"Відлуння" у Чернігові

Про фестиваль
Міжнародний театральний фестиваль моновистав «Відлуння» був започаткований у 1999 році Віце-Президентом Всесвітнього Форуму Театру Одного Актора (Міжнародний інститут театру, ЮНЕСКО), членом виконавчого комітету Ради директорів Міжнародної асоціації моно фестивалів Ніною Мазур та народною артисткою України Іриною Кліщевською. Цей фестиваль – єдиний член від України Міжнародного Форуму Монотеатру (при МІТ, ЮНЕСКО), до якого входять лише десять фестивалів з усього світу.
За 17 років існування участь у фестивалі взяли майже дві сотні кращих виконавців з Австрії, Албанії, Англії, Білорусі, Болгарії, Вірменії, Греції, Литви, Латвії, Македонії, Мексики, Польщі, Росії, України та інших країн.
А цього року відлуння Міжнародного театрального фестивалю моновистав долинуло і до Чернігова. З 19 по 23 червня в рамках XVІІІ Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Відлуння» на сцені Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка буде представлено 8 сценічних робіт талановитих акторів з різних театрів і різних країн. До участі у фестивалі запрошені кращі виконавці з Білорусі, Грузії, Німеччини, США, України, Швеції. У цьогорічній фестивальній програмі окрім державних театрів можна побачити авторські проекти та вистави недержавних закладів.
З року в рік зростає авторитетність українського проекту Міжнародного театрального фестивалю моновистав «Відлуння», а його популярність переконливо свідчить, що мономистецтво сьогодні актуальне і необхідне. Адже розмова актора тет-а-тет з глядачем – це ще один крок до духовного збагачення наших сучасників завдяки спілкуванню з театральним мистецтвом.
Сподіваємось, що запропонована програма фестивалю моновистав «Чернігівське відлуння» зацікавить наших глядачів, а фестивальний захід стане традиційним для мистецького простору Чернігівщини.

 

1-й день фестивалю

19 червня 2016 року

 

Україна, Чернігів

«Целофанове щастя»    К. Ходікян (мала сцена)

Чернігівський облмуздрамтеатр
Актриса – ОКСАНА ГРЕБЕНЮК

Якщо порівняти наше життя з потягом, що невпинно рухається у певному напрямку, то виявляється, що усі ми водночас і пасажири, і чиїсь попутники. Так часто буває, що мимоволі ми стаємо слухачами чиїхось життєвих історій. От і героїня моноп’єси вірменської письменниці Каріне Ходікян «Целофанове щастя», повертаючись з Італії на Батьківщину, розповідає історію свого життя.

 

2-й день фестивалю

20 червня 2016 року

Білорусь, Могильов

«Едіт Піаф»  О. Дудич (мала сцена)

Актриса – ОЛЕНА ДУДИЧ

П’єса «Горобець, що ричить. Едіт Піаф.», написана і поставлена білоруською актрисою Оленою Дудич, – це нетривіальна спроба вкотре звернутися до образу видатної французької співачки, ім’я якої золотими літерами вписане в історію ХХ століття. Це вистава про дивовижну жінку, яка, даруючи людям свій талант, звернулася до них зі словами: «Я, на щастя, одна з тих, хто заплатив своїм життям за вашу любов».

Щвеція, Мальме

«Соло з оркестрової ями»  Текст К.Климовські і Е.Файнгер  (велика сцена)

Музична вистава
Актор – ЕЛІАС ФАЙНГЕРШ

Смішні, ексцентричні сценки з п’яти відомих опер змальовані в жанрі музичної «стенд ап комеді» видатним тромбоністом й артистом Еліасом Файнгершем. Сюжети опер показано через бачення героя вистави – студента Джуліарда, який підпрацьовує у професійному оркестрі. Реалії його буднів кумедно переплітаються з парадоксальною трактовкою партій Кармен, Тоски, Травіати, Мадам Батерфляй і Аїди. У спектаклі звучить музика Бізе, Верді, Пучині, Глюка в аранжуванні виконавця. Знайомі усім арії звучать у виконанні тромбона та «живої електроніки», що створює враження цілого оркестру.

 

3-й день фестивалю

21 червня 2016 року

Україна, Київ

«Третя молитва»  за Я. Верещаком (мала сцена)

Актриса – ГАННА ЯРЕМЧУК
Театр «Перетворення»

Одного дня до старої церкви на покинутому людьми хуторі прийшов священик і почав правити службу. А навесні лелеки звили гніздо на сухому дереві біля церкви. І священик, виходячи на паперть, здіймав очі до лелечиного гнізда…
У хвилини самотності й відчаю героїня вистави (актриса Ганна Яремчук) воскрешає в уяві образи представників трьох поколінь і, спілкуючись з ними, усвідомлює сенс свого життя.

 

Сполучені Штати Америки, Нью-Йорк

«Кабаре»  К. Рассел-Кінгом і Р.Бернсом (велика сцена)

Мюзикл
Актор – БРЕМНЕР ДАТІ

Дія відбувається на руїнах Театру Кабаре. На зруйнованій сцені Церемонімейстер впадає у відчай– залишилися лише розкидані речі його друзів-акторів. Але крізь зламані двері вже зайшлиглядачі і чекають на виставу. Натхнений ставленням публіки, чоловік починає грати ролі своїх загиблих товаришів: сексуальної шоу-актриси, жартівливого клоуна, талановитого танцівника. Відтак він знаходить сили для подальшогожиття.
Виставу створено на підставі справжньої історії берлінського клубу Ельдорадо, де співала Марлен Дітріх, знищеного нацистами. Тут виконуються 9 пісень 30-х років у супроводі джаз-квартету.

 

4-й день фестивалю

22 червня 2016 року

Україна, Київ

«Новеченто»  А. Баррікко (мала сцена)

Актор – СТАНІСЛАВ МЕЛЬНИК
Театр «Сузір’я»

«Новеченто (1900-й)» сучасного італійського письменника Алессандро Баррікко – це легка, захоплива, бентежлива, щира історія музиканта, що все життя провів на кораблі, ні разу не ступивши на берег. Розглядаючи мінливі обличчя пасажирів, він поєднався з життям цілого світу, налагодив діалог з усім людством і переклав це на мову музики, яка перетворюється для героя вистави на саме життя.

 

 

 

 

Німеччина, Штутгарт

«Продукція»   за М. Равенхіллом (мала сцена)

Виконується німецькою мовою
Актор – АЛЕКС БОРИС

Кінопродюсер, умовляючи актрису зіграти у його фільмі, малює перед нею блискучі картини свого «геніального» проекту. Він вважає унікальним сюжет цього, насправді, примітивного «блокбастера».
У виставі застосованоновий підхід до розкриття теми забобонівзахідного світу по відношенню до ісламу. Сатирично показані  самозакохано-примітивні моделі мислення індустрії розваг.

5-й день фестивалю

23 червня 2016 року

Грузія, Тбілісі

«Могильщик»   А. Рошка (велика сцена)

The Glass Theatre (СклянийТеатр)
Актор – ОТАР ЧІКОБАВА

У гримерці розігрується сучасна трагедія – ми бачимо нереалізованого актора шекспірівського масштабу, який мріє зіграти Гамлета,а отримує рольМогильщика…«Бути чи не бути» – для нього означає: грати чи не грати. Зрештою, актор приймає рішення брати участь у виставі, але питання «бути чи не бути на сцені» вирішує доля.

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація