Відкриття ювілейного театрального сезону

Колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка вітає усіх шанувальників сценічного мистецтва з відкриттям нового театрального сезону. Сезон 2015-2016 років – особливий, адже готуємось до відзначення 90-річчя від дня заснування нашого театру. З нагоди ювілею пропонується невеличкий екскурс в історію.

У травні 1926 року шляхом реорганізації робітничого драмкружка було створено Робітничо-селянський український пересувний драматичний театр імені Т.Г.Шевченка – таку назву він отримав від першого дня заснування. Подорожуючи містами і селами України, театр знайомив трудівників з творами Т.Шевченка, І.Котляревського, І.Карпенка-Карого, інших класиків драматургії. Направлений на обслуговування трудящих новоутвореної Чернігівської області, саме тут на початку 1934 року він отримав статус стаціонарного сценічного колективу і назву «Чернігівський державний обласний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка». Незабаром Чернігівський театр став одним з провідних театральних закладів України.

У роки Другої світової війни артисти театру працювали у складі концертних бригад на фронті, влаштовували театральні вистави для партизанів у так званому «Театрі Лісограда». Після визволення Чернігова у вересні 1943 року рештки театральної трупи, зібравшись, відновили роботу театру у пристосованому приміщенні вцілілого Єлецького монастиря. І тільки восени 1959 року відкриття чергового театрального сезону відбулося у новозбудованому приміщенні Чернігівського обласного театру, яке надавало всі можливості для здійснення повномасштабних сценічних постановок.

У 2001 році за високі творчі досягнення та з нагоди відзначення 75-річчя Чернігівському обласному українському музично-драматичному театру ім. Т.Г.Шевченка було надано статус академічного.

Новий театральний сезон, який розпочнеться 6 жовтня 2015 року, відкривається музичною драмою «Циганка Аза» Михайла Старицького. Оновлену постановку п’єси, яка свого часу успішно йшла на нашій театральній сцені, здійснила режисер театру, заслужений діяч мистецтв України Віра Тимченко. Творча робота сучасного складу акторів театру стане яскравим стартом ювілейного театрального сезону, а також даниною шани здобуткам попередніх поколінь працівників театру, символом спадкоємності мистецьких традицій закладу.

Протягом цього сезону Чернігівський драмтеатр поряд з кращими сценічними постановами минулого року запропонує глядачам декілька прем’єрних вистав. До кінця року – драма «Не плачте за мною ніколи…» сучасної української письменниці Марії Матіос у постановці режисера нашого театру Тетяни Шумейко та вистава «Ніч перед Різдвом» за твором Миколи Гоголя, постановку якої здійснює художній керівник-головний режисер театру заслужений артист України Андрій Бакіров.

На Новорічні свята наших маленьких глядачів очікуватимуть казкові пригоді в Сніговому королівстві та чарівна зимова казка.

Після закінчення Різдвяних свят плануємо запропонувати нашим шанувальникам ще один прем’єрний спектакль – «Вій. Докудрама» молодого українського драматурга Наталії Ворожбіт у постановці заслуженого артиста України Андрія Бакірова.

У березні 2016 року відбудеться низка цікавих зустрічей з творчими колективами у рамках 24-го Міжнародного фестивалю «Слов’янські театральні зустрічі», одним із засновників якого став свого часу наш драмтеатр. На завершення фестивальної програми відбудеться святковий концерт, приурочений до відзначення 90-річчя Чернігівського обласного музично-драматичного театру.

Новацією цього сезону має стати проведення у Чернігові Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Відлуння». Започаткований у 1999 році за ініціативи театрального критика, поетеси і драматурга Ніни Мазур та режисера, народної артистки України Ірина Кліщевської, цей фестиваль незмінно привертає увагу як глядачів, так і талановитих виконавців з багатьох країн світу. Ми раді надати чернігівському глядачеві можливість побачити понад десяток моновистав, створених митцями з різних країн.

Наразі творчий колектив Чернігівського театру натхненно готується до початку й успішного проведення 90-го ювілейного театрального сезону. Інформація про усі важливі події в житті театру оперативно розміщатиметься на нашому сайті (teatr.cn.ua).

Раїса Міненко

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація