Вечір з Мольєром

Щиро вітаємо усіх шанувальників сценічного мистецтва зі знаковою мистецькою подією – відкриттям у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка нового 93-го театрального сезону, який цьогоріч розпочався прем’єрним показом комедії «Скапен» за п’єсою Мольєра у постановці художнього керівника театру, заслуженого артиста України Андрія Бакірова.

Проте, на глядачів, які налаштувалися на перегляд легкої розважальної комедії-фарсу, очікувала несподівана зустріч – на початку вистави з глибокодумними спостереженнями щодо схожості храму мистецтва, себто театру, з духовним храмом, з філософськими роздумами «Про природу речей»… Поступово перед глядачем проявлялася велична постать засновника класичної французької комедії Мольєра – водночас автора п’єс і режисера вистав, директора «Блискучого театру» у Парижі і талановитого актора, виконавця ролей ханжив чи пройдисвітів у своїх спектаклях. Упродовж всього театрального вечора образ Мольєра був незримо присутній у сценічному дійстві – штрихами його біографії, світоглядними позиціями автора п’єси, відображеними у монологах Скапена. Присутність Мольєра звучала у багатомірному образі головного героя (арт. Сергій Лефор), який то розповідав глядачам про складну долю великого комедіографа, то звертався до залу з напрочуд сучасними узагальненнями щодо стану «нашого правосуддя» або руйнівних наслідків наклепів і брехні… А ще з певною долею іронії брав участь у сценах комедійної історії про двох закоханих юнаків, яка стала яскравою ілюстрацією талановитості Великого комедіографа.

Глядачі таки отримали можливість досхочу насміятися над перипетіями екзальтованого і полохливого Октава (арт. Сергій Пунтус), до нестями закоханого у чарівну, але бідну Гіацинту (арт. Катерина Ткачук). Захоплено спостерігали за бійками войовничого Леандра (арт. Євген Бондар), що уподобав викрадену циганами у дитинстві Зербінетту (арт. Ольга Ярошенко). Нестримні вибухи сміху викликала поява на сцені батьків обох молодиків – самозакоханого імпозантного Арганта (засл.арт.України Олександр Куковєров) та самовпевненого і скупого Жеронта (нар.арт.України Валентин Судак). Гідну партію в цьому комедійному ансамблі зіграв і слуга Октава Сильвестр (арт. Микола Лемешко), який своєю простакуватою вдачею підкреслював кмітливість і вигадливість Скапена.

Окрему увагу глядачів привертали загадкові театральні Музи (засл.арт.України Оксана Гребенюк, артистки Світлана Бойко, Діна Лобур, Тетяна Шумейко), які час від часу виникали у вищих сферах понад розгорнутими парусами удачі, спонукаючи головного героя до глибоких роздумів, щирих почуттів та важливих рішень. Їхній оригінальний вокальний супровід влучно розставляв емоційні акценти у кожній ситуації, в яку потрапляли дійові особи спектаклю.

Надзвичайно захоплююче враження справляли декораційні конструкції – плід спільних пошуків художника-сценографа та режисера-постановника, в яких підняті вітрила то наповнювалися вітром, то опускалися, відкриваючи глядачам рухливі сфери світобудови, на яких залежно від освітлення проявлялися маски та розташовувалися театральні Музи – провідники вищих небесних сил. Функціонально рухома сценографія та художній варіант вишуканих старовинних костюмів (художник по сценографії та костюмах Алія Байтенова) гармонійно взаємодіяли на сцені з оригінальним музичним оформленням – від класичних акордів клавесину до акапельного співу квартету театральних Муз (хормейстер Світлана Філін).

Публіка з прихильністю поставилася до творчого бачення режисером-постановником образу Скапена, який прагнув допомагати і робити добро іншим, навіть не отримуючи за це простої вдячності. Його планида, як і покликання Великого комедіографа, – бути носієм світла і радості для людей, як це і сталося цього вечора, проведеного у товаристві Мольєра.

Вдячні глядачі, стоячи, дружними оваціями вітали творців вистави з успішною прем’єрою, вручали їм букети квітів. Приєднуючись до глядацьких вітань, побажаємо комедійній виставі «Скапен» за п’єсою Мольєра тривалого сценічного життя, а шанувальникам театрального мистецтва – нових приємних зустрічей упродовж всього 93-го театрального сезону.

 

Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Фотогалерея

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація