Відлуння Чорнобиля

Як і було анонсовано на нашому сайті, цього понеділка у приміщенні Чернігівського театру відбувся допремʼєрний показ документального кінофільму «Російський дятел» за участю Федора Александрόвича, виконавця головної ролі. Створений як політичний детектив, фільм режисера Чада Грації охоплює декілька зрізів з української історії, які, відрізняючись між собою як хронологічними періодами, так і політичними особами, що діяли на той момент, поєднані нищівними для українців наслідками геноциду – штучно створений Голодомор, далеко не випадкова (як виявляється) аварія на Чорнобильській АЕС, і врешті решт, озброєне вторгнення та захоплення українських земель сусідньою країною-агресором.

Лейтмотивом мистецької розвідки постає питання «Хто підірвав Чорнобиль?» За сюжетом фільму український художник Федір Олександрόвич, родичі якого і нині мешкають у Чернігові, захопившись розслідування реальної причини аварії на Чорнобильській АЕС, що наклала важкий відбиток на його дитинство, виявив її звʼязок із загадковим об’єктом, побудованим на місці найстрашнішої в світі атомної катастрофи. Проте ідея цього американсько-британсько-українського проекту більш глибока і по суті спрямована проти російської агресії, у тому числі – в пострадянські часи. Автори фільму використовують історію допитливого українського художника, щоб застерегти нас від небезпек, які несе безперервне російське розпалювання війни на теренах колишнього впливу СРСР.

Відповідаючи на численні запитання глядачів, що залишилися після перегляду фільму для особистого спілкування, Федір Олександрόвич наголосив, що зараз важливіше запобігти триваючій агресії Росії, яку він вбачає частиною довгострокових планів керівників відродженої там радянсько-імперської системи. Відстоюючи суверенність України, вважає митець, ми захищаємо народи Європи від загрози агресії з боку Росії.

Приємно відзначити, що нинішній спільний проект Чернігівського облмуздрамтеатру, Фестивалю «Кіно та Урбанистики-86» і «Зеленої сцени» став своєрідним продовженням творчої співпраці художника Федора Олександрόвича з нашим театром, започаткованої майже десять років тому під час постановки вистави «Сватання на Гончарівці».

Прагнучи перетворити головну сцену області на постійно діючий творчий майданчик для реалізації цікавих мистецьких проектів чернігівських і не тільки авторів, раді запросити сучасних ініціаторів та організаторів культурно-мистецьких акцій до співпраці щодо їх реалізації в театральному просторі.

 

Раїса Міненко,
керівник літературно-драматургічної
частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація