Від денної молитви до вечірнього мюзиклу («Чернігівське відлуння», день третій)

Наскільки ж розмаїта і багатогранна програма «Чернігівського відлуння», які різні за тематикою й відмінні за стилем гри моновистави, що виконуються його учасниками! Третій день фестивалю – яскраве тому підтвердження. Зовсім різні денна і вечірня вистави за часом і місцем подій, про які в них ідеться, різними мовами виконуються, але кожна нагадує нам про необхідність пам’ятати минуле, аби творити краще майбуття.
Хоч денна вистава, яку презентувала київська актриса Ганна Яремчук, і має назву «Третя молитва», насправді молитов там було значно більше. Звучала і молитва жінки за душу свого загиблого чоловіка, і молитва матері за народжену українською, але «пояничарену» дитину, і молитва сина за спасіння батька… Та разом з тим звучала і молитва за віднайдення дороги до храму, за відродження рідної української мови, за незалежну і сильну Україну, за її вільний і сповнений самоповаги народ. І молитви ті були не завченими канонічними текстами, а прямим зверненням до Всевишнього знеболеної душі, що шукає як дати собі раду у своїй біді.
Психологічно гостра, на «оголеному нерві» гра Ганни Яремчук не залишила байдужим жодного з присутніх у залі глядачів. І коли після вручення квітів та диплому учасника XVIII Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння» актриса звернулася до глядацької зали із закликом «Слава Україні!», у відповідь пролунало спільне: «Героям слава!»
Начебто зовсім про інше розповідав глядачам герой мюзиклу «Кабаре» у виконанні американського актора Бремнера Даті, що проходив увечері на великій сцені театру. Але і його сповнена відчаю і жалю історія про жорстоко зруйнований нацистами осередок мистецтва, вбитих друзів-акторів, що жили єдиною родиною, спонукає замислитися чи потрібні людям такі політики і правителі, які, визнаючи лише право сили, нищать духовність і людяність.
З глибоким співчуттям дивилися глядачі, як Церемоніймейстер, долаючи розпач, починає грати ролі своїх загиблих товаришів: талановитого танцівника, жартівливого клоуна, сексуальної шоу-актриси, як складно йому після такої важкої втрати знаходити сили для подальшого життя. Захопленими оплесками нагородили глядачі виконавця, дякуючи йому за талановиту гру, яскраві емоції, неповторні враження.
Вручаючи Бремнеру Даті диплом учасника XVIII Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння», художній керівник театру зауважив, що здатність гротескною клоунадою викликати у глядача сльози – це найвищий рівень виконавської майстерності, притаманний акторові.
Завершуючи фестивальний вечір, ведучі запросили присутніх відвідати моновистави наступного фестивального дня: виставу «Новеченто» у виконанні молодого київського актора Станіслава Мельника та авторську роботу чернігівського метра сцени Володимира Банюка «Іуда Іскаріот», показ яких відбудеться на малій сцені театру.
Щиро бажаємо успіху та глядацької прихильності учасникам фестивалю «Чернігівське відлуння», а нашим глядачам – яскравих вражень від перегляду запропонованих моновистав..
Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної
частини театру
Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація