інститут мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника.
2019 році закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого.
Працювала в Коломийському драматичному театрі ім. І. Озаркевича (2013 – 2017 рр.).
6 червня 2019 отримала грант Президента України для створення і реалізації творчого проекту «Наймичка» за п’єсою І.Карпенка-Карого.
У Чернігівському театрі працює з 2017 року.

В 2020 році закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого за спеціальністю режисер драматичного театру.
З 2016 по 2019 року був керівником Львівського незалежного театру “Domus”.
В 2018 році був відзначений міською владою як один з кращих працівників культури міста Львова.
3 2018 по 2020 працював в Львівському театрі ім.Л.Курбаса
У Чернігівському театрі працює з листопада 2020 року.

Навчався в Чернігівському музучилищі ім. Л.Ревуцького та Московському музучилищі ім. Гнесіних.

У 1994 р. закінчив оркестрове відділення Національну музичну академію ім. П.Чайковського за спеціальністю оркестрове диригування, а в 1996 р. – за спеціальністю оперно-симфонічне диригування. Працював викладачем у Київському та Чернігівському музичних училищах та Національній музичній академії. У 1995–2014 рр. був головним диригентом Національного академічного духового оркестру України.

З 2014 р. у якості головного диригента очолює оркестр Чернігівського облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка. За час роботи в театрі за його безпосередньою участю були випущені такі вистави: дума-опера «Сліпий» (музика О.Злотника), опера «Катерина» М.Аркаса, музичні комедії «За двома зайцями» (музика В.Ільїна та В.Лукашова), «Кайдашева сім’я» (музика О.Білаша), «Сватання на Гончарівці» (музика К.Стеценка), «Шельменко-денщик» (музика В.Соловйова-Сєдого), «Слуга двох панів» (музика О.Колкера), «Ніч перед Різдвом» (українська народна музика), «Майська ніч» (музика М.Лисенка, М. Римського-Корсакова), музична драма «Циганка Аза» (музика М.Васильєва, Ю.Котеленця», дитячі вистави «Неймовірні пригоди Тузика» (музика М.Демиденко), «Веселий маскарад» (музика В.Сьомки).

Під його орудою у супроводі театрального оркестру йдуть усі  музичні  вистави діючого репертуару театру.

У 1974 р. закінчила хореографічне відділення Могильовського культосвітнього училища і в 1977 р. стала артисткою балету Чернігівського облмуздрамтеатру. З 1995 р. виконувати обов’язки балетмейстера-репетитора балету театру, а з 2003 р. є головним балетмейстером театру.
Як балетмейстер О.Шпаковська поставила на високому художньому рівні танці до багатьох вистав театру.

Особливе місце у її творчості посідають пластичне вирішення театральної фантазії «Відьма» за творами Т.Шевченка та постановка балетної вистави «Спокуси танго». Серед останніх її робіт – хореографія до вистав «Назар Стодоля», опери М.Аркаса «Катерина» та думи-опери «Сліпий» за творами Т.Шевченка, «Циганка Аза» М.Старицького.

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація