Сергій Мойсієнко

Закінчив Харківський інститут мистецтв ім. І.П.Котляревського (1994); Національну академію державного управління при Президентові України (2011). Працює в галузі культури понад 30 років. З 2007 року очолював Управління, Головне управління, Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації.

З травня 2015 – генеральний директор Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка.

За висновками Оргкомітету Національного бізнес-рейтингу в Україні Чернігівському театру за досягнення високих результатів господарювання присвоєно статус «Державне підприємство року 2016», що демонструє клієнтам та інвесторам надійність і перспективність закладу.

У 1983 р. закінчив акторський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І.К.Карпенка-Карого, після закінчення якого працював у Чернігівському облмуздрамтеатрі артистом драми. З 1989 по 1996 рр – у Чернігівському облтеатрі для дітей та молоді.

З 1996 по 2002 р. працював режисером-постановником Чернігівського театру ім. Т.Г.Шевченка. З 2010 р. Бакіров А.Р. призначений на посаду художнього керівника – головного режисера Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка.

Успішна участь його вистав у Всесоюзному фестивалі класичної драматургії у Москві (Росія, 1990), Міжнародному театральному фестиваль «Херсонеські ігри» у Севастополі (1997), Міжнародному фестивалі експериментальних театрів у Каїрі (Єгипет, 1997), Міжнародному Шекспірівському фестивалі у Гданську (Польща, 1997), Міжнародному театральному фестивалі, присвяченому 100-річчю від дня народження Федеріко Гарсіа Лорки у Москві (Росія, 1997), фестивалі «Міжнародна Академія Мистецтв» в Одесі (1998) та багатьох інших.

За великі творчі досягнення, значний внесок у розвиток українського національного театрального мистецтва  А.Бакірова у 2001 р. було нагороджено премією «Експеримент» Спілки театральних діячів України, у 2005 р. – срібною медаллю Академії Мистецтв України, у 2012 р. присвоєно почесне звання «Заслужений артист України».

Вистава “Комедія помилок” (В.Шекспіра) у його постановці була відзначена серед кращих на фестивалі «Золоті оплески Буковини»-2015, а на XVIII Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії» (Херсон, 2016) здобула Гран-прі фестивалю.

У 2016 р. поставлена ним вистава «Ніч перед Різдвом» за повістю М.Гоголя на фестивалі комедії «Золоті оплески Буковини» (Чернівці) стала переможцем у номінаціях «кращий режисерський задум та втілення» і «краще музичне вирішення вистави», а також «Кращий акторський ансамбль» на Міжнародному театральному фестивалі «Біла вежа» (Брест, Білорусь).

За високі творчі досягнення Бакіров А.Р. у 2016 р. був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, а в 2017 р. – орденом «За заслуги» ІІІ ст.

У 2018 році найпрестижнішу театральну відзнаку Міністерством культури України – щорічну Премію імені Леся Курбаса присуджено заслуженому артисту України А.Р.Бакірову за постановку вистави «Вій. Докудрама» Н.Ворожбит за мотивами повісті М.Гоголя.

Навчався в Чернігівському музучилищі ім. Л.Ревуцького та Московському музучилищі ім. Гнесіних.

У 1994 р. закінчив оркестрове відділення Національну музичну академію ім. П.Чайковського за спеціальністю оркестрове диригування, а в 1996 р. – за спеціальністю оперно-симфонічне диригування. Працював викладачем у Київському та Чернігівському музичних училищах та Національній музичній академії. У 1995–2014 рр. був головним диригентом Національного академічного духового оркестру України.

З 2014 р. у якості головного диригента очолює оркестр Чернігівського облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка. За час роботи в театрі за його безпосередньою участю були випущені такі вистави: дума-опера «Сліпий» (музика О.Злотника), опера «Катерина» М.Аркаса, музичні комедії «За двома зайцями» (музика В.Ільїна та В.Лукашова), «Кайдашева сім’я» (музика О.Білаша), «Сватання на Гончарівці» (музика К.Стеценка), «Шельменко-денщик» (музика В.Соловйова-Сєдого), «Слуга двох панів» (музика О.Колкера), «Ніч перед Різдвом» (українська народна музика), «Майська ніч» (музика М.Лисенка, М. Римського-Корсакова), музична драма «Циганка Аза» (музика М.Васильєва, Ю.Котеленця», дитячі вистави «Неймовірні пригоди Тузика» (музика М.Демиденко), «Веселий маскарад» (музика В.Сьомки).

Під його орудою у супроводі театрального оркестру йдуть усі  музичні  вистави діючого репертуару театру.

У 1974 р. закінчила хореографічне відділення Могильовського культосвітнього училища і в 1977 р. стала артисткою балету Чернігівського облмуздрамтеатру. З 1995 р. виконувати обов’язки балетмейстера-репетитора балету театру, а з 2003 р. є головним балетмейстером театру.
Як балетмейстер О.Шпаковська поставила на високому художньому рівні танці до багатьох вистав театру.

Особливе місце у її творчості посідають пластичне вирішення театральної фантазії «Відьма» за творами Т.Шевченка та постановка балетної вистави «Спокуси танго». Серед останніх її робіт – хореографія до вистав «Назар Стодоля», опери М.Аркаса «Катерина» та думи-опери «Сліпий» за творами Т.Шевченка, «Циганка Аза» М.Старицького.

Закінчила Інститут мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника.
2019 році закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого.
Працювала в Коломийському драматичному театрі ім. І. Озаркевича (2013 – 2017 рр.).
6 червня 2019 отримала грант Президента України для створення і реалізації творчого проекту «Наймичка» за п’єсою І.Карпенка-Карого.
У Чернігівському театрі працює з 2017 року.

В 2020 році закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого за спеціальністю режисер драматичного театру.
З 2016 по 2019 року був керівником Львівського незалежного театру “Domus”.
В 2018 році був відзначений міською владою як один з кращих працівників культури міста Львова.
3 2018 по 2020 працював в Львівському театрі ім.Л.Курбаса
У Чернігівському театрі працює з листопада 2020 року.

Закінчила Чернігівський педагогічний інститут ім. Т.Г.Шевченка за спеціальністю історія та суспільствознавство, З 1992 по 2014 рік працювала в апараті Чернігівської облдержадміністрації спеціалістом, згодом начальником гуманітарного відділу, помічником заступника голови ОДА з гуманітарних питань, протягом 2006-2014 рр. помічником голови ОДА.
З грудня 2016 р. обіймає посаду завідуючої літературно-драматургічної частини театру.

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація