Відзначали день театру

Цього року відзначення Міжнародного дня театру на головній сцені області проходило декількома святковими хвилями. Вранці колектив театру, що зійшовся в театральній залі на урочисті збори, привітало керівництво області та Департаменту культури і туризму, національностей та релігії облдержадміністрації. Почесні гості звернулися до присутніх з теплими словами визнання та вдячності за високі сценічні досягнення колективу і вручили працівникам театру почесні грамоти і подяки за самовіддану працю. Привітав колег з професійним святом і генеральний директор театру Сергій Мойсієнко та, вручаючи відзнаки керівництва театру, побажав подальшого зростання й нових творчих здобутків на культурно-мистецькій ниві України та за її межами.

Окремою сторінкою святкових зборів став традиційний для театральної трупи обряд посвячення молодих акторів до когорти шевченківців. Цього разу художній керівник-головний режисер театру Андрій Бакіров приводив до Присяги новоприйнятого артиста Олександра Манастирського, який також згідно з традицією забив свого п’ятака у театральні підмостки та скріпив оголошену Присягу підписом і червоними від театрального гриму відбитками пальців.

Сповненим гумору, дружніх розіграшів і жартів видався «святковий капусник», який підготувало молоде покоління шевченківців. І кумедні сценки за участю «майбутніх народних і заслужених», і гумористичне відео на тему «містичного містечка», і вручення призу «Золотого оленя» (відзнаки за «антитеатральні ляпи» упродовж року) створили чудовий піднесений настрій і налаштували весь колектив на особливо натхненну роботу в цей святковий для театралів день

Потужною барвистою хвилею, що яскраво завершила відзначення Міжнародного дня театру, став святковий концерт, підготовлений творчим складом театру. Відкрив концертну програму калейдоскопічний променад костюмованих груп артистів, що представляли різні вистави діючого репертуару в супроводі оркестру та емоційного вокалізу запальної Світлани Бойко.

Вельми порадувало прихильників нашого театрального оркестру високомайстерне виконання оркестрантами музичних творів під орудою головного диригента Олексія Рощака. Особливо теплі аплодисменти були адресовані виконавцям сольних партій: Олександру Мовчану (труба), Костянтину Примаченку (саксофон), Глібу Дорошку (тромбон). Захоплено зустрічали глядачі кожен вихід на сцену Діни Лобур, у виконанні якої блискуче звучали і зарубіжні саундтреки, й сучасні українські пісні. А показ на величезному екрані у її вокальному супроводі галереї фотопортретів шевченківців минулих років буквально сколихнув глядацьку залу, яка стоячи вшановувала пам’ять майстрів мистецтва, що віддали своє життя театру.

Уподобали глядачі різнохарактерні пісенні образи, створені на сцені хормейстером театру Світланою Філін, а також артистками Світланою Сурай, Оленою Стаценко, Світланою Бойко та заслуженою артисткою України Оксаною Гребенюк.

Нестримними вибухами сміху супроводжував зал жартівливі театральні мініатюри – і знайомих вже «Чаклунів» та «Панну Франсішку», і вперше побачених «Дідів» та «Диригента» – у виконанні молодого покоління артистів театру (артисти Євген Бондар, Микола Лемешко, Дмитро Літашов, Олександр Монастирський, Микола Мусатов, Сергій Носенок, Сергій Пунтус, Світлана і Володимир Сурай).

Несподіваним, але цікавим сюрпризом для глядачів стали виступи вихованців діючих при театрі молодіжних студій, які перед початком концерту зустрічали глядачів у фойє театру розважальними пантомімами, а потім представили на сцені своєрідне змагання двох заповзятих гуртів та різноманітних театральних образів. Бурхливими оплесками супроводжували глядачі запальну «Циганочку» у виконанні яскравих дівчат зі зразкового танцювального колективу «Каблучок», й особливе захоплення викликав блискучий виступ Романа Орловського, соліста групи «Конфетті».

Барвисту палітру концертної програми прикрашали мозаїчні вставки різноманітних хореографічних композицій артистів балету (Катерина Гергель, Володимир Кирильченко, Борис і Дмитро Лойченки, Катерина Ральченко, Анастасія Сальнікова, Антоніна Сидоренко, Христина Ятченко), які були то тематичним супроводом до вокальних виступів, то головними діючими особами концертних номерів, то родзинками, що оздоблювали спільні творчі роботи артистів драми і балету, як це прозвучало у вокально-хореографічному дуеті Євгенії Василенко і Анастасії Сальнікової «Танці на склі».

А піднесений святковий настрій у залі створювали чарівні, жартівливі і винахідливі ведучі концертної програми – народний артист України Валентин Судак і заслужена артистка України Наталія Максименко, які і розповіли на початку концерту про здобутки шевченківців на театральній ниві за минулий рік, і цікаво й з гумором оголошували концертні номери, і звернулися до шановної чернігівської публіки зі словами вдячності за прихильність, підтримку і відданість нашому театрові.

На завершення святкової програми, коли вся трупа зібралась на сцені, художній керівник Андрій Бакіров і генеральний директор Сергій Мойсієнко привітали учасників концерту та глядачів з Міжнародним днем театру й побажали подальшого процвітання театрального мистецтва в рідній Україні.

 

Раїса Міненко, керівник літературно-драматургічної частини театру

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Фотогалерея

Коментарі

Коментарів немає...

Хочете залишити коментар? Авторизуйтесь!
Придбати квиток

Авторизація