"Відлуння" у Чернігові

Про фестиваль
Міжнародний театральний фестиваль моновистав «Відлуння» був започаткований у 1999 році Віце-Президентом Всесвітнього Форуму Театру Одного Актора (Міжнародний інститут театру, ЮНЕСКО), членом виконавчого комітету Ради директорів Міжнародної асоціації моно фестивалів Ніною Мазур та народною артисткою України Іриною Кліщевською. Цей фестиваль – єдиний член від України Міжнародного Форуму Монотеатру (при МІТ, ЮНЕСКО), до якого входять лише десять фестивалів з усього світу.
За 17 років існування участь у фестивалі взяли майже дві сотні кращих виконавців з Австрії, Албанії, Англії, Білорусі, Болгарії, Вірменії, Греції, Литви, Латвії, Македонії, Мексики, Польщі, Росії, України та інших країн.
А цього року відлуння Міжнародного театрального фестивалю моновистав долинуло і до Чернігова. З 19 по 23 червня в рамках XVІІІ Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Відлуння» на сцені Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка буде представлено 8 сценічних робіт талановитих акторів з різних театрів і різних країн. До участі у фестивалі запрошені кращі виконавці з Білорусі, Грузії, Німеччини, США, України, Швеції. У цьогорічній фестивальній програмі окрім державних театрів можна побачити авторські проекти та вистави недержавних закладів.
З року в рік зростає авторитетність українського проекту Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Відлуння», а його популярність переконливо свідчить, що мономистецтво сьогодні актуальне і необхідне. Адже розмова актора тет-а-тет з глядачем – це ще один крок до духовного збагачення наших сучасників завдяки спілкуванню з театральним мистецтвом.
Сподіваємось, що запропонована програма фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння» зацікавить наших глядачів, а фестивальний захід стане традиційним для мистецького простору Чернігівщини.

 

1-й день фестивалю

19 червня 2016 року

 

Україна, Чернігів

«Целофанове щастя»    К. Ходікян (мала сцена)

Чернігівський облмуздрамтеатр
Актриса – ОКСАНА ГРЕБЕНЮК

Якщо порівняти наше життя з потягом, що невпинно рухається у певному напрямку, то виявляється, що усі ми водночас і пасажири, і чиїсь попутники. Так часто буває, що мимоволі ми стаємо слухачами чиїхось життєвих історій. От і героїня моноп’єси вірменської письменниці Каріне Ходікян «Целофанове щастя», повертаючись з Італії на Батьківщину, розповідає історію свого життя.

 

2-й день фестивалю

20 червня 2016 року

Білорусь, Могильов

«Едіт Піаф»  О. Дудич (мала сцена)

Актриса – ОЛЕНА ДУДИЧ

П’єса «Горобець, що ричить. Едіт Піаф.», написана і поставлена білоруською актрисою Оленою Дудич, – це нетривіальна спроба вкотре звернутися до образу видатної французької співачки, ім’я якої золотими літерами вписане в історію ХХ століття. Це вистава про дивовижну жінку, яка, даруючи людям свій талант, звернулася до них зі словами: «Я, на щастя, одна з тих, хто заплатив своїм життям за вашу любов».

Щвеція, Мальме

«Соло з оркестрової ями»  Текст К.Климовські і Е.Файнгер  (велика сцена)

Музична вистава
Актор – ЕЛІАС ФАЙНГЕРШ

Смішні, ексцентричні сценки з п’яти відомих опер змальовані в жанрі музичної «стенд ап комеді» видатним тромбоністом й артистом Еліасом Файнгершем. Сюжети опер показано через бачення героя вистави – студента Джуліарда, який підпрацьовує у професійному оркестрі. Реалії його буднів кумедно переплітаються з парадоксальною трактовкою партій Кармен, Тоски, Травіати, Мадам Батерфляй і Аїди. У спектаклі звучить музика Бізе, Верді, Пучині, Глюка в аранжуванні виконавця. Знайомі усім арії звучать у виконанні тромбона та «живої електроніки», що створює враження цілого оркестру.

 

3-й день фестивалю

21 червня 2016 року

Україна, Київ

«Третя молитва»  за Я. Верещаком (мала сцена)

Актриса – ГАННА ЯРЕМЧУК
Театр «Перетворення»

Одного дня до старої церкви на покинутому людьми хуторі прийшов священик і почав правити службу. А навесні лелеки звили гніздо на сухому дереві біля церкви. І священик, виходячи на паперть, здіймав очі до лелечиного гнізда…
У хвилини самотності й відчаю героїня вистави (актриса Ганна Яремчук) воскрешає в уяві образи представників трьох поколінь і, спілкуючись з ними, усвідомлює сенс свого життя.

 

Сполучені Штати Америки, Нью-Йорк

«Кабаре»  К. Рассел-Кінгом і Р.Бернсом (велика сцена)

Мюзикл
Актор – БРЕМНЕР ДАТІ

Дія відбувається на руїнах Театру Кабаре. На зруйнованій сцені Церемонімейстер впадає у відчай– залишилися лише розкидані речі його друзів-акторів. Але крізь зламані двері вже зайшлиглядачі і чекають на виставу. Натхнений ставленням публіки, чоловік починає грати ролі своїх загиблих товаришів: сексуальної шоу-актриси, жартівливого клоуна, талановитого танцівника. Відтак він знаходить сили для подальшогожиття.
Виставу створено на підставі справжньої історії берлінського клубу Ельдорадо, де співала Марлен Дітріх, знищеного нацистами. Тут виконуються 9 пісень 30-х років у супроводі джаз-квартету.

 

4-й день фестивалю

22 червня 2016 року

Україна, Київ

«Новеченто»  А. Баррікко (мала сцена)

Актор – СТАНІСЛАВ МЕЛЬНИК
Театр «Сузір’я»

«Новеченто (1900-й)» сучасного італійського письменника Алессандро Баррікко – це легка, захоплива, бентежлива, щира історія музиканта, що все життя провів на кораблі, ні разу не ступивши на берег. Розглядаючи мінливі обличчя пасажирів, він поєднався з життям цілого світу, налагодив діалог з усім людством і переклав це на мову музики, яка перетворюється для героя вистави на саме життя.

 

 

 

 

Німеччина, Штутгарт

«Продукція»   за М. Равенхіллом (мала сцена)

Виконується німецькою мовою
Актор – АЛЕКС БОРИС

Кінопродюсер, умовляючи актрису зіграти у його фільмі, малює перед нею блискучі картини свого «геніального» проекту. Він вважає унікальним сюжет цього, насправді, примітивного «блокбастера».
У виставі застосованоновий підхід до розкриття теми забобонівзахідного світу по відношенню до ісламу. Сатирично показані  самозакохано-примітивні моделі мислення індустрії розваг.

5-й день фестивалю

23 червня 2016 року

Грузія, Тбілісі

«Могильщик»   А. Рошка (велика сцена)

The Glass Theatre (СклянийТеатр)
Актор – ОТАР ЧІКОБАВА

У гримерці розігрується сучасна трагедія – ми бачимо нереалізованого актора шекспірівського масштабу, який мріє зіграти Гамлета,а отримує рольМогильщика…«Бути чи не бути» – для нього означає: грати чи не грати. Зрештою, актор приймає рішення брати участь у виставі, але питання «бути чи не бути на сцені» вирішує доля.

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація