Вечори з вітчизняною класикою

У ці складні воєнні часи, які стали випробуванням на міцність патріотизму українського народу, шевченківці прагнуть, щоб їхні творчі доробки не лише дарували людям радість від спілкування з високим мистецтвом театру, а й долучали глядача до найкращих зразків вітчизняної драматургії, популяризували твори корифеїв українського театру, викликали захоплення і повагу до надбань національної культури.

Тож 24 листопада цього року, у четвер, на сцені Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка давали неперевершений шедевр вітчизняної класики – «Кайдашеву сім’ю» за твором Івана Нечуй-Левицького, поставлену у 2009 року режисером, заслуженим діячем мистецтв України Вірою Тимченко, ювілейне соте виконання якої відзначили у грудні 2018 року.

Наступного дня, у п’ятницю, творчий склад театру мав би представляти ще одну перлину зі спадку українського театру – комедійну виставу «За двома зайцями» Михайла Старицького, яка багато років поспіль не сходить зі сцени і щоразу приваблює глядачів іскристим гумором і талановитою грою акторів. На жаль, через вимкнення електропостачання, спричинене масованими обстрілами країною-терористом української енергетичної інфраструктури, показ вистави прийшлося відмінити, а глядачів запросити відвідати театр за придбаними квитками іншим разом.

Надвечір 26 листопада у вікнах театральної будівлі, що виходять на П’ятницьку церкву, були виставлені запалені свічки на згадку про численні жертви Голодоморів, пам’ять про які вшановують в Україні щороку в останню суботу листопада. Анонсована на цей суботній вечір вистава «Саронська квітка…» у постановці режисера Дениса Федєшова відкриває глядачеві драматургічний спадок класика української літератури Лесі Українки, викликає спротив проти морального виправдання будь-яких злочинів, допомагає ствердитись на неминущих засадах загальнолюдських ідеалів і цінностей. Проте, розпочати виставу у призначений час не було можливості через вимкнене світло. Але артисти театру, задіяні у виставі, прийняли рішення, за згодою присутніх глядачів, почати її показ при світлі ліхтарів і свічок. У такій незвичній атмосфері затемнення і загадковості пройшла перша частина вистави. А коли увімкнулося світло, друга частина вистави відбувалася в стаціонарному театральному освітленні і закінчилася під бурхливі оплески вдячних глядачів і акторів, які дякували шанувальникам театру за їхню стійкість і відданість.

Пишаємось тим, як чернігівські артисти і глядачі разом довели, що театр спроможний діяти і в складних умовах воєнного сьогодення, аби нести світло творчості і непереможну силу мистецтва у наше щоденне життя.

Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру

фрагмент відео з вистави: “Саронська квітка, або Інша сторона гріха”
фото з вистави: “Кайдашева сім’я”

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація